Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Çanakkale

Bu bölümde Çanakkale domatesi,Bayramiç elması ve biberini yerinde deniyoruz.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 26.02.2024 Süresi: 24 dk
10lBeypazarı - Nallıhan HEMEN İZLE Bu bölümde,meşhur Beypazarı kurusunun yapımını ve tescillenme sürecini ustasından dinliyor,ardından tarihi Nallıhan iğne oyasının en özel örneklerini yerinde inceliyoruz.
9lSivrihisarHEMEN İZLE Bu bölümde, Sivrihisar'ın coğrafi işaretli ürünleri sarka ve cebenin yapılışını ve hikayesini ustasından dinliyor,ardından Sivrihisar lezzeti arabaşını yerinde tadıyoruz.
8lEskişehirHEMEN İZLE Bu bölümde, Eskişehir'in meşhur coğrafi işaretli ürünleri çi börek ve met helvasını yerinde tadıyor, ardından meşhur lületaşının işlenişini ustasından dinliyoruz.
7lBursa - ÇanakkaleHEMEN İZLE Bu bölümde, Bursa'nın coğrafi işaretli, tarihi ipek halısının ve Çanakkale'nin meşhur Biga peynir tatlısının tescillenme süreci ekrana geliyor.
6lUşakHEMEN İZLE Bu bölümde Uşak'ın coğrafi işaretli ürünleri eşme kiliminin yapım sürecini ve hikayesini ustasından dinliyor, ardından Uşak tarhanası ve baklavasını yerinde tadıyoruz.
5lBalıkesirHEMEN İZLE Balıkesir’in coğrafi işaretli ürünleri kelle - mihaliç peynirinin ve seferberlik çöreğinin yapılış sürecini ve geçmişten günümüze gelişini ustalarından dinliyoruz.
4lBursaHEMEN İZLE Bursa'nın coğrafi işaretli lezzetleri İskender kebabı,tahinli pidesi,cevizli lokumu ve süt helvasının üretim sürecini,geçmişten günümüze gelişini ustalarından dinliyoruz.
3lÇanakkaleHEMEN İZLE Sonrasında coğrafi işaretli Geyikli ve Bayramiç zeytinyağlarının üretim süreçlerine tanık oluyoruz.
2lİznikHEMEN İZLE Bu bölümde, coğrafi işaretli İznik seramiği hakkında ön bilgi sonrası çizim ustamızla beraber seramiğin çizim ve boyama sürecini ekrana getiriyoruz.
1lSusurluk - EdremitHEMEN İZLE İlk durağımız Susurluk ve Edremit. Coğrafi işaret tescilli meşhur Susurluk ayranı ve tostunu deniyor, ardından Edremit zeytinyağının üretim sürecini yerinde görüyoruz.