Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Hamsi

Bu bölümde Karadeniz’in simge balığı hamsinin peşindeyiz.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Yemek Yayın Tarihi: 11.03.2022 Süresi: 27 dk
20lOrduHEMEN İZLE İstikamet Karadeniz ekibinin bugünkü rehberi hayat tecrübesi bilgelikle donanmış, Ordu’nun yaşayan tarihi Enis Ayar.
19lAkçakocaHEMEN İZLE Falezler, geleneksel mimari izleri, köklü geçmişi, denizi, yeşil yamaçları, feneri, mendireği ve limanıyla tipik bir Karadeniz dokusu sergileyen Akçakoca’dayız.
18lSamsunHEMEN İZLE Trüf mantarıyla yapılan yeni lezzetlerin peşinden giderken, Samsun Turizm Derneği başkanı Dilek Genç, ekibimizi bir mutfak akademisi sahibi de olan şef Ercan Yılmaz’la birlikte ağırlıyor.
17lTrabzon LezzetleriHEMEN İZLE Sofrada ekibimizi bir hekim, bir aktör, bir de yönetmen lezzetli bir sohbet eşliğinde bekliyor.
16lBalık AvcılarıHEMEN İZLE Rastgele diyerek Cide’den Amasra’ya, Trabzon’dan Şile’ye kadar Karadeniz’de avlanan teknelerle, sallantılı olduğu kadar heyecanlı, yorucu olduğu kadar da keyifli bir deneyim yaşıyoruz.
15lAras BalcıoğluHEMEN İZLE Her köşesinde, her viraj alışta, her konaklama noktasında bize bir başka lezzet keşfi sağladığı için Karadeniz’deyiz... Ve gezdikçe bizi zenginleştirdiği için İstikamet Karadeniz.
14lHamsiHEMEN İZLE İstikamet Karadeniz ekibi hamsinin bir balıkçı teknesinden, Karadenizli bir ailenin mutfağına olan yolculuğuna şahitlik ediyor.
13lOsman Şatıroğlu HEMEN İZLE Geleneksel yaşamı turizmle yaşatan Osman Şatıroğlu eşliğinde bu eşsiz mimariyi keşfederken, doğal lezzetleri tadıyor ve Karadeniz’in ahşap ustalarını dinliyor.
12lCemal GülasHEMEN İZLE İstikamet Karadeniz ekibi bu emsalsiz doğa içindeki yolunu Cemal Gülas’ın rehberliğinde bulurken, Çamlıhemşin’de kaybolmaya yüz tutan tulum ezgilerine kulak veriyor.
11lCemal GülasHEMEN İZLE Bu hafta rehberimiz Cemal Gülas’la Karadeniz’i, doğası, havası, çayı ve tadıyla keşfediyoruz.
10lMustafa TaviloğluHEMEN İZLE Çocukluğundan beri tutkusu olan deniz ve balık konusunda bir ucu gastronomi, diğer ucu sanata dayanan keyifli bir sohbetle ondan öğreneceğimiz çok şey var.
9lBeyhan UzunçarşılıoğluHEMEN İZLE Ekibimiz Karadeniz kıyısında yerel ve atalık tohumlarla iyi tarım uygulamalarının verimli sonuçlarını konuşuyor, şef Maksut Aşkar’ın tarladan sofraya geleneksel lezzetlere yeni bir yorum katmasına şahit oluyor.
8lSüleyman Saim TekcanHEMEN İZLE Beraber sanat ve Karadeniz üzerine bir sohbete giriyor ve günün menüsünü hamsiyi tavaya koyarak yaratıyor.
7lJilber Barutçuyan HEMEN İZLE Ne hayvan ne bitki sınıfına giren mantarların kendine has büyülü aleminin kapılarını açıyor. Çeşitleri, toplama yöntemleri ve tarifleriyle mantarlar arasında bir Karadeniz havası...
6lMustafa AfacanHEMEN İZLE İstikamet Karadeniz ekibi siyez buğdayının hikayesini gelenekselden günümüze taşıyor. Kastamonu’nun ünlü tatları olan helva, üryani eriği, pastırma ve simidi ekranlarımıza geliyor. Kastamonu’da son durak şehrin geleneksel bakırcıları.
5lSabiha İzbeliHEMEN İZLE Serdar İzbeli’nin yönetimindeki organik ve doğal tarım üretimini izleyen İstikamet Karadeniz ekibi, çiftlikte Sabiha İzbeli’nin geleneksel tariflerini ekranlara taşıyor.
4lHülya EkşigilHEMEN İZLE Sırf kadınlardan oluşan pazarda başlayan gün, envai çeşit bahçe ürünü arasında yapılan titiz seçim sonrasında yöresel yemeklerle şenlenen bir şölene dönüşüyor.
3lHülya EkşigilHEMEN İZLE Gastronomi yazarı Hülya Ekşigil bu kez Amasra’nın balıkçılarını ziyaret ediyor ve deniz ürünlerine bu yörede nasıl lezzet katıldığını keşfetmemizi sağlıyor.
2lRecai YılmazHEMEN İZLE Rıfat Ilgaz Müzesi, geleneksel şimşir kaşık üretimi ve Karadeniz kıyısında yöresel bir lezzet durağıyla kuzey kıyılarımızın kuytuda kalmış özelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz.
1lErdil YaşaroğluHEMEN İZLE Şile’nin balıkçıları, tarihi kale ve fener, Şile bezi dokumacıları ve yöreye özgü palamut pişirme deneyimleriyle süren ilk bölüm rehberinin heykellerini yonttuğu atölyesinde son buluyor.