Digiturk
xaricdə izləmək üçün ünvan

14lİçeceklerHEMEN İZLE Bozadan şıraya, ayrandan şerbete, içeceklerin mutfağımızdaki yeri ve önemini uzman isimlerden dinliyoruz.
13lSakatatlarHEMEN İZLE Mutfağımızda kelleden paçaya her sakatatın nasıl ayrı bir lezzete dönüştüğüne şahitlik ediyor, geçmişten günümüze sakatat kültürümüzü uzman isimlerden dinliyoruz.
12lÖzel Gün YemekleriHEMEN İZLE Bu özel günlerde sunduğumuz yemekleri ve hikayelerini mutfak kültürü araştırmacısı ve mutfak tarihçisi isimlerden dinliyoruz.
11lHamur İşleriHEMEN İZLE Mayalı ve mayasız binbir çeşit hamur işi yörelere göre değişiklik gösteren malzeme ve tekniklerle hazırlanır. Börekten poğaçaya, simitten mantıya lezzet dolu bir yolculuk yapıyoruz.
10lBalık ve Deniz MahsulleriHEMEN İZLE Bu zenginliğin Türk Mutfağı’na birbirinden farklı ve lezzetli yemeklerle nasıl yansıdığını hep birlikte göreceğiz.
9lDolma ve Sarmalar HEMEN İZLE Zeytinyağlısı, etlisi, fark yaratan yöreseli, bizden dünyaya giden çeşitleri… Hepsi bu bölümümüzde...
8lPilavlarHEMEN İZLE Tavuklusundan sade yağlısına, domateslisinden hamsilisine tüm pilav zenginliğimizi masaya yatırıyoruz.
7lKebaplarHEMEN İZLE Kebap türlerini ve işin inceliklerini ele aldığımız bu bölümümüzde farklı kebap türlerini de mercek altına alıyoruz.
6lEkmeklerHEMEN İZLE Bu bölümümüzde soframızın en temel besin maddelerinden biri olan ekmeğin hikayesini dinliyoruz.
5lZeytinyağlılarHEMEN İZLE Türk Mutfağı’nın en ayrıcalıklı kategorisi olan zeytinyağlılarla ilgili püf noktaları şeflerden, zeytinyağlarımızın özelliklerini ise uzmanlardan dinliyoruz.
4lTatlılar HEMEN İZLE Sütlüsünden şerbetlisine hepsi birbirinden özel tatlılarımız arasında keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.
3lTencere Yemekleri HEMEN İZLE Tencere yemeklerinin evlerden esnaf lokantalarına uzanan yolculuğunu ekranlara getiriyoruz.
2lKahvaltıHEMEN İZLE Çeşitliliği ve zenginliğiyle kendi başına bir marka olan “Türk kahvaltısı”nın dinamiklerini, olmazsa olmazlarını ve hayatımızdaki yerini uzman ağızlardan dinliyoruz.
1lÇorbalarHEMEN İZLE Kültürümüzde salt bir yemek olmanın çok ötesinde anlamlar taşır. Bu bölümde çorba zenginliğimizi konuşurken tarhana gibi sadece Anadolu’ya özgü çeşitleri de mercek altına alıyoruz.