Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

10lUlucanlar Cezaevi Müzesi HEMEN İZLE Başrolde Mimarlık serisinin son bölümü olan Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi bölümündeyiz. Yapının mimari özellikleri ve mekanın filmler üzerindeki etkisi ekrana geliyor.
9lDoğan Apartmanı HEMEN İZLE Başrolde Mimarlık serisinin bu bölümünde Beyoğlu Doğan Apartmanı'ndayız. Sinemaseverlerin yakından tanıdığı bu ikonik binanın hikayesi ekrana geliyor.
8lTarabya OteliHEMEN İZLE Birçok Yeşilçam filmine ev sahipliği yapan otelin mimari detayları ve sinemayla ilişkisi ekrana geliyor.
7lSadıkoğlu Villası HEMEN İZLE Bu bölümde Büyükada Sadıkoğlu Villası'ndayız. Türk filmlerinde başrolü oynayan yapılardan biri olan evin sinema ile olan ilişkisi ve mimari özellikleri ekrana geliyor.
6lBüyük Efes Oteli HEMEN İZLE Başrolde Mimarlık serisinin bu bölümünde İzmir Büyük Efes Oteli'ndeyiz. Birçok sinema filmi için kullanılmış olan otelin hikayesi ekrana geliyor.
5lAnkara Tren Garı HEMEN İZLE Bu bölümde Eski Ankara Tren Garı'ndayız. Günümüze kadar bir çok filme ev sahipliği yapmış olan yapının hem mimari hem de sinema ile olan ilişkisi ekrana geliyor.
4lİMÇHEMEN İZLE Modern Türk mimarisinin önemli yapıtlarından birisi olarak kabul edilen, birçok filmde ve dizide mekan olarak kullanılan İMÇ’nin hikayesi ekrana geliyor.
3lSait Halim Paşa YalısıHEMEN İZLE Bu bölümde Sait Halim Paşa Yalısı'ndayız. Günümüze kadar çeşitli film ve dizilere ev sahipliği yapan yalının hikayesi ekrana geliyor.
2lİzmir Enternasyonel FuarıHEMEN İZLE Başrolde Mimarlık serisinin bu bölümünde İzmir Fuarı'ndayız. Atatürk'ün isteği doğrultusunda kurulan fuarın yapısını ve sinemayla olan etkileşimini ekrana getiriyoruz.
1lRıza Derviş Villası HEMEN İZLE Başrolde Mimarlık belgesel serisinin ilk bölümünde Büyükada Rıza Derviş Villası'ndayız. Birçok filmde ve dizide mekan olarak kullanılan yapının hikayesi ekrana geliyor.