Address for watching
Digiturk abroad

İstikamet Ege: Ali Perret

Bodrum’dan çıkıp Gökova’da yol alırken, grubuyla caz dünyasında kalıcı iz bırakmış bir sanatçı olan Ali Perret sizi tekne koşullarında bir mutfak deneyimine davet ediyor.
Director: - Screenplay: - Cast: -
Genre: Yemek Release date: 07.05.2021 Length: 28 min
20lİstikamet Ege: Söke Pazarında HEMEN İZLE Ege mutfağının temelini oluşturan otlara hakkını ve değerini verenlerin başında gelen Ahmet Güzelyağdöken'in rehberliğinde Söke pazarına gidiyoruz.
19lİstikamet Ege: KazdağlarındaHEMEN İZLE Konukları ,Mustafa Ülgen, Ferit Uzunoğlu, Gudrun Wagner çifti ve mantar uzmanı Jilber Barutçuyan.
18lİstikamet Ege: Ali Rıza ErsoyHEMEN İZLE Uluslararası yöneticilik kariyerinin ardından Ege'de köy yaşantısına dönen Ali Rıza Ersoy, Barbaros Köyü'ndeki çiftliğinde tarım 4.0 hareketine öncülük ediyor.
17lİstikamet Ege: Neptün Soyer HEMEN İZLE Birlikte nüfusunun yüzde sekseni tarımla uğraşan, Türkiye'nin ilk sakin şehri Seferihisar köylerindeki lezzet noktalarını keşfediyoruz.
16lİstikamet Ege: Zeytinyağının Derinliği HEMEN İZLE Özellikle yirminci yüzyıl boyunca geleneksel üretim ve kullanımla güncel hayat arasındaki kopan ilişkilerle, organik tarıma geri dönüş çabaları İstikamet Ege'de...
15lİstikamet Ege: Menemen Peynircileri HEMEN İZLE 2008 yılından beri keçi peyniri üretmekte olan Canan Urhan da örnek bir girişimci olarak esin kaynağı olacak öyküsünü paylaşıyor.
14lİstikamet Ege: Arı Kovanlarının İzindeHEMEN İZLE Doğadaki besin zincirinin hayati halkalarından biri olan arıların ürettiği balın ekonomik değer haline gelme aşamalarını bizzat kovan kuranlardan aktarıyoruz.
13lİstikamet Ege: Ali PerretHEMEN İZLE Bodrum’dan çıkıp Gökova’da yol alırken, grubuyla caz dünyasında kalıcı iz bırakmış bir sanatçı olan Ali Perret sizi tekne koşullarında bir mutfak deneyimine davet ediyor.
12lİstikamet Ege: Coğrafi İşaretler HEMEN İZLE Coğrafi işaretli ürünler bakımından en zengin bölge olan Ege'nin, ödemiş patatesi, urla sakız enginarı gibi ürünlerini coğrafi işaretlemenin sevdalıları aktarılıyor.
11lİstikamet Ege: Yedi Bilgiler'deHEMEN İZLE Duyarlı işletmeci Damla Özay rehberliğindeki alışveriş sonrası, mutfakta lezzet farkı yaratmanın sırrını malzemenin özünde arayanları bekleyen bir deneyim ekrana geliyor.
10lİstikamet Ege: Hüsnü ŞenlendiriciHEMEN İZLE Sohbetimiz, sanatçının Harmandalı’yla başlayan klarnet sevgisinin geldiği boyutları aktarıyor.
9lİstikamet Ege: Murat KarahanHEMEN İZLE Türkiye ve dünya sahnelerini fetheden opera sanatçısı Murat Karahan'la, Ege’yle ilk tanışmasını sağlayan ve onu bir Ege adamı yapan Kuşadası’ndayız.
8lİstikamet Ege: DomatesHEMEN İZLE En yaygın bilinen ve vazgeçilmez domatesli yemeklerin Çanakkale usülü yapılışını da sergileyen programda İstikamet Ege ekibi Ege’nin bir başka nimetini keşfediyor.
