Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Anılar

Yeşilçam'ın renkli anılar dosyasını açıyoruz. Emekçilerinden starlara, Yeşilçam'ın içinde büyüyenlerden izleyenlere keyifli, neşeli, şaşırtan bir anı seçkisi.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 12.12.2023 Süresi: 25 dk
8lAnılarHEMEN İZLE Yeşilçam'ın renkli anılar dosyasını açıyoruz. Emekçilerinden starlara, Yeşilçam'ın içinde büyüyenlerden izleyenlere keyifli, neşeli, şaşırtan bir anı seçkisi.
7lGeçmişten Günümüze Yeşilçam HEMEN İZLE Bu bölümde Yeşilçam'ın kuruluşundan günümüze gelen öyküsünü toplumsal gelişmeler ışığında uzman isimler ve Yeşilçam emektarlarıyla gözden geçiriyoruz.
6lDijital SinemaHEMEN İZLE Beyazperdeden dijital dünyaya sinemanın dönüşümünü tüm konuklarımız ile değerlendiriyoruz.
5lErtem Eğilmez SinemasıHEMEN İZLE Kalabalık kadrolu güldürülerin efsane ismi, senarist, yapımcı, yönetmen Ertem Eğilmez ve Yeşilçam sinemasına kattıklarını sinemacılardan dinliyoruz.
4lMetin Erksan SinemasıHEMEN İZLE Türk sinema tarihine değer katan yönetmen Metin Erksan ve unutulmaz filmleri Susuz Yaz, Sevmek Zamanı ve Yılanların Öcü üzerinden Metin Erksan sinemasını konuşuyoruz.
3lİkonlarHEMEN İZLE Ayhan Işık'tan Cüneyt Arkın'a, Fatma Girik'ten Lale Belkıs'a Yeşilçam'ın yarattığı starlar ve starların yarattığı Yeşilçam.
2lPerdenin BüyüsüHEMEN İZLE Bu bölümde, beyazperdenin seyirci üzerindeki büyülü etkisinin kodlarını Yeşilçam’a gönül verenlerle konuşuyoruz.
1lAfişin TarihiHEMEN İZLE Türk Sinemasında afişin tarihine yolculuk. Bu bölümde ressamlar, çizerler, yönetmenler ve oyuncuların gözünden sinemada afiş ve lobi konusunu anlatıyoruz.