Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Nehrin Şahitliği - Geçitli

Nehrin elverdiği uygun bir noktada, Bilecik Geçitli yakınlarında sudan çıkan Gökalp ve Gökçen köy meydanına ufak bir traktör yolculuğuyla ulaşıp köylülerle sohbet ediyor.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 27.10.2023 Süresi: 25 dk
10lNehir Denize Kavuşursa HEMEN İZLE Acarlar Longozu'nda dokuya zarar vermeden büyülü bir gezintiye çıkan çiftimiz, nihayet 824 km uzunluğundaki Sakarya Nehri'nin denizle kucaklaştığı Karasu'ya varıyorlar.
9lBir Nehrin Harikası - Acarlar LongozuHEMEN İZLE Su yatağı boyunca gördükleri balıkçı ve çiftçilerle sohbet eden çiftimiz,Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük subasar ormanı olan Acarlar Longozu'na doğru ilerliyor.
8lNehirle Güzelleşen Topraklar - AdatepeHEMEN İZLE Sıklıkla duydukları cümle ise ''nehir kirlendi, balık azaldı.''
7lNehrin Şahitliği - GeçitliHEMEN İZLE Nehrin elverdiği uygun bir noktada, Bilecik Geçitli yakınlarında sudan çıkan Gökalp ve Gökçen köy meydanına ufak bir traktör yolculuğuyla ulaşıp köylülerle sohbet ediyor.
6lNehrin Beslediği Topraklar - SarıcakayaHEMEN İZLE Sarıcakaya'da karaya çıkan çiftimiz,konaklayacakları tesisi ararken ''su dolabı zanaatı''nın son temsilcisi Fehmi Ulu ile karşılaşıyor ve bu zanaatın hikayesini dinliyor.
5lBir Nehrin Zaferi - GordionHEMEN İZLE Beylikköprü'den Gordion'a doğru kanolarıyla yol alan Gökalp ve Gökçen'e,Sakarya Savaşı'nın nehrin izlerine dair aktardığı bilgilerle Emekli Albay Kadim Koç eşlik ediyor.
4lBir Nehrin Hatırası - BeylikköprüHEMEN İZLE Ve elim bir tren kazasının gerçekleştiği Beylikköprü Tren Anıtı'nı ziyaret ediyor.
3lNehre İnsan Eli Değerse - Çakmak KöyüHEMEN İZLE Ve Eski Sakarya kolunu seçiyorlar.
2lBir Nehrin Yükselişi - BalıkdamıHEMEN İZLE Sakarya Nehri'nin doğduğu yer olan Eskişehir Sakaryabaşı'ndan ayrılan Gökalp ve Gökçen, kano yolculuklarına bir kuş cenneti olan Sivrihisar Balıkdamı'nda devam ediyor.
1lBir Nehrin Doğuşu - SakaryabaşıHEMEN İZLE Sakarya Nehri'ni başlangıcından, Karadeniz'e ulaştığı noktaya kadar kano yolculuğuyla takip ettiğimiz serinin ilk bölümü nehrin başlangıç noktası, Eskişehir Sakaryabaşı.