Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

59lİstanbul'un Yüzleri: İstanbul'un SesleriHEMEN İZLE Her şehir sesleriyle var olur. Pınar Çevikayak ile İstanbul'un seslerinin izinde geçmişe uzanıyoruz.
58lİstanbul'un Yüzleri: İstanbul’un Müze HaritasıHEMEN İZLE Renklerin, farklı kültürlerin, medeniyetlerin şehri İstanbul, belleğindekileri müzelerde sergiliyor.
57lİstanbul'un Yüzleri: Doğu Roma Mozaik Sanatının...HEMEN İZLE Doğu Roma mozaik sanatının izinde Dr. Arzu Toraman eşliğinde Ayasofya Müzesi, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi ve Kariye Müzesi’ndeki mozaiklerin pırıltılı dünyasını tarihsel, sanatsal ve teknik bir bakış açısıyla keşfedeceğiz.
56lİstanbul'un Yüzleri : Yedi Tepe İstanbulHEMEN İZLE Emine Şenses, Gafur Uzuner, Kadir Ablak, Mustafa Albayrak, Osman Akça, Peruze Hamurcu ve Seydi Murat Koç, Sainte Pulchérie Lisesi’nin sanat galerisi Oda'da düzenlenen "Yedi Tepe İstanbul" sergisi için gerçekleştirdikleri üretimleri paylaşıyor.
54lMerih Akoğul ile Fotoğraflarda İstanbulHEMEN İZLE Şehrin değişimi, devinimi fotoğraflara da yansıdı. Fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul, dünün birikimi, bugünün getirdikleriyle şehrin sokaklarında yol alıyor. Geçmiş ve şimdi arasında İstanbul fotoğraflarının izini sürüyor.
53lNecmi Aksoy İle İstanbul'un AğaçlarıHEMEN İZLE Orman Mühendisi Prof. Dr. Necmi Aksoy, şehrin ağaçlarına dair öyküler anlatıyor. Baharın müjdecisi erguvanlar, şehri simgeleyen çınarlar, sonsuzluğa uzanan ehrami serviler...
52lİstanbul'un Yüzleri:Hayri F.Yılmaz ile YeniçerilerHEMEN İZLE Ortaçağın sonlarında Batı Avrasya'da önem kazanan piyade birlikleri ve düzenli orduların ilk örnekleri arasında yer aldılar. Tarihçi Necdet Sakaoğlu ile Topkapı Sarayı'ndan Harbiye Askeri Müzesi'ne, yeniçerilerin izinde bir yolculuk sizi bekliyor.
51lİstanbul'un Yüzleri: Şeyda HacızadeHEMEN İZLE İstanbul sokaklarını geziyor, bulduğu metal parçalar ile yepyeni ürünler ortaya çıkartıyor. Şeyda Hacızade'nin hayatına tanık oluyor, onunla İstanbul'un sokaklarını keşfe çıkıyoruz.
50lAyşe Türemiş ile Resimlerde GalataHEMEN İZLE Ressam Ayşe Türemiş ile semtin renkleri, Galata'nın katmanları ve bilinmeyenleri ekrana geliyor.
49lUfuk Kocabaş ile İstanbul LimanıHEMEN İZLE Sirkeci'den Kumkapı'ya, Haliç'ten Karaköy'e, şehrin limanları, farklı yolculukların sahnesidir... Sualtı kültür mirası üzerine araştırmalar yapan Prof.Dr. Ufuk Kocabaş, limanların bilinmeyen öykülerini anlatıyor.
48lEmre Aracı İle Çaykovski'nin İzindeHEMEN İZLE Ünlü bestecinin bu gezilerini Emre Aracı ile beraber ele alıyor, Çaykovski'nin geçtiği sokakları beraber geziyor ve İstanbul sokaklarında onun izini sürüyoruz.
47lİstanbul'un Yüzleri : Gürol AğırbaşHEMEN İZLE Bostan yeri, küçük semt tiyatrosu ve eski evleriyle bakir kalmayı başarmış, şehrin gürültüsünden uzak bu semti Gürol Ağırbaş ile geziyoruz.
