Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Günümüz Sanatı-Ebru Yetişkin

Akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin günümüz sanatına dair Türkiye'den ve dünyadan verdiği sanat örnekleriyle özgün değerlendirmelerde bulunuyor.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 13.03.2023 Süresi: 27 dk
6lRönesans-Celil SadıkHEMEN İZLE Sanat tarihçisi Celik Sadık, rönesans'ın ortaya çıkışındaki etmenleri, sanatın ve sanatçının özerkliğini, sanatçı mitinin oluşumunu bu bölümde tartışmaya açıyor.
5lNazlı Keçili-Nft ve Video ArtHEMEN İZLE Artkolik sanat platformunun kurucusu Nazlı Keçili, video sanatından nft’ye dair çok yönlü bir bakış sunarak sanatın günümüzde edindiği anlama dair bir perspektif sunuyor.
4lHarun Antakyalı-Sanat HayatımHEMEN İZLE Sanatçı Harun Antakyalı kendi sanat macerasından hareketle grafiti sanatından Empresyonizme, Kübizmden Ekspresyonizme avangard sanatın macerasını anlatıyor.
3lOsmanlı Minyatür Sanatı-Aslıhan ErkmenHEMEN İZLE Akademisyen Aslıhan Erkmen, Osmanlı Tasvir Sanatı'nın tarihine, üsluplarına, belli başlı sanat ve eser örneklerine dair özgün bir anlatım sunuyor.
2lGünümüz Sanatı-Ebru YetişkinHEMEN İZLE Akademisyen ve küratör Ebru Yetişkin günümüz sanatına dair Türkiye'den ve dünyadan verdiği sanat örnekleriyle özgün değerlendirmelerde bulunuyor.
1lDada ve Sürrealizm-Nergis AbıyevaHEMEN İZLE Sanat tarihçisi ve küratör Nergis Abıyeva, Dadaizm ve Sürrealizmin birbirini nasıl etkilediğini, sanatçı kadınların avangart akımlardaki yerini konuşuyor.