Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Dada ve Sürrealizm-Nergis Abıyeva

Sanat tarihçisi ve küratör Nergis Abıyeva, Dadaizm ve Sürrealizmin birbirini nasıl etkilediğini, sanatçı kadınların avangart akımlardaki yerini konuşuyor.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 13.03.2023 Süresi: 28 dk
10lRomantizm - Uras KızılHEMEN İZLE Sanat tarihçisi, küratör ve yazar Uras Kızıl bu bölümde romatizmin aydınlanma ve Fransız devrimi ile ilişkisine dair özgün bir bakış sunuyor.
9lKavramsal Sanat - Gülçin AksoyHEMEN İZLE Sanatçı-Akademisyen Gülçin Aksoy, kavramsal sanatın görülmeye başladığı tarihlerden günümüze uzanan süreçte kavramsal sanatın özgün tarihine odaklanıyor.
8lVideo Sanatı - Başak Kaptan ŞirayHEMEN İZLE Sanatçı-Akademisyen Başak Kaptan Şiray, videonun bir sanat olarak ele alınması ve 1960'lardan günümüze uzanan süreçte video sanatının gelişim evreleri üzerinde duruyor.
7lKamusal Alanda Heykel-Ahmet Aydın AtmacaHEMEN İZLE Sanatçı-Akademisyen Ahmet Aydın Atmaca, heykel sanatının tarihine ve kamusal alanda heykel sanatına odaklanıyor. Kamusal alanda heykel sanatı nedir? Nasıl olmalıdır?
6lRönesans-Celil SadıkHEMEN İZLE Sanat tarihçisi Celik Sadık, rönesans'ın ortaya çıkışındaki etmenleri, sanatın ve sanatçının özerkliğini, sanatçı mitinin oluşumunu bu bölümde tartışmaya açıyor.
5lNFT ve Video Art - Nazlı KeçiliHEMEN İZLE Artkolik sanat platformunun kurucusu Nazlı Keçili, video sanatından NFT’ye dair çok yönlü bir bakış sunarak sanatın günümüzde edindiği anlama dair bir perspektif sunuyor.
4lSanat Hayatım - Harun AntakyalıHEMEN İZLE Sanatçı Harun Antakyalı kendi sanat macerasından hareketle grafiti sanatından Empresyonizme, Kübizmden Ekspresyonizme avangard sanatın macerasını anlatıyor.
3lOsmanlı Minyatür Sanatı-Aslıhan ErkmenHEMEN İZLE Akademisyen Aslıhan Erkmen, Osmanlı Tasvir Sanatı'nın tarihine, üsluplarına, belli başlı sanat ve eser örneklerine dair özgün bir anlatım sunuyor.
2lGünümüz Sanatı-Ebru YetişkinHEMEN İZLE Akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin günümüz sanatına dair Türkiye'den ve dünyadan verdiği sanat örnekleriyle özgün değerlendirmelerde bulunuyor.
1lDada ve Sürrealizm-Nergis AbıyevaHEMEN İZLE Sanat tarihçisi ve küratör Nergis Abıyeva, Dadaizm ve Sürrealizmin birbirini nasıl etkilediğini, sanatçı kadınların avangart akımlardaki yerini konuşuyor.