46lİstanbul'un Yüzleri : Veysel Donbaz HEMEN İZLE Türkiye'nin sayılı Sümerologlarından Veysel Donbaz ekranlarınıza konuk oluyor. Kil tabletlerde yazılı olan ölü diller, yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle modern dillere tercüme ediliyor.
45lİstanbul'un Yüzleri: Ümit Ünal ile Hayatın KadrajıHEMEN İZLE Yazdığı ve yönettiği filmlerle Türk sinemasında ayrıcalıklı bir yer edinen Ümit Ünal, kendi İstanbul'unu anlatıyor. Hayatın kadrajı, ekranlara yansıyor.
44lİstanbul'un Yüzleri:Denizin Ressamı; Haslet SoyözHEMEN İZLE Yaptığı sanatsal çalışmalarla 40 yılı geride bırakan, denize olan tutkusunu yaptığı resimlere yansıtan Haslet Soyöz'ü ekranlarda izleyin.
43lDevrim Erbil ile Çizgilerde İstanbulHEMEN İZLE Akademi yıllarından Devlet Sanatçısı unvanına, İstanbul temalı eserlerinden sergilerine, Yedi Tepeli şehirle iç içe geçen öyküsü ekrana yansıyor. 60 yıldır İstanbul'da yaşayan ve şehrin dokusunu yakından tanıyan, gerçek renklerini bilen ressam Devrim Erbil ilhamını da bu şehirden alıyor.
42lİstanbul'un Yüzleri : Tolga Gümüşay ile...HEMEN İZLE Tolga Gümüşay ile Galata'nın katmanlarını bulup keşfetmek,sokakların,binalarının sesine kulak vermek...
41lİstanbul'un Yüzleri : Yiğit Tahtalıoğlu ile...HEMEN İZLE Profesyonel rehber ve amatör pilot Yiğit Tahtalıoğlu, Hezarfen'in rotasını izliyor; havacılığın tarihi ekranlara yansıyor...
40lİstanbul'un Yüzleri : Mine Soysal ile İstanbul...HEMEN İZLE Mine Soysal eşliğinde İstanbul'un saklı öyküleri ekranlara geliyor.
39lİstanbul'un Yüzleri : Canlı Tarih MüzesiHEMEN İZLE Çocuk yaşlarda başlayan bir tutkunun izinden giderek,İstanbul'un en yeni müzesinin yaratıcısı Nejat Çuhadaroğlu izleyici ile buluşuyor...
37lİstanbul'un Yüzleri : Celal Kadri Kınoğlu'yla...HEMEN İZLE İlk çocukluk yıllarının geçtiği Şişli'den, 70'li yıllarda bir sayfiye yeri olan Suadiye'ye, konservatuvar yıllarına tanıklık eden Kadıköy'den, tiyatro sahnelerine, Celal Kadri Kınoğlu'nun kendi İstanbul'u ekranlara yansıyor.
36lİstanbul'un Yüzleri : Ercan Kesal ile...HEMEN İZLE Oyuncu,yazar ve doktor Ercan Kesal, bu kez öykülerini sizlerle paylaşıyor. Yolu İstanbul'da kesişen anılar, yeniden canlanıyor.
35lİstanbul'un Yüzleri : Afife Batur ile Vedad...HEMEN İZLE Sirkeci Büyük Postane'den, Defter'i Hakani Binası'na, İstanbul'un saklı kalmış tarihi apartmanlarından, şehrin önemli kamu binalarına, Vedad Tek'in bıraktığı benzersiz yapılar ekrana geliyor.
34lİstanbul'un Yüzleri : İstanbul'un Bulutsuzluk...HEMEN İZLE Rock müziğinin yanısıra mimarlık alanında da önemli çalışmalara imza atan Nejat Yavaşoğulları, bu kez İstanbul'u anlatıyor.
32lİstanbul'un Yüzleri : Alternatif SahnelerHEMEN İZLE Şehrin en bilinen tiyatro seyircisi Baysan Payman,Beyoğlu'nda eski bir apartman dairesini ya da kullanılmayan bir garajı sahneye dönüştürenlerle ekranlarda!