447lÖzel Gösterim : Akdeniz EfsanesiHEMEN İZLE Antalya Körfezi’nin batısına konuşlanan Kemer, 52 kilometrelik sahil şeridiyle, bugün güneşin ülkesinin en önemli mirasçılarından biri. Az bilinen hikayeleriyle Kemer, ekrana geliyor.
446lÖzel Gösterim : Fotoğrafın Peşinde 1.BölümHEMEN İZLE Yeri göğü sarsan adımları ile size doğru koşan 300'den fazla vahşi yılkı atı, Anadolu'nun tam ortasında bir nevi Orta Asya hayatı yaşayan Kırgız köyü, el değmemiş doğası ile Sultan sazlığı, ve ardından Kayseri mutfağı...
444lÖzel Gösterim : Bohemya ve Prag'da NostaljiHEMEN İZLE Çok sayıda bitki türünü barındıran Bohemya florasının keşfi ve tarihi dokusu ile Prag kentini keşfe çıkıyoruz. Doğa ve tarihi ile bu eşsiz coğrafya ekranlara geliyor.
443lÖzel Gösterim : Dört Rengin Diyarı KarsHEMEN İZLE Doğa, yaban hayatı ve insan yaşamının iç içe geçtiği bir açık hava laboratuvarı. Plato, doğal zenginliğinden hayvan arlığına, ekoturizm olanaklarından gastronomik değerlerine tüm yönleriyle mercek altında.
441lÖzel Gösterim : Milas'ın HalılarıHEMEN İZLE Güneybatı Anadolu'nun en önemli halıcılık merkezi Milas, ilmek ilmek dokunan geçmişini anlatıyor.
440lÖzel Gösterim: Divriği UluHEMEN İZLE Sivas’ın Divriği ilçesi, 800 yaşındaki benzersiz hazinesiyle ekrana geliyor. Türklerin Anadolu’daki en eski ibadet yapılarından biri olan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası, kapılarını açıyor.
439lÖzel Gösterim: Gökyüzünden YeryüzüHEMEN İZLE Dağları, dereleri, ovaları ve şehirleri bir kuşun gözünden anlamak... Doğu'dan batı'ya, kuzey'den güney'e Türkiye'nin zengin coğrafyası havadan görüntüler ile ekranlara geliyor.
438lÖzel Gösterim: KilikyaHEMEN İZLE Tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanan bu bölge, birçok uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış. Kilikya topraklarında adım başı karşılaşılan antik kalıntılar, insanı şimdiki zamandan alıp, tarihin derinliklerine götürüyor.
437lÖzel Gösterim: İki Eyalet Bir ÜlkeHEMEN İZLE Balkanların üç güzel komşu kenti ekranlara geliyor.
432lÖzel Gösterim : Zamanın Renkleri ÇiniHEMEN İZLE Toprağın en güzel hali çini, ölümsüzlüğünü ilan eder. Kütahya çinisi ustası Emine Arabacı, mesleğini bir usta bin usta atölyesindeki öğrencilerine aktarıyor.
430lÖzel Gösterim : Karadeniz'in Nefesi TulumHEMEN İZLE Geçit vermez dağların, yemyeşil yaylaların, yerinde duramayan insanların sesidir. Arhavi’deki son tulum ustası Fatih Arslan, bir usta bin usta atölyesinde yeni çıraklarına tulum yapımının sırlarını veriyor.
428lÖzel Gösterim : Mağusa'dan Zaferburnu'naHEMEN İZLE Adanın Antik Yüzü: Salamis. Hristiyanlık sonrası dönemi aydınlatan bir müze: St. Barnabas. Ve adanın iki ucunu birleştiren bir kültür mirası: Apostolos Andreas Kilisesi. Mağusa’dan Zaferburnu’na Kuzey Kıbrıs ekranlara geliyor.
426lTurunçgillerin Memleketi Lefke GüzelyurtHEMEN İZLE Soli Harabeleri'nden Vuni Sarayı'na, Aziz Mamas Kilisesi'nden Pavlides'in Mavi Köşkü'ne, tarih ve doğayla iç içe bir öykü sizi bekliyor.
425lÖzel Gösterim: Zamanın Gölgesinde GöynükHEMEN İZLE Yüksek tepeler arasında, akarsuların geçtiği vadilerde, karşılıklı yamaçların tabanına ve eteklerine kurulmuş bir Osmanlı kasabası. Zamanın gölgesinde kalan kentin bozulmayan mimarisi geçmişe bir yolculuk. Sit alanı ilan edilen bu kenti beraber keşfetmeye hazır mısınız?
