Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

136lSudaki İzler: Serbest DalışHEMEN İZLE Serbest dalış sadece spor değil bir tutku ve yaşam biçimi. Serbest dalışın sırları Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.
135lSudaki İzler: U21 EfsanesiHEMEN İZLE İngiliz savaş gemileri Triumph ve Majestic, Fransız nakliye gemisi Carthage’ı batırarak müttefiklerin denizlerdeki hakimiyetine son verdi. U21 efsanesi Sudaki İzler’de aydınlanıyor.
134lSudaki İzler: Sualtı RagbisiHEMEN İZLE Sualtı ragbisi, 1960’lı yıllarda Fransız deniz komandolarının Kenya sahillerinde Hindistan cevizinin içine kum doldurarak oynadıkları bir oyundu. Sporun; ülkemizde ve dünyada geldiği nokta Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.
133lSudaki İzler: Paletli YüzmeHEMEN İZLE İki ayağa takılan büyük bir paletle yunuslara benzeyen yıldız sporcular, monopaletle yüzmenin püf noktalarını Savaş Karakaş’a anlatıyor.
132lSudaki İzler: Sualtı HokeyiHEMEN İZLE Hakemin uyarısıyla nefeslerini tutan iki takım da havuzun dibine dalıyor. Amaç, kauçuk kaplamalı kurşundan bir topu hokey sopası yardımıyla rakip takımın kalesine ulaştırmak. Oynaması kadar seyretmesi de zor olan sualtı hokeyi Sudaki İzler’de.
131lSudaki İzler : AldebaranHEMEN İZLE Teknemiz adını, gökyüzündeki kırmızı dev yıldız Aldebaran’dan alıyor. Aldebaran, Arapça 'takip eden' veya 'izleyen' demek. Sanırım Kızıldeniz’de adının hakkını verdik!
130lSudaki İzler : Son Savaşçı-3.Bölüm : İmrozHEMEN İZLE 20 Ocak 1918 tarihinde üçüncü bombardıman görevi için Ege’ye açılır. İmroz harekatını başarıyla tamamlamayan Midilli, aldığı beş mayın yarasıyla son nefesini verir.
129lSon Savaşçı-2. Bölüm: Karadeniz TaarruzuHEMEN İZLE Yakılıp yıkılan Rus liman ve depoları, batırılan Rus gemilerinin girdabı Osmanlı İmparatorluğu’nu 1. Dünya Savaşı’nın içine çeker.
128lSudaki İzler: Son Savaşçı/ 1. Bölüm- İttifakHEMEN İZLE Türk ve Alman deniz araştırmacılarını, en deneyimli dalgıçları ve gelişmiş sualtı görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren “Son Savaşçı” belgeseli, izleyenleri I. Dünya Savaşı yıllarına götürüyor.
127lSudaki İzler : Koyun AdasıHEMEN İZLE Osmanlı İmparatorluğu’nun denizlerdeki parlak zaferlerinden biri olan koyun adaları savaşına ait kalıntılar tespit edilerek bilimsel incelemeleri yapıldı. Ülkemiz karasularında ilk kez bu derinlikte yapılan arkeolojik çalışmanın belgeseli ekranlara geliyor.
126lSudaki İzler: KapalaiHEMEN İZLE Malezya’da Kapalai dalış merkezinden memnun olmadan dönen dalıcı hiç duymadım. İşin sırrını yerinde görmeye karar verdim. Dikkat suyun altında size büyü yapıyorlar!
125lSudaki İzler : SipadanHEMEN İZLE 1984 yılında deniz koruma alanı ilan edilen tropik adayı her gün sadece belirli sayıda dalıcının ziyaret etmesine izin veriliyor. Baraküda ve akya sürülerinin,yüzlerce kaplumbağa, toskafa papağan ve köpekbalığının yuvası olan Sipadan deniz parkını Savaş Karakaş sizin için ziyaret ediyor.
124lSudaki İzler: Pas TutkusuHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Malezya’da dünyanın turistik dalış yapılabilir tek petrol platformu Seaventures ve dev ofrozların yuvası Blue Liberty ‘de Sudaki İzler ’i sürüyor.
123lSudaki İzler : TiomanHEMEN İZLE Tioman adası 39 km uzunluğunda 12 km genişliğinde Malezya'nın doğu kıyısında yer alan küçük bir adadır. Yoğun bitki örtüsü, az tahrip edilmiş ormanları, mercan kayalıkları ile ünlü ada özellikle dalış yapanlar için mükemmel bir seçimdir. En iyi tropikal ada Tioman ekranlara geliyor.
122lSudaki İzler : Kızıldeniz'in Şeytan ÜçgeniHEMEN İZLE Kızıldeniz her mevsim, dünyanın her köşesinden dalıcıları kendine çeker. Her daim müdavimlerinden birisi de hiç kuşkusuz Savaş Karakaş'tır.
