Orman Yolu: Büyülü Yeşil Ordu

Doğu Karadeniz bölgesinin kapısı konumundaki Ordu ili, doğa güzellikleri, bitki örtüsü, mavi ve yeşilin kucaklaştığı kıyıları ile geleceği parlak bir şehirdir.
Cast: -
Genre: Belgesel Release date: 05.09.2019 Length: 34 min
14lOrman Yolu: Büyülü Yeşil OrduHEMEN İZLE Orman varlığı bakımından da oldukça zengin olan Ordu topraklarının neredeyse yarısı ormanlar ile kaplıdır. Doç. Dr. Cihan Erdönmez’in iziyle Ordu ormanları ekranlara geliyor.
13lOrman Yolu : Tabiatın Kalbi BoluHEMEN İZLE Yemyeşil ağaçları, irili ufaklı gölleri, yürüyüş yolları, patikaları ve zengin yaban hayatıyla bolu, Orman Yolu'ndan gidenlere nefes kesen manzaralar sunan bir doğa hazinesi. Doç. Dr. Cihan Erdönmez bu kez Bolu'nun binbir renge bürünen ormanlarının izini sürüyor.
12lOrman Yolu: Ege'nin Bilge OrmanlarıHEMEN İZLE İzmir'i çepeçevre saran ormanları, kıvrımları, denizle karanın kenetlendiği yaşam alanları, rengârenk koyları ve el değmemiş yükseltileri Doç Dr. Cihan Erdönmez'in anlatımıyla ekrana geliyor.
11lOrman Yolu: Toroslara SığınmakHEMEN İZLE Orman Yolu bu kez Akdeniz’in masal coğrafyalarından Mersin’e uzanıyor.
10lOrman Yolu: Yeditepe'nin YeşiliHEMEN İZLE Orman Yolu bu kez Türkiye'nin kalbi, İstanbul'un yeşil hazinesinin peşine düşüyor. İstanbul'u kuşatan ve sınırları içerisinde bulunan orman dokusu ekrana geliyor.
9lOrman Yolu: Kaz DağlarıHEMEN İZLE Orman Yolu Türkiye'nin en temiz havasının peşinde efsanevi İda'da. Bölgenin orman yapısı ve doğal yaşamı ekrana geliyor.
8lOrman Yolu: Bir Doğa Cenneti/AntalyaHEMEN İZLE Batı Toroslar’ın eteklerinde, kanyonlar, ormanlar, şelaleler, antik kentler ve deniz kucaklaşıyor. Antalya'nın zengin doğası tüm görkemiyle ekranlara geliyor.
7lOrman Yolu: Sınırsız Yeşil/ArtvinHEMEN İZLE Sırada Artvin'in ormanlık alanları var. Yemyeşil doğası ile Artvin Anadolu'nun en yaşlı ormanlarını da barındırıyor. Farklı canlı çeşitliliği ile Artvin orman zenginliği ekranlara geliyor.
6lOrman Yolu: Saklı OrmanHEMEN İZLE Orman yolu bu kez Çatalca'nın kumul ekosisteminden Istranca ormanlarının Karadeniz'le buluştuğu kıyılarına uzanıyor. Trakya'nın Karadeniz'le kucaklaşan yeşil öyküsü ekrana geliyor.
5lOrman Yolu: Her Dem Yeşil/MuğlaHEMEN İZLE Orman yolu bu kez dört bir yanı yemyeşil orman dokusuyla kaplı Muğla'ya uzanıyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu ihtişamlı bir doğa ekrana geliyor.
4lOrman Yolu: Bozkırdan Ormana/EskişehirHEMEN İZLE Orman Yolu'nda bu kez Sündiken Dağları'nın yeşil örtüsü Çatacık ormanları, Eskişehir'in bozkır ekosistemiyle buluşuyor. Her dem yeşil kalabilen kara çamlar, asırlık sarıçamlar ve biyolojik mücadelenin yardımcıları kırmızı karıncalar ekrana geliyor.
3lOrman Yolu : Yeşil Doğa: BursaHEMEN İZLE Orman Yüksek Mühendisi Doç.Dr. Cihan Erdönmez, Türkiye ormanlarının izini sürmeye devam ediyor. Bu bölümde Bursa kentinin ormanları ekranlara geliyor.
1lOrman Yolu: Küre DağlarıHEMEN İZLE Burası Küre Dağları! Türkiye'de korunması gereken Dokuz Sıcak Nokta'dan biri olan Küre Dağları Milli Parkı, orman yüksek mühendisİ Cihan Erdönmez'in anlatımıyla ekrana geliyor.