Address for watching
Digiturk abroad

Bağımsız Filmler: Karadeniz Tatil Rotası

Yeşilin her tonunu görebileceğiniz; göllere, yaylalara ve dağların paralel uzandığı Karadeniz’e doyacağınız bir geziye hazır mısınız?
Cast: -
Genre: Belgesel Release date: 23.01.2017 Length: 25 min
284lBağımsız Filmler - Yerköprü ŞelalesiHEMEN İZLE Göksu Nehri üzerinde yer alan şelale adını; farklı noktalardan yer altından çıkan suyun şelaleden akmasından alıyor. Görülmeye değer Yerköprü Şelalesi ekranlara geliyor.
282lBağımsız Filmler : Beyaz Şehri HEMEN İZLE Bulunduğu bölgedeki ilk yerleşimler, M.Ö. 4. yüzyıl civarında Keltler tarafından kurulmuş. Daha sonra bölgeye hâkim olan Romalılar, inşa ettikleri Kalemegdan’ın çevresinde Singidunum ismini verdikleri kentin gelişimini desteklemiş. Birbirinden değişik konularla ekrana gelecek.
281lBağımsız Filmler: İnançların Kutsal KentiHEMEN İZLE Yahudi, hristiyan ve islam inancında kutsal olan kent, tarih boyunca pek çok farklı medeniyetin yönetimine girdi. Değerli tarihi dokusuyla Kudüs ekranlarda…
280lBağımsız Filmler : Fotoğraf GezginleriHEMEN İZLE Fotoğraf gezginleri, Güney Amerika turuna Meksika’dan başlıyor. Meksika keşif gezisinin ardından Guatemala’ya geçen ekip, Atitlan gölü çevresini, Maya köylerini ve ülkenin en ünlü kenti Antigua’yı fotoğraflıyor.
279lBağımsız Filmler: Tarihin EviHEMEN İZLE Anadolu, tarihin evi. Bir zaman yolculuğuna çıkmak için ona yakından bakmak yeterli. Efes’ten Zeugma’ya, Truva’dan Knidos’a bir arkeoloji serüveni ekranlara geliyor.
278lBağımsız Filmler: Karadeniz Tatil RotasıHEMEN İZLE Bolu’dan başlayarak Artvin’e kadar uzanan bu yolculukta Yedigöller, Gerze, Perşembe Yaylası, Mençuna Şelalesi ve daha fazlası sizi bekliyor.
276lBağımsız Filmler: Ankilozan Spondilit HikayeleriHEMEN İZLE Ankilozan spondilit hastalarının hayatlarına konuk oluyor ve bu hastalıkla nasıl mücadele ettiklerini dinliyoruz.
275lBağımsız Filmler : ÇayHEMEN İZLE Tarihi bu topraklarda bir asır bile olmamış bu bitkinin bölgeye girişi, yarattığı kültür ve yetiştirme süreci ekrana geliyor.
274lBağımsız Filmler : İki Tekerlek Üzerinde Peru 3HEMEN İZLE 6 motorsiklet tutkunu, dünyanın en merak edilen ülkelerinden Peru’yu keşfe çıkıyor.
273lBağımsız Filmler : İki Tekerlek Üzerinde Peru HEMEN İZLE Başkent Lima’dan başlayan yolculuk, tüm hızıyla devam ediyor.
272lBağımsız Filmler: İki Tekerlek Üzerinde PeruHEMEN İZLE Başkent Lima’dan başlayan yolculuk, beyaz taş evleriyle ünlü Arequipa, muhteşem okyanus manzarasıyla Puerto Inka, dünyanın en gizemli çizgileriyle Nazca, sıradışı virajları ve yüksek irtifasıyla Chalhuanca ile sürüyor.
271lBağımsız Filmler: Sualtı Fotoğrafçılığı 2017HEMEN İZLE Fotoğrafçıları, Kuşadası’nda ‘Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda buluşuyor. Sualtı fotoğrafçılığına dair bilinmeyenler ekranlara geliyor.
267lBağımsız Filmler : Trans KanadaHEMEN İZLE Unesco dünya mirası listesindeki Kanada Kayalıkları, Quebec tarihi kenti, Ottawa Rideau kanalı, nefes kesen manzaralar, çam ormanları, göller, kanyonlar, buzullar, karlı dağlar arasındaki bu benzersiz serüvene siz de ortak olun.
266lBağımsız Filmler : Aşı Koyu MağarasıHEMEN İZLE Sam mağarası, Zoe, beş parmak ve tatlı soğuk su mağaralarında benzersiz yolculuk başlıyor... Anemonlar, süngerler, mağaraya özgü balık türü pemperis pemperisler ekrana geliyor.
265lBağımsız Filmler: Tiyatro Her YerdeHEMEN İZLE Köy seyirlik oyunlarından ortaoyununa, köy halkı tiyatroyla buluşuyor. Tiyatro sevgisi her yere ulaşıyor.
264lBağımsız Filmler: Yıldızlara YolculukHEMEN İZLE Zaman geçti, ulaşılmaz olan artık çok daha yakın. “Tübitak Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği”nde serüven başlıyor. Yıldızlara yolculuk ekranlara geliyor.
