Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Recai Yılmaz

İstikamet Karadeniz’in Cide’deki rehberi, ünlü yazar Rıfat Ilgaz’ın öğrencisi olan Recai Yılmaz.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Yemek Yayın Tarihi: 24.12.2021 Süresi: 26 dk
9lBeyhan UzunçarşılıoğluHEMEN İZLE Ekibimiz Karadeniz kıyısında yerel ve atalık tohumlarla iyi tarım uygulamalarının verimli sonuçlarını konuşuyor, şef Maksut Aşkar’ın tarladan sofraya geleneksel lezzetlere yeni bir yorum katmasına şahit oluyor.
8lSüleyman Saim TekcanHEMEN İZLE Beraber sanat ve Karadeniz üzerine bir sohbete giriyor ve günün menüsünü hamsiyi tavaya koyarak yaratıyor.
7lJilber Barutçuyan HEMEN İZLE Ne hayvan ne bitki sınıfına giren mantarların kendine has büyülü aleminin kapılarını açıyor. Çeşitleri, toplama yöntemleri ve tarifleriyle mantarlar arasında bir Karadeniz havası...
6lMustafa AfacanHEMEN İZLE İstikamet Karadeniz ekibi siyez buğdayının hikayesini gelenekselden günümüze taşıyor. Kastamonu’nun ünlü tatları olan helva, üryani eriği, pastırma ve simidi ekranlarımıza geliyor. Kastamonu’da son durak şehrin geleneksel bakırcıları.
5lSabiha İzbeliHEMEN İZLE Serdar İzbeli’nin yönetimindeki organik ve doğal tarım üretimini izleyen İstikamet Karadeniz ekibi, çiftlikte Sabiha İzbeli’nin geleneksel tariflerini ekranlara taşıyor.
4lHülya EkşigilHEMEN İZLE Sırf kadınlardan oluşan pazarda başlayan gün, envai çeşit bahçe ürünü arasında yapılan titiz seçim sonrasında yöresel yemeklerle şenlenen bir şölene dönüşüyor.
3lHülya EkşigilHEMEN İZLE Gastronomi yazarı Hülya Ekşigil bu kez Amasra’nın balıkçılarını ziyaret ediyor ve deniz ürünlerine bu yörede nasıl lezzet katıldığını keşfetmemizi sağlıyor.
2lRecai YılmazHEMEN İZLE Rıfat Ilgaz Müzesi, geleneksel şimşir kaşık üretimi ve Karadeniz kıyısında yöresel bir lezzet durağıyla kuzey kıyılarımızın kuytuda kalmış özelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz.
1lErdil YaşaroğluHEMEN İZLE Şile’nin balıkçıları, tarihi kale ve fener, Şile bezi dokumacıları ve yöreye özgü palamut pişirme deneyimleriyle süren ilk bölüm rehberinin heykellerini yonttuğu atölyesinde son buluyor.