424lÖzel Gösterim : Kıbrıs’ın Ruhu MağusaHEMEN İZLE Othello Kalesi, Namık Kemal Zindanı, Salamis Antik Kenti ve daha niceleri.
423lÖzel Gösterim : Yanık Ülke KulaHEMEN İZLE İki katlı ahşap tarihi yapılar burayı sanat eserine çevirirken, yanı başında uzanan sönmüş lav platosu ise bu "Yanık Ülke"ye başka bir ihtişam katıyor. Koruma altına alınan tarihi evleri ve 12 bin yıllık insan ayak izleriyle adeta doğal ve kültürel bir miras.
422lÖzel Gösterim: Yer Altında, Suyun İzinde GaziantepHEMEN İZLE Bastığımız yerin altında ne olduğunu ise hiç düşünmeyiz. Oysa Antep’in lezzetli yemekleri, baklavası, fıstığı, Zeugma Ören Yeri ve Müzesi’nin yanında bir de tarihi önemine rağmen pek bilinmeyen yer altı su yapıları var. Yüzyıllar öncesinden günümüze suyun ne denli önem taşıdığı ekranlara geliyor.
421lÖzel Gösterim : Kıbrıs'ın Kuzeye Bakan Yüzü: GirneHEMEN İZLE Kıbrıs'ın liman şehri Girne'yi Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor; güneş ışıklarının aydınlattığı şehri keşfe çıkıyoruz.
419lÖzel Gösterim : Harika ÇocuklarHEMEN İZLE Onları tanımanın ve alkışlamanın tam zamanı! 2010 yılında, Güher ve Süher Pekinel tarafından hayata geçirilen “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinin Harika Çocuklar’ı ekranlara geliyor.
417lÖzel Gösterim: EskişehirHEMEN İZLE Kentin en eski yerleşim bölgesi olan tarihi Odunpazarı Evleri, şehrin yemyeşil doğası ve parkları, turistik mekanları ekranlara geliyor.
416lİmkansız Aşkın Öyküsü: "Ninatta" OperasıHEMEN İZLE Kanla yazılan bir tarihin içinde filizlenen umarsız bir sevda... Ahmet Ümit yazdı, Evrim Demirel besteledi. Ninatta'nın romandan operaya uzanan öyküsü sizinle...
415lÖzel Gösterim : LongimanusHEMEN İZLE Dalış arkadaşı ise akyüzgeçli köpekbalığı Longimanus... Bu sualtı cennetini bir de onların gözünden keşfedin.
414lÖzel Gösterim: İçinden Sınır Geçen Şehir/ LefkoşaHEMEN İZLE Dünyanın bölünmüş son başkenti. Bu şehrin dar sokaklarını Ali Düşenkalkar ile beraber geziyor, geçmişe kısa bir yolculuk yapıyoruz.
413lÖzel Gösterim : Doğanın Renkleri: OrduHEMEN İZLE Her bir köşesinde karşınıza çıkan gölleri, yaylaları, şelaleri ve tepeleriyle sizi büyüleyen bu şehri keşfetmeye hazır olun.
410lÖzel Gösterim : Bir Günde 5000 YılHEMEN İZLE Yalvaç, 5 bin yıllık tarihi ile geçmişten günümüze birçok medeniyetin beşiği. Geçmişin izlerini Yalvaç'ta sürüyor, ovaların arasında konumlanmış bu kenti ve kent insanını yakından tanıyoruz.
409lÖzel Gösterim : Eğirdir'de Göl İnsanlarıHEMEN İZLE Her mevsim, günün her saati renk değiştiren göl, göle uzanan bir yarımada... Eğirdir'in geçmişine tanıklık ediyor, ustalardan geçmiş zamanı dinliyor, göl insanlarının hayatlarına tanıklık ediyoruz.
408lÖzel Gösterim : MarmarisHEMEN İZLE Akdeniz'le Ege'nin mavi sularının buluştuğu noktada yer alan Marmaris; doğal güzellikleri, sakin köyleri, Karia kentlerinin zengin tarihi mirası, bisiklet yolları ve mavi yolculuklarıyla eşsiz bir rota sunuyor.
406lÖzel Gösterim : Sivil Toplum Diyaloğu HEMEN İZLE Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen 350'nin üzerindeki Sivil Toplum Diyaloğu projesinden yalnızca birkaçı... Sivil Toplum Diyaloğu ile Türkiye ve Avrupa’daki sivil toplum kuruluşları bir araya geliyor, daha iyi bir gelecek birlikte ele ele kuruluyor.