7lİstikamet Ege: Deniz ÇakırHEMEN İZLE İstikamet Ege, seslendirme ve oyunculuk performansıyla etkileyici bir kariyer çizen Deniz Çakır’la Gümüşlük’te sanatçının Ege’yle kurduğu kişisel ilişkiyi irdeliyor.
6lİstikamet Ege: Edhem DirvanaHEMEN İZLE Yelken sporunda Türkiye’nin öncülerinden olan ünlü cerrah Süleyman Dirvana ve eşi Zeynep Hanım’ın birbirine duyduğu sevgi ve sonraki nesillere aktardıkları tutkunun hikayesini izliyoruz.
5lİstikamet Ege: Yonca EvcimikHEMEN İZLE Sonradan gelip yerel hayata uyum sağlayanların özellikleriyle başlayan sohbet, Yonca Evcimik’in evcil hayvanlara düşkünlüğüyle gelişip Bodrum’u Bodrum yapanlara uzanıyor.
4lİstikamet Ege: Levent KöstemHEMEN İZLE Levent Köstem tarihte bilinen en eski zeytin işçiliğinden yola çıkarak, tarıma dayalı bu sanayinin nasıl gelişim gösterdiğini özetliyor.
3lİstikamet Ege: Güvenç DağüstünHEMEN İZLE Güvenç Dağüstün, kendi gibi yaz aylarını Gümüşlük’te geçiren oyuncu Derya Alabora ve dünyaca ünlü piyanist Burçin Büke ile sıcak bir Ege sohbeti yapıyor.
2lİstikamet Ege: Gastro -TireHEMEN İZLE Tire Pazarı’nın ritüelleri ve geleneklerini tanıtan program ekibine iki kardeş Şef Serkan ve Deniz Çakır rehberlik ediyor.
1lİstikamet Ege: Cüneyt ÖzdemirHEMEN İZLE 5N1K'nın yanında Youtube yayınlarıyla gündeme gelen Cüneyt Özdemir, Bodrum Limanı’ndan sunduğu bölümde Ege’yle kişisel ilişkisinin nasıl başlayıp geliştiğini anlatıyor.
20lKültür Balıkçılığı ve BalıkçılıkHEMEN İZLE Bu kadim mesleğin günümüz emekçileri sualtı yaşamını korumak için o kadar önemli mesajlar verdi ki İstikamet Ege’nin bu bölümü bir ders niteliğinde ekranlara geliyor.
19lÇağrı BozcağaHEMEN İZLE Ege’nin bereketli sularının sırlarını, bilinmedik nadir lezzetlerini ve sualtı yaşamının bizler için ne denli önemli olduğunu görmek için İstikamet Ege’nin bu bölümünü kaçırmayın.
18lOsman SerdaroğluHEMEN İZLE Balık ve enginar ile müthiş lezzetli bir yemek hazırlıyor.
17lKerem GörsevHEMEN İZLE Mandalya Körfezi’ne açılan, eski adıyla Bargilya, yeni adıyla Boğaziçi Köyü’nde eşsiz doğal güzellik içinde Kerem Görsev bizi harikulade bir yolculuğa çıkartacak.
16lFerit Sarper ve İlker MatHEMEN İZLE Ege’nin bu nimetini nasıl lezzete dönüştürdüklerini öğrenirken, yine aynı sularda lezzetiyle nam salmış mürekkep balığını daha yakından tanıyacağız.
15lİzzeddin ÇalışlarHEMEN İZLE Sırtı çekerek yakaladıkları balıkları özel bir yöntemle hazırlıyor, yakaldığı balıkları soframıza getiriyor.
14lPelin OmuroğluHEMEN İZLE Bu bölümde Pelin Omuroğlu ile birlikte Urla Balık kooperatifi’ne gidiyoruz ve aldığı kefal balığını kendi özel tarifiyle güveç yapıyoruz.