263lBağımsız Filmler : 365 Gün İstanbulHEMEN İZLE Şehre aşık 26 gönüllü fotoğrafçı İstanbul365gün fotoğraf projesinde bir araya geliyor. İstanbul’u en güzel anlatan kareler ekrana yansıyor.
262lBağımsız Filmler : Altay DağlarıHEMEN İZLE Doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Asya'nın merkezindeki bu ülkeyi keşfetmeye hazır mısınız? Dünyanın denizlere en uzak ve üç okyanusa eşit uzaklıktaki bu kara bölgesi ekranlara geliyor.
258lÇekirdekten Fincana Kahvenin HikayesiHEMEN İZLE Aztek mirasının üzerine kurulan başkent Meksiko’dan başlayan yolculuk çekirdekten fincana kahvenin hikayesini anlatıyor. Efsaneler ve aşk hikayeleriyle, kahvenin renkli tarihini ve çekirdekten fincana uzanan hikayesini izleyin.
257lBağımsız Filmler : Ordu TeksasHEMEN İZLE 1970'li yıllarda motosikletiyle toplam 180 bin kilometre yol katederek hayallerinin peşinden koşan Osman Gürsoy'dan harika bir "Olur Mu Olur" hikayesi ekrana geliyor!
256lİlhan Cavcav BelgeseliHEMEN İZLE Türk futbolunun önde gelen isimlerinden Gençlerbirliği’nin duayen başkanı İlhan Cavcav’ın yaşam öyküsü ekranlara geliyor.
255lBağımsız Filmler : AvusturyaHEMEN İZLE Viyana'nın zengin tarihini keşfe çıkmak, Schladming ve Sölden Kayak Merkezi'nde bembeyaz bir rüyaya dalmak, Noel Pazarı'nın eğlenceli dünyasında yol almak için, bu masala siz de ortak olun.
254lBağımsız Filmler : Bir Operanın AnatomisiHEMEN İZLE Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde sahnelenen Rita ve Doktor Mucize operaları için sanat emekçilerinin sahne arkasındaki hazırlık çalışmaları, prömiyer heyecanı, özel röportajlarla ekrana taşınıyor.
253lBağımsız Filmler: Sınır Tanımayan ArılarHEMEN İZLE Çiçeklerin nektarını kendi imbiğinde süzüp bal yapan arılar sayesinde Ermenistan’daki Meghrashat’ın çiçeklerinin kokusu Kars’ın sınır köylerinde duyulur. Küçücük bir böcek boyundan büyük bir işe girişmiş ve başarılı olmuştur. Bakıp da dokunamayan sınır köylerini sofralarındaki balda buluşturmuştur.
251lBağımsız Filmler: Yarık DüdeniHEMEN İZLE Mutlak karanlığa ışık tutuyoruz. Yerin kalbinde... Mağaraların gizemli dünyasını İZ’de keşfedin!
248lBağımsız Filmler : Sıra Dışı İnsanlarHEMEN İZLE Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan Karadenizliler, gelenekleriyle, kendine has yaşam tarzlarıyla ve hayata dair buldukları pratik çözümlerle bazen düşündürürler, bazen de güldürürler. Sıra dışı Karadeniz insanın zorlu tabiat şartları karşında buldukları pratik çözümler sizlerle…
247lBağımsız Filmler: Kuzey IşıklarıHEMEN İZLE Uluslararası uzay istasyonun gönderdiği Aurora görüntülerini takip eden ve doğa harikası olan kuzey ışıklarını görme fikri ile ilk adımı atan Bilfen Liseleri fizik bölümü Kuzey Kutbu’nda kurulan ve üzerinde Türk bayrağı olan tek istasyon olma özelliği taşıyan projelerini hayata geçirdiler.
246lBağımsız Filmler : Adım AdımHEMEN İZLE Yorulmadan, usanmadan, ihtiyaç sahiplerine koşuyorlar. Gerçek kahramanların hikayesi, Adım Adım'ın hikayesi ekranlarda.
245lBağımsız Filmler: LED ile Hayatı AydınlatanlarHEMEN İZLE Üretimden, Ar-Ge'ye, armatür ve aydınlatma tasarimindan,montaj işlemlerine ve yapı fuarına uzanan genişlikteki sektör panoraması oluşturuyor.
244lBağımsız Filmler : Geçmişten Günümüze YatakHEMEN İZLE Bugün farklı çeşitleriyle yatak, yaşamın vazgeçilmezi. Peki antik kültürlerden bu yana nasıl bir serüven ile bugüne geldi?
243lBağımsız Filmler: 50 Yıllık Yolculuk/Ali Emre KiriHEMEN İZLE Ford transit ile 50 yıllık yolculuk için Coşkun Aral'ın görüştüğü bu sefer ki isim Ali Emre Kiriş oluyor.