404lÖzel Gösterim: Şavşat HEMEN İZLE El değmemiş doğası ve barındırdığı tüm güzelliklerle sakin ve huzurlu Şavşat sizinle.
403lÖzel Gösterim: Sinop / Gerze HEMEN İZLE 2017 yılında, sakin şehir ünvanını alan; Karadeniz bölgesinin bu şirin kasabası ekranlarda…
402lÖzel Gösterim: Konuşan KentHEMEN İZLE Bazen yüzümüzü güldürür, bazen bize tatlı-sert parmak sallar. İnsanlık tarihindeki en eski mecrayı, açıkhavayı mercek altına alıyoruz.
400lÖzel Gösterim: Sinemanın 10 YılıHEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu, Mehmet Açar ve Serkan Keskin'in röportajlarıyla Türkiye'de sinemanın 10 yılı, ekranlarda...
398lÖzel Gösterim : Dijitalleşmenin 10 YılıHEMEN İZLE Peki biz bu dünyaya uyum sağlayabiliyor muyuz? Bedia Ceylan Güzelce'nin sunumu ile Serdar Kuzuloğlu ve Levent Erden'in özel röportajları dijitalleşmenin on yılı belgeselinde.
397lÖzel Gösterim: Moskova HEMEN İZLE Moskova'dan St.Petersburg'a iki şehir arasında kültürel yaşamın izleri dile geliyor.
394lÖzel Gösterim: Fidel'in Adası/KübaHEMEN İZLE Tüm imkansızlıklara rağmen, eğitim ve tıpta en başarılı ülkeler arasında bulunan Küba, seyahat yazarı Fatoş Pur rehberliğinde ekrana geliyor.
393lÖzel Gösterim:Kabuğunda Büyüyen Şehir: SeferihisarHEMEN İZLE Yöresel ürünlerin satıldığı semt pazarı, usta-çırak usulü öğrenim yeri olan doğa okulu,Sığacık'taki sevimli evleri,Teos Antik Kenti ve daha fazlası ile Türkiye'nin ilk yavaş şehri olan Seferihisar'ı ziyaret ediyoruz.
392lÖzel Gösterim : Yeni SideHEMEN İZLE Geçmişi koruyup, yarına bırakmak üzere geliştirilen yeni turizm anlayışı ile "Side'nin Değişen Yüzü" ekranlara geliyor.
390lÖzel Gösterim : Küba'nın ŞehirleriHEMEN İZLE Doğasıyla insana huzur veren, melodileriyle insanın içini ısıtan, tarihle müziği buluşturan Küba'da büyüleyici bir yolculuk sizi bekliyor.
388lÖzel Gösterim: Sinop Model Gemi YapımıHEMEN İZLE Şairlerin, yazarların ve teknelerin sığınağı Sinop, Karadeniz'den aldığı ilhamla ağaçtan model gemi yapımına uzanan bir geleneği yaşatıyor. Usta Doğan Ülgen, bir usta bin usta atölyesinde model gemi yapımını öğretiyor.
386lÖzel Gösterim: Mis Kokulu GelenekHEMEN İZLE Edremit Meslek Yüksekokulu'nda açılan el yapımı sabun atölyesi, usta adaylarını zeytinyağının sabuna dönüşme serüvenine dahil ediyor. Sabun ustası Yusuf Kaya, geleneksel zeytinyağı sabunu yapımının inceliklerini öğrencilerine aktarıyor.
384lÖzel Gösterim: El İşi, Şile BeziHEMEN İZLE Usta Yasemin Selak, saray süpürgesi, gazi sofrası, zülüf tarağı, bonbon şekeri gibi farklı adlarla anılan yaklaşık 200 farklı geleneksel motifi bir usta bin usta atölyesindeki usta adaylarına anlatıyor. Şile bezi, yüzyıllardır olduğu gibi elden ele, nesilden nesile aktarılıyor.
383lÖzel Gösterim: Zamana Karşı/MudurnuHEMEN İZLE Özgün kimliği, tarihi ve doğal değerleriyle bir kültür mirası olan Mudurnu, korunmuş kent dokusu, hoşgörü felsefesine dayanan ahilik geleneğiyle gezginlere kollarını açıyor. Unutulmaya yüz tutan mesleklerin ustaları, dedelerin mirasına sahip çıkıyor.
382lÖzel Gösterim: Gizli Hazine Bafa GölüHEMEN İZLE Beşparmak dağlarının eteklerinde, Türkiye'nin en önemli tabiat parklarından birinde, Ege'nin en büyük gölü Bafa'da keyifli bir keşif yolculuk sizi bekliyor.
