Digiturk
xaricdə izləmək üçün ünvan

Şahika Ercümen

O bizim milli gururumuz. Serbest dalışta tam dört kez dünya şampiyonu olan Şahika Ercümen bu bölümde bizlerle…
Rejissor: - Ssenari müəllifi: - Rollarda: -
Janr: Yemek Buraxılış Tarixi: 10.02.2020 Müddəti: 24 dəq.
20lKültür Balıkçılığı ve BalıkçılıkHEMEN İZLE Bu kadim mesleğin günümüz emekçileri sualtı yaşamını korumak için o kadar önemli mesajlar verdi ki İstikamet Ege’nin bu bölümü bir ders niteliğinde ekranlara geliyor.
19lÇağrı Bozçağa HEMEN İZLE Ege’nin bereketli sularının sırlarını, bilinmedik nadir lezzetlerini ve sualtı yaşamının bizler için ne denli önemli olduğunu görmek için İstikamet Ege’nin bu bölümünü kaçırmayın.
18lOsman SerdaroğluHEMEN İZLE Balık ve enginar ile müthiş lezzetli bir yemek hazırlıyor.
17lKerem GörsevHEMEN İZLE Mandalya Körfezi’ne açılan, eski adıyla Bargilya, yeni adıyla Boğaziçi Köyü’nde eşsiz doğal güzellik içinde Kerem Görsev bizi harikulade bir yolculuğa çıkartacak.
16lFerit Sarper ve İlker MatHEMEN İZLE Ege’nin bu nimetini nasıl lezzete dönüştürdüklerini öğrenirken, yine aynı sularda lezzetiyle nam salmış mürekkep balığını daha yakından tanıyacağız.
15lİzzeddin Çalışlar HEMEN İZLE Sırtı çekerek yakaladıkları balıkları özel bir yöntemle hazırlıyor, yakaladığı balıkları soframıza getiriyor.
14lPelin OmuroğluHEMEN İZLE Bu bölümde Pelin Omuroğlu ile birlikte Urla Balık Kooperatifi’ne gidiyoruz ve aldığı kefal balığını kendi özel tarifiyle güveç yapıyoruz.
13lYüksel AksuHEMEN İZLE İstikamet Ege’nin bu bölümü her saniyesi ile sizi güldürecek ve düşündürecek.
12lSerdar Günseren ve Murat İyribHEMEN İZLE Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından yapılan ve büyük bir ekonomi oluşturan bir uğraşı, sportif balıkçılığı tanıtacaklar.
11lCan OrtabaşHEMEN İZLE Oğuz Bey’in ev sahipliğinde Urla’nın bu ikonik mekanında deniz ürünleri ve otlardan yapılan 100’den fazla mezenin eşsiz lezzetlerini konuşacağız. Tarihi, kültürel, turistik ve gastronomik özellikleriyle Urla neden Ege’nin incisi olacak?
10lŞahika ErcümenHEMEN İZLE Ege’nin derinliklerini en iyi bilen isimlerden Ercümen bize sualtını anlatacak. Deniz kirliliği konusunda endişelerini ve uyarılarını dinleyeceğiz.
9lOzan VeryeriHEMEN İZLE Ege’de balıkçılık, doğal hayat ve korunması üzerine çok keyifli bir sohbetimiz olacak.
8lMehmet ÇağçağHEMEN İZLE Yarattığı daral ve timsah karakterleri unutulmayan, yapıtaşlarından biri olduğu Leman dergisini modern mizah tarihimize geçirmiş bir usta o. Çağçağ ile Ege’yi korumak için nasıl sorumluluklara sahip olduğumuzu bir kez daha düşündürecek.
7lDeniz Kurt GörsevHEMEN İZLE Milano merkezli şirketiyle de mega yatlara şef ve hostes sağlıyor. Aynı zamanda uluslararası sularda yüzen 60 metre üzeri mega yatlarda baş şef olarak çalışan ilk Türk mutfak ustası. Dolayısıyla deniz ürünleri de uzmanlık konuları arasında.
6lOsman SezenerHEMEN İZLE Temel pişirme yöntemi, gerçek tadı ortaya çıkartan açık ateş. Her yemeğin buraya özgü el yapımı tabaklarla sunulduğu restoranda tarifler de en yalın haliyle anlatılabilecek şekilde sunuluyor. Ege’den çıkan kısa zamanda tüm Türkiye’de bilinen bir şef olan Osman Sezener’in hikayesi İstikamet Ege‘de .
5lAyşegül DinçkökHEMEN İZLE Fotoğraf sanatçısı gözüyle Ege’de yok olan türler ve kirlilik üzerine sohbet edeceğiz. Onun gençliğinden bu güne Ege ile olan ilişkisi ve deniz altına olan tutkusu sohbetimizin teması olacak.
4lZafer KızılkayaHEMEN İZLE Akdeniz keşiş foku, kum köpekbalığı gibi nesli tehlike altında olan türler ve bunların yaşadığı deniz ekosistemlerinin izlenmesi ve restorasyonu Zafer Kızılkaya’nın öncelikli çalışma konularından. Kızılkaya Ege’nin sorunlarını bizlere anlatıyor.
3lÇağlar BozçağaHEMEN İZLE Kendimizi onun ve Engin Ünal’ın dalgıçlık deneyimine emanet ederek Turgutreis açıklarındaki gizli dünyaya misafir oluyoruz.
2lTuluhan TekelioğluHEMEN İZLE Balıkçı kadınların hikayelerini anlatacak bize Tekelioğlu. Özellikle son dönemde kadın eksenli belgesel ve kitaplarıyla gündemde olan Tuluhan Tekelioğlu, Kybele’den günümüze Anadolu kadınının mücadelesini anlatacak. Tekelioğlu, günümüzde Akyaka’yı meşhur yapan bir spora da değinecek.
1lErtuğrul ÖzkökHEMEN İZLE Gazeteciliğinin yanı sıra çok iyi bir gurme olarak da bilinen Özkök, artık Ege’nin gastronomi merkezi haline gelen Urla’da ünlü Şef Ozan Kumbasar’a konuk oluyor.