242lBağımsız Filmler : 50 Yıllık Yolculuk:Özgenç BaltaHEMEN İZLE İzmir Birgi’deki Tarihi Meydan Kahvesi’nde başlayan bu transit yolculuğunun direksiyonunda lokma ustası Özgenç Balta, yan koltuğundaysa usta belgeselci Coşkun Aral var.
241lBağımsız Filmler: 50 Yıllık Yolculuk/Ahmet ÖzümHEMEN İZLE Karşınızda Bursa’nın Karsak köyünden bir Ford transit hikayesi!
240lBağımsız Filmler: 11 Kadın 1 KarsHEMEN İZLE Kars ve Ardahan'a gelen 11 kadın fotoğrafçı ve yazar iki kentin tarihi, turistik ve sosyal yaşamını fotoğrafladı. İzlenimlerini bu belgeselde aktardı. İz Tv'de.
239lBağımsız Filmler:İstanbul'un Edebiyat Haritası 2 HEMEN İZLE Şehre dair yazılan eserler, dünden bugüne İstanbul'a dair yazılan en güzel sözler Bedia Ceylan Güzelce ile ekranlarda.
238lBağımsız Filmler: İstanbul'un Edebiyat HaritasıHEMEN İZLE Şehre dair yazılan eserler, dünden bugüne İstanbul'a dair yazılan en güzel sözler Bedia Ceylan Güzelce ekranlarda.
237lBağımsız Filmler : Nerede O Eski Sinemalar HEMEN İZLE İstanbul'un filmlere yansıyan hikayesi, kamera arkası anıları ve tarihî sinemaları...
234lBağımsız Filmler : Bretonya Keşif TuruHEMEN İZLE Yepyeni bir keşif turu! Rota: Avrupa'nın büyüleyici bölgelerinden Bretonya.
233lBağımsız Filmler: Bizim Çayımız: BudamaHEMEN İZLE Tamamen organik üretime geçirilmeye çalışılan çay üretiminde budamanın önemi anlatılıyor.
232lBizim Çayımız: GübrelemeHEMEN İZLE Türkiye'deki çay üretiminin tamamen organik hale getirilmesi için sürdürülen çalışmalar ekrana geliyor.
231lBağımsız Filmler : Bizim Çayımız:Organik TarımHEMEN İZLE Sürdürülebilir tarım için üretimin organikleştirilmesi ve bunun bölgeye getirileri ekranlara geliyor.
228lBağımsız Filmler: Fotoğraf Maratonu : RomaHEMEN İZLE 15-19 Mayıs tarihleri arasında Roma'da gerçekleştirilen bu maratonda fotoğrafçılar hem fotoğraf bilgilerini geliştirecek eğitimler aldılar hem de Roma'yı kendi vizörlerinden görüntülediler.
227lBağımsız Filmler : Akseki MağaralarıHEMEN İZLE Türkiye’nin en büyük düden mağarasından Bucakalan’a, Altınbeşik Mağarası’ndan Kayaağıl obruklarına, bölgenin yeraltı zenginlikleri ekranlarda.
226lBağımsız Filmler: Normandiya Keşif TuruHEMEN İZLE Ekranlarda yepyeni bir keşif turu! Rota: Avrupa'nın büyüleyici bölgelerinden Brötanya ve Normandiya...
225lBağımsız Filmler: 4 Sanat 1 AdamHEMEN İZLE Çok yönlü sanat insanı Erhan Bayladı'nın, fotoğrafla, müzikle, resimle ve edebiyatla şekillenen yaşam öyküsü ekranlara taşınıyor.
224lOsmanlı'dan Cumhuriyet'e At Sevdası HEMEN İZLE Ülkemizde, Osmanlı'nın son yıllarında başlayan programlı at yarışlarının Cumhuriyet dönemindeki gelişim seyri ekrana geliyor.
223lBağımsız Filmler: Buda'nın Ayak İzleriHEMEN İZLE Buda’nın yaşamını, Budizmin tarihini konu edinen, tren ile 2.300 km’lik, otobüslerle 700 km’lik, toplam 3 bin km’lik bu tematik yolculuk ekranlara geliyor…
222lBağımsız Filmler : Bodrum Türk Film FestivaliHEMEN İZLE Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Türk sinemasında önemli bir yere sahip olan filmler seyirci karşısına çıkıyor.
221lBağımsız Filmler: Sualtının FotoğrafçılarıHEMEN İZLE Sualtı dunyasının benzersiz güzelliği, İzmir Seferihisar’da düzenlenen "Altın Palet Sualtı görüntüleme Türkiye Şampiyonası"ndaki fotoğraflarla ekranlarda…
218lBağımsız Filmler: Likya Soyunun BaşkentiHEMEN İZLE Arkeologlar tarafından ''Uyuyan Güzel'' olarak isimlendirilen Patara, binlerce yıllık görkemli geçmişini adım adım keşfe çağırıyor...
142lBağımsız Filmler:Adada Yankılanan SesHEMEN İZLE Sait Faik Abasıyanık'ın ölümünden sonra müze olarak kullanılan evin fısıldadıkları eşliğinde, Sait Faik'in adada yankılanan edebiyatına kulak veriyoruz.