Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Ara Güler Müzesi

Bedia Ceylan Güzelce, fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler'in sanatını ve ilham veren yaşamını gelecek nesillere aktaran Ara Güler Müzesi'ni ziyaret ediyor.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 10.11.2022 Süresi: 25 dk
13lSadberk Hanım Müzesi HEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, Türkiye'nin ilk özel müzesi ünvanını taşıyan Sadberk Hanım Müzesi'ni ziyaret ediyor.
12lİstanbul Resim ve Heykel MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, Türkiye'nin ilk ve en kapsamlı Plastik Sanatlar Müzesi olan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'ni ziyaret ediyor.
11lMüze GazhaneHEMEN İZLE İstanbul Anadolu yakasına gaz tedariki için Kadıköy'de 1892'de inşa edilmiş olan Hasanpaşa Gazhanesi, günümüzde kültür merkezi ve müze olarak ziyaretçilerini ağırlamakta.
10lRezan Has MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, hem koleksiyonuyla hem de mekanıyla ziyaretçilerini bir zaman yolculuğuna çıkaran Rezan Has Müzesi'ni ziyaret ediyor.
9lRahmi M. Koç MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, 1994 yılında kapısını İstanbul'da ziyaretçilerine açan, Türkiye'nin ilk ve tek sanayi müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi'ni ziyaret ediyor.
8lİstanbul Oyuncak MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, 1700'lü yıllardan günümüze kadar uzanan oyuncakların en gözde örneklerinin sergilendiği İstanbul Oyuncak Müzesi'ni keşfediyor.
7lSakıp Sabancı MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, Sabancı ailesine ait koleksiyon ve eşyalar ile birlikte müzeye dönüştürülen Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'ni ziyaret ediyor.
6lMasumiyet MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, gerçek ile hayalin iç içe geçtiği ve Orhan Pamuk'un aynı adlı eserinden yola çıkarak oluşturduğu Masumiyet Müzesi'ni keşfediyor.
5lAra Güler MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce, fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler'in sanatını ve ilham veren yaşamını gelecek nesillere aktaran Ara Güler Müzesi'ni ziyaret ediyor.
4lDeniz MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce,Türkiye'nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan,Türk denizcilik tarihini ziyaretçileriyle buluşturan İstanbul Deniz Müzesi'ni inceliyor.
3lBüyük Saray Mozaikleri MüzesiHEMEN İZLE Günlük yaşam, doğa ve mitoloji mozaiklerinin evi Büyük Saray Mozaikleri Müzesi'ni geziyor, dönemin önde gelen ustaları tarafından hazırlanan mozaikleri inceliyoruz.
2lTürkiye İş Bankası MüzesiHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce bu bölümde, neredeyse Cumhuriyet ile yaşıt bir kurumun hafızasına ev sahipliği yapan Türkiye İş Bankası Müzesi'ni keşfediyor.
1lİstanbul Arkeoloji MüzeleriHEMEN İZLE Türkiye'nin ilk müzesi olarak kabul edilen, tüm insanlığın ve uygarlıkların tarihine dair birçok eser barındıran İstanbul Arkeoloji Müzesi'ni yakından inceliyoruz.