121lSudaki İzler : Mantalarla DansHEMEN İZLE Okyanus ülkesi Maldivler, balayı cenneti olarak bilinir ama asıl cenneti dalıcılar keşfedebilir.Maldivler’de her dalış adeta bir balayı.
120lSudaki İzler : BalinaHEMEN İZLE 2.Dünya Savaşı'nda, Balina'ya av olan Fransız nakliye gemisi Nantaise ve Alman tankeri Wilhelmsburg sizlerle.
119lSudaki İzler : SamyeliHEMEN İZLE Fakat bazılarının kaderinde gizlendikleri derinlikte gömülmek vardı. Sudaki İzler, 1941 yılında İngiliz denizaltısı Perseus’un batırdığı İtalyan tankeri Maya ve 1943 yılında kaybolan İngiliz denizaltısı Simoom’un (Samyeli) keşfine tanıklık ediyor.
118lSudaki İzler : Maviye YolculukHEMEN İZLE Savaş Karakaş, bu kez ilk yıllardan bugüne değişmeyen mavi yolculuk felsefesinin izinde... Cevat Şakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı'ndan, Azra Erhat'a, mavi dünyanın büyülü serüveni ekranlara geliyor.
117lSudaki İzler : Mantaların İzindeHEMEN İZLE Savaş Karakaş, köpekbalıkları, yunus ve kaplumbağa kaynayan sularda mantaların izini sürüyor.
116lSudaki İzler: Dalışın Everest'iHEMEN İZLE Sudaki İzler Kea'da, dünyanın en ünlü dalgıçlarıyla birlikte dalışın Everest'ine tırmanıyor.
115lSudaki İzler: Derinlerdeki HayaletHEMEN İZLE Kimi balıkların son nefesini verdikleri derinlerde unutulmuş tuzaklar; kimiyse balıkların yuvarlanıp çoğalmaları için bin bir emekle oluşturulmuş yapay resifler. Savaş Karakaş, denizin derinliklerindeki hayalet ağlar ve Kuşadası'nda batırılan Airbus A300'ün izini sürüyor.
114lSudaki İzler : Denizin BereketiHEMEN İZLE Eskiden Hisarönü körfezinde avlanan balıkçılar, 35 metreden balık sürülerini görebilirken, Savaş Karakaş sürüleri görmek için 35 metre daldı. Savaş Karakaş; balık peşinde koştuğu bir mavi yolcukta konuyu uzmanların tartışmasına açıyor, çözüm önerileri arıyor.
113lSudaki İzler: Üsküdar Vapuru FaciasıHEMEN İZLE Son tanıklar anlatıyor, yıllarca süren mahkeme tutanaklarında, denizin derinliklerinde ve sansür perdesinin ardında gizli kalan bilgi ve belgelerle gerçekler nihayet gün ışığına çıkarılıyor. Savaş Karakaş'ın hazırlayıp sunduğu, Sibel Göloğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Üsküdar Vapuru Faciası" ekranlarda...
112lSudaki İzler : Çanakkale 100HEMEN İZLE Savaş Karakaş ile,100 yıl önce kanla sulanmış Çanakkale topraklarında yitirdiğimiz canları arıyoruz.Barbaros Şehitliği,Anzak Koyu,Kanlısırt,Conkbayırı...
111lSudaki İzler : Ver Elini BozcaadaHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Eleni'nın sudaki izlerini sürmek için Bozcaada'ya dümen kırıyor.
110lSudaki İzler : İmkansız GörevHEMEN İZLE 73 metre derinlikte yatan denizaltının içerisine girmek ekranda…
109lSudaki İzler : Marmara'ya DönüşHEMEN İZLE Sudaki İzler, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılına, derinlerinden siperlere imzasını atıyor...
108lSudaki İzler : Anzakların BağrındaHEMEN İZLE Birinci Dünya Savaşı'nda kullanılan denizaltılar ve Melbourne' deki savaş anıtı ''Shrine'' ekrana yansıyor.
107lSudaki İzler : Gelibolu'nun HayaletleriHEMEN İZLE Savaş Karakaş,denizlerdeki tarihin izini sürüyor.
73lSudaki İzler : Dal Çık AyvalıkHEMEN İZLE El değmemiş doğası,oksijen ve zeytin deposu dağları,pırıl pırıl deniziyle Ayvalık; görücüye çıkıyor.
72lSudaki İzler : Ölüm GemisiHEMEN İZLE Savaş Karakaş,1878 yılı sonlarında İngiltere'de denize indirilen orjinal adı "Lady Olive" olan geminin saklı geçmişinin peşine düşüyor.