Address for watching
Digiturk abroad

Şişli

Şişli, zengin kültürel mirası ve edebiyata verdiği ilhamla öne çıkan bir semt olarak; sokakları, kitapçıları, sahafları ve parklarıyla yazar ve okurları kendisine çekiyor.
Director: - Screenplay: - Cast: -
Genre: Belgesel Release date: 29.12.2023 Length: 24 min
8lÜsküdarHEMEN İZLE ''İstanbul'un Edebiyat Haritası''nın son durağı Üsküdar. Üsküdar'ın sokaklarında dolaşırken, yazarların anlatılarıyla semtin edebi mirasını inceliyoruz.
7lBeşiktaşHEMEN İZLE İstanbul'un Edebiyat Haritası'nın bu seferki durağı Beşiktaş. Boğazın inci tanesi, ilham perisi Beşiktaş'ı edebiyatçıların gözünden keşfetmeye çıkıyoruz.
6lŞişliHEMEN İZLE Şişli, zengin kültürel mirası ve edebiyata verdiği ilhamla öne çıkan bir semt olarak; sokakları, kitapçıları, sahafları ve parklarıyla yazar ve okurları kendisine çekiyor.
5lAşiyanHEMEN İZLE Tarih kokan sokakları ve yemyeşil doğasıyla Boğaziçi'nin eteğinde konumlanan Aşiyan'da, edebiyatın izinde bir yolculuğa çıkıyoruz.
4lAdalarHEMEN İZLE Romanlara, öykülere, şiirlere ve tüm dünyadan yazarlara asırlar boyu ilham olmuş İstanbul, edebi açıdan zengin bir mirasa sahip. ''İstanbul'un Edebiyat Haritası'' her bölümünde İstanbul'un farklı bir semtini ve o semtin edebiyatla ilişkisini odak noktasına koyuyor.
3lFatihHEMEN İZLE Sokakları, insanları, kütüphaneleri, kitapçıları, çarşısı ve pazarıyla Fatih yıllar yılı yazarların hem kalemi hem defteri hem de pusulası olmuş semtlerden bir tanesi.
2lBeyoğluHEMEN İZLE Kütüphaneleri, yazar müzelerini, sahaf ve kitapçılar gibi edebiyatla ilişkili mekanları gezerek Beyoğlu'nun edebiyat haritasını çıkarıyoruz.
1lKadıköyHEMEN İZLE İstanbul'un Edebiyat Haritası'nın ilk durağı Kadıköy. Yazarların yürüdükleri sokaklar, caddeler ve kaldırımlar günümüz yazarlarının anlatımıyla mercek altına alınıyor.