13lYüksel AksuHEMEN İZLE İstikamet Gge’nin bu bölümü her saniyesi ile sizi güldürecek ve düşündürecek.
12lDoktor Serdar Günseren ve Murat İyribHEMEN İZLE Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından yapılan ve büyük bir ekonomi oluşturan bir uğraşı, sportif balıkçılığı tanıtacak.
11lCan OrtabaşHEMEN İZLE Oğuz Bey’in ev sahipliğinde Urla’nın bu ikonik mekanında deniz ürünleri ve otlardan yapılan 100’den fazla mezenin eşsiz lezzetlerini konuşacağız. Tarihi, kültürel, turistik ve gastronomik özellikleriyle Urla neden Ege’nin incisi olacak?
10lŞahika Ercümen HEMEN İZLE Ege’nin derinliklerini en iyi bilen isimlerden Ercümen bize sualtını anlatacak. Deniz kirliliği konusunda endişelerini ve uyarılarını dinleyeceğiz.
9lOzan VeryeriHEMEN İZLE Ege’de balıkçılık, doğal hayat ve korunması üzerine çok keyifli bir sohbetimiz olacak.
8lMehmet ÇağçağHEMEN İZLE Yarattığı daral ve timsah karakterleri unutulmayan, yapıtaşlarından biri olduğu Leman dergisini modern mizah tarihimize geçirmiş bir usta o. Çağçağ ile Ege’yi korumak için nasıl sorumluluklara sahip olduğumuzu bir kez daha düşündürecek.
7lDeniz Kurt GörsevHEMEN İZLE Milano merkezli şirketiyle de mega yatlara şef ve hostes sağlıyor.Aynı zamanda uluslararası sularda yüzen 60 metre üzeri mega yatlarda baş şef olarak çalışan ilk Türk mutfak ustası. Dolayısıyla deniz ürünleri de uzmanlık konuları arasında.
6lOsman SezenerHEMEN İZLE Temel pişirme yöntemi, gerçek tadı ortaya çıkartan açık ateş. Her yemeğin buraya özgü el yapımı tabaklarla sunulduğu restoranda tarifler de en yalın haliyle anlatılabilecek şekilde sunuluyor. Ege’den çıkan kısa zamanda tüm Türkiye’de bilinen bir şef olan Osman Sezener’in hikayesi İstikamet Ege ‘de .
5lAyşegül DinçkökHEMEN İZLE Fotoğraf sanatçısı gözüyle Ege’de yok olan türler ve kirlilik üzerine sohbet edeceğiz. Onun gençliğinden bu güne Ege ile olan ilişkisi ve deniz altına olan tutkusu sohbetimizin teması olacak.
4lZafer KızılkayaHEMEN İZLE Akdeniz keşiş foku, kum köpekbalığı gibi nesli tehlike altında olan türler ve bunların yaşadığı deniz ekosistemlerinin izlenmesi ve restorasyonu Zafer Kızılkaya’nın öncelikli çalışma konularından. Kızılkaya Ege’nin sorunlarını bizlere anlatıyor.
3lÇağlar BozçağaHEMEN İZLE Kendimizi onun ve Engin Ünal’ın dalgıçlık deneyimine emanet ederek Turgutreis açıklarındaki gizli dünyaya misafir oluyoruz.
2lTuluhan TekelioğluHEMEN İZLE Balıkçı kadınların hikayelerini anlatacak bize Tekelioğlu. Özellikle son dönemde kadın eksenli belgesel ve kitaplarıyla gündemde olan Tuluhan Tekelioğlu, Kybele’den günümüze Anadolu kadınının mücadelesini anlatacak. Tekelioğlu, günümüzde Akyaka’yı meşhur yapan bir spora da değinecek.
1lErtuğrul ÖzkökHEMEN İZLE Gazeteciliğinin yanı sıra çok iyi bir gurme olarak da bilinen Özkök, artık Ege’nin gastronomi merkezi haline gelen Urla’da ünlü şef Ozan Kumbasar’a konuk oluyor.