380lÖzel Gösterim:Bir Ormana En Çok Hangi Renk YakışırHEMEN İZLE Batı Karadeniz’in incisi Yenice ormanları, sahip olduğu güzelliği sonsuz bir döngüde sürdürebilen ender yerlerden biri.Burada doğa,ziyaretçilerine her mevsim farklı renklerde bir şölen sunar...Bu rengarenk şölen aslında renklerin yolculuğudur.Yenice ormanlarında kendi renginizi bulun.
379lÖzel Gösterim: Her Dem Banyo HEMEN İZLE Türkolog Ali Canip Olgunlu unutulmaya yüz tutan hamam kültürünün tarihsel izlerini anlatıyor. Anadolu kültürünün en renkli öğelerinden hamamlar, Mevlana'nın şehri Konya'dan başlayan ve Doğu'nun incisi Kars'a uzanan bir yolculukla ekrana geliyor.
378lÖzel Gösterim : Bir Ses Bin EmekHEMEN İZLE Usta Muharrem Aktaş, Bir Usta Bin Usta atölyesinde öğrencilerine geleneksel kemençe yapım sanatını öğretiyor.
377lÖzel Gösterim:Topraktan Çömleğe,Çömlekten DünyayaHEMEN İZLE Anadolu’nun orta yerinde bir köy ise, bu çok çeşitli kültür atlasında çömlekleriyle öne çıkıyor.Bilecik’in Pazaryeri İlçesi’ne bağlı bir köy olan Kınık, toprağı sanata çevirenlere ev sahipliği yapıyor…
376lÖzel Gösterim: DibeklihanHEMEN İZLE Dibeklihan kültür ve sanat köyü kapılarını aralıyor, Ege’nin incisi bambaşka yüzüyle ekrana geliyor.
375lÖzel Gösterim: Kültürün Yayın EviHEMEN İZLE Ve kitap sayfalarından Cumhuriyet Türkiyesi’nin hikayesini okuyor.
374lÖzel Gösterim : Suya Düşen IşıkHEMEN İZLE Geçtiği coğrafya, dokunduğu yer can bulur. O, varlığın kendisi, yokluğun nedeni; Su… Burası İznik Gölü... Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan Anadolu'nun bereketinden payına düşeni çokça almış, çevresini saran dağları, ormanları, bitkileri, kuşları ile hayallerin diyarı...
373lÖzel Gösterim : Sadağı KanyonuHEMEN İZLE İlk adım için fark etmek yeterli. Türkiye'nin önde gelen sanayi şehirlerinden Bursa’ya 58 km mesafede bulunan Sadağı Kanyonu bu yerlerden biri...
372lÖzel Gösterim: PazaryeriHEMEN İZLE Bir yanında antik eserleri, diğer yanında doğanın binbir rengiyle Bilecik/Pazaryeri... Değişen her devirden, biriktirdiği onlarca izle, ekranlarda.
371lÖzel Gösterim : Tadı Hep Damakta: Çikolata HEMEN İZLE Çikolatanın Osmanlı topraklarına gelişi ve bugüne ulaşmasını anlatan, tarih içinde İstanbul'daki çikolata üretimini mercek altına alan, iyi çikolatanın sırlarını paylaşan tatlı bir öykü…
370lÖzel Gösterim: Cumhuriyetin İktisat Tarihinde...HEMEN İZLE Bedia Ceylan Güzelce, Cumhuriyet’in ilk bankasının müzesinde, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal tarihinin içinden geçen bir zaman yolculuğuna çıkıyor.
369lÖzel Gösterim: Lezzet Ötesi AntepHEMEN İZLE Kebapları ve o meşhur Antep fıstıklı baklava çeşitlerini önceliği yapan Yiğit, bu yolda keyifli bir seyahate çıkıyor. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara, kültürlere ve inançlara ev sahipliği yapmış Gaziantep, lezzeti ön planda tutan bir bölümle ekranlara geliyor.
368lÖzel Gösterim : Sedef HikayeleriHEMEN İZLE Farklı şehirlerden, farklı yaşam öyküleri... Onlar umut vermek için yaşadıklarını paylaştı. Hikayelerine kulak vermeye hazır mısınız?
367lÖzel Gösterim : Keçenin Mistik YolculuğuHEMEN İZLE Keçe ustası Celaleddin Berberoğlu keçe yapımıyla birlikte sabrı öğretiyor. Öğrencilerin hayal dünyalarından dışarıya çıkan güzellikler ekrana geliyor.
