Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

13lZeytin ve Zeytinyağı HEMEN İZLE Ege’nin olmazsa olmazı zeytin ve zeytinyağı Şemsa’nın Hikayesi’nde...
12lYabani OtlarHEMEN İZLE Ege diyince yenilebilir yabani otlar ilk aklımıza gelendir. Bu hafta Şemsa’nın Hikayesi’nde otlara alışılagelen tatların dışında bir bakış var.
11lÇam FıstığıHEMEN İZLE Dolmalık fıstık yani çam fıstığı, Kozak Yaylası’ndan Şemsa’nın mutfağına bu hafta Şemsa’nın hikayesi’nde..
10lKalamar HEMEN İZLE Avlanmasından farklı lezzetlere kalamar bu hafta Şemsa’nın hikayesinde.
9lTahinHEMEN İZLE Kuzey Ege’nin susamı ve tahini bu hafta Şemsa’nın Hikayesi’nde. Nasıl işlendiğinden, tahine ve mutfaktaki kullanımına Şemsa’ca bir yorum.
8lPekmezHEMEN İZLE Şemsa’nın Hikayesi’nde bu hafta üzüm bağlarından odun ateşinde kaynayan kazanlara, oradan da mutfakta farklı lezzetlerle pekmezin peşindeyiz.
7lBadalanHEMEN İZLE Şemsa’nın Hikayesi bu hafta Ege’nin ünlü badalan fasulyesinin Şemsa’ca tarifleriyle geliyor.
6lPeynirHEMEN İZLE Şemsa'nın Hikayesi'nde bu hafta peynirin yeni nesil üreticileriyle buluşuyoruz.
5lSardalyaHEMEN İZLE Şemsa’nın Hikayesi’nde bu hafta sardalya var. Ege’nin kendi küçük, lezzeti büyük bu balığı nasıl tuzlanır, nasıl saklanır, nasıl pişirilir?
4lİncirHEMEN İZLE İncirin ana vatanı Ege, Ege’nin ballı incirleri şimdi üç farklı tarifle Şemsa’nın hikayesinde.
3lBamyaHEMEN İZLE Bamya sevenlerden misiniz? Bamyayı hiç böyle görmediniz, tatmadınız. Şemsa’nın yorumuyla bamya bu bölümde Şemsa’nın Hikayesinde.
2lTarhanaHEMEN İZLE Tarhana deyip geçmeyin. Anadolu’nun bu kadim geleneğine Kuzey Ege coğrafyasının getirdikleriyle Şemsa’ca bir yorum Şemsa’nın Hikayesinde...
1lDomatesHEMEN İZLE Mevsiminde ve atalık tohumun kullanımının öneminin vurgulandığı bu bölümde domatesin klasik kullanımı dışında domates pestili göze çarpıyor.