Digiturk
xaricdə izləmək üçün ünvan

5lOsmanlı Mutfağında DeğişimHEMEN İZLE Enginarın Osmanlı mutfağındaki gelişimini öğrenirken, alaturka ve alafranga mutfağın nasıl sentezlendiğini inceliyoruz. Ardından Mütareke Döneminde yaşanan gıda yokluğunun mutfağı nasıl etkilediğini anlatıyoruz.
4lİstanbul'da Bi Tatlı Kahve MolasıHEMEN İZLE Güzel kahve yapımının inceliklerini keşfedecek, Osmanlı'da şerbet kültürünü, lokumun ve akide şekerinin tarihi yerini inceleyeceğiz.
3lErken Dönemde Payitaht'ın SofrasıHEMEN İZLE Gurme Padişah Fatih Sultan Mehmet döneminde saray mutfağının inceliklerini öğrenecek, Osmanlı döneminde Yedikule bostanları ve bostan kültürünün yerini detaylarıyla inceleyeceğiz.
2lCenevizHEMEN İZLE Galata kulesinde bir kahvaltıyla başladığımız macera Karaköy’de Ceneviz Mahkemesiyle devam edecek. Şef Asuman Kerkez'in sunumuyla, tarihî ve kültürel zenginliklerin sofralara nasıl yansıdığını görüyoruz.
1lİstanbul'un Damağında Bizans LezzetleriHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez’in samimi sunumuyla, Bizans kültüründe balığın önemi, Ayasofya'nın İstanbul için anlamı ve Bizans döneminden buram buram tarih kokan bir tarifi mercek altına alıyoruz.