Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

5lBeş Şehir: İstanbulHEMEN İZLE Yiğit Tahtalıoğlu Beş Şehir'in rehberliğinde Boğaziçi'ne uzanan ışıkların, altın sarayların, surların ve kahvehanelerin izini sürüyor. Beş Şehir, geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurarak İstanbul'un benliğini anlatıyor.
4lBeş Şehir: BursaHEMEN İZLE Yiğit Tahtalıoğlu, Tanpınar'ın ''Beş Şehir'' eserinin yazınsal kılavuzluğunda aynı şehirlere giderek izlenimlerinin, anılarının ve zamanın izini sürüyor. Bu bölümde Bursa'dayız.
3lBeş Şehir: KonyaHEMEN İZLE Konya'nın 42 kilometre güneydoğusunda bulunan Çatalhöyük'e de uzanan belgeselde, Tanpınar'ın eserine konu olmasa da, tarihi önemi çok yüksek olan Sille de ziyaret ediliyor. Belgeselde, Tanpınar'ın görev aldığı Konya Lisesi ve Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi de yerini alıyor.
2lBeş Şehir : ErzurumHEMEN İZLE Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın kaleme aldığı bu “Beş Şehir” profesyonel turist rehberi Yiğit Tahtalıoğlu'nun sunumuyla ekrana geliyor. Bu bölümde Erzurum'dayız.
1lBeş Şehir: AnkaraHEMEN İZLE Yiğit Tahtalıoğlu, Türk edebiyatının usta yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar'ın “Beş Şehir” romanının peşi sıra, Ankara'da zamanın izini sürüyor. Şehrin eski sokakları, dönüşümü ve tükenmeyen hikâyeleri ekranlara geliyor.