366lÖzel Gösterim: Ahşabın SesiHEMEN İZLE Bir usta bin usta atölyesi ile ahşabın kokusu şehre yayılırken, sesi şehrin tarihi sokaklarında yankılanıyor.
365lÖzel Gösterim: Ölümsüz DesenlerHEMEN İZLE Üç ay süren bir kurs sonunda, Ertuğrul Köyü’ndeki kadınlara dokumayı öğretiyor. Dokunan seccadeler, torbalar ve kilimlerin renk renk desenleri hem köyü renklendiriyor, hem de köy halkının geçmişi hatırlayıp tekrar yaşatmasını sağlıyor.
364lÖzel Gösterim : Enerjinin Kara Altını: PetrolHEMEN İZLE Ülkelerin ekonomilerini, stratejilerini belirleyen petrol, değişen dünya koşullarında yine yaşamın içinde. Enerjinin kara altını petrolün hikâyesi sizinle.
363lÖzel Gösterim : Ateşin Dansı:CamHEMEN İZLE Vakıfta açılan sıcak cam yapımı atölyesinde, üç aylık sürede öğrencilerin sıcak cam ile gerçekleştirdikleri çalışmalar ekranlara geliyor. Sıcak cam ustası Mehmet Kömürcü, yüzlerce yıllık bu sanatı, öğrencilerine aktarıyor.
362lÖzel Gösterim : Tekerleğin Milyon YılıHEMEN İZLE Uygarlık bugün geldiği noktayı,5000 yıl önce yapılan bir devrime borçludur.Atlarla başlayıp en son otomobil üretimiyle devam eden tekerleğin hikayesi sizlerle...
361lÖzel Gösterim: Kerem Görsev'le Balkanlarda CazHEMEN İZLE Balkanların iki güzel şehri…Başkent Üsküp ve Bitola'da caz keyfine ne dersiniz?Piyanist - müzisyen Kerem Görsev sizleri Balkanlarda yaptığı caz konserlerine davet ediyor.
360lÖzel Gösterim : Ege'den Karadeniz'eHEMEN İZLE Güzel kokulu Sakız Adası'ndan Varna'ya,Romanya'nın en büyük liman kenti Köstence'den,iki kıtayı birleştiren dünyanın tek şehri İstanbul'a benzersiz bu yolculuk sizlerle.
359lÖzel Gösterim: Zeytin AğacıHEMEN İZLE İz, kuzeyden güneye, dünden bugüne ölümsüz ağacın izini sürüyor. Meyvesinden yağına, zeytin ağacının mucizesi ekrana geliyor.
358lÖzel Gösterim : İstanbul'un Eski SakinleriHEMEN İZLE İstanbul,efsanelerin tarih kabul edildiği,tılsımlı şehir...Bedia Ceylan Güzelce,Eski Çağ,Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde şehrin eski sakinlerinin izini sürüyor.
357lÖzel Gösterim : Gümüşe Yansıyan AnılarHEMEN İZLE Anadolu'nun öyküleri,gümüşlerle,tüllerle işleniyor...Tel kırma ustası Sönmez Tığ,bu özel el sanatını Bartın'da yöre halkınına kazandıyor.
356lÖzel Gösterim : Kara OrmanHEMEN İZLE Kara Orman bölgesinde, Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı olan geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...Güneşi bol bir şehir Freiburg... Alsace-Lauren'in masal diyarı Kolmar... Kara Orman bölgesinde, tabiatla içiçe süren bir yürüyüş turu... Ortaçağı en gerçek hali ile hissedebileceğiniz bir atmosferin Avrupa'daki durağı... Geleneksel Almanya'nın tarihi, doğası ve kültürü...
355lÖzel Gösterim : Ben Giderim O GiderHEMEN İZLE Baston ustası Tansel Işık, Zonguldak Devrek'te yöre halkına, bölgenin en büyük değeri, Devrek bastonunun yapımını öğretiyor.
354lÖzel Gösterim : Aklınla Çok YaşaHEMEN İZLE Bilimsel gerçekler, kişisel tecrübeler, yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor. Hayat, aslında bir an meselesi... Kum saati, herkes için işliyor...Her saniye her insan için farklı olsa da,yaşlanma, herkese göre farklı yaşta başlıyor.Bilimsel gerçekler,kişisel tecrübeler,yaşamın içinden gerçek öyküler dile geliyor.
353lÖzel Gösterim:Gökkuşağının KadınlarıHEMEN İZLE Ardahan'ın Damal ilçesine bir yolculuk... Damal'ın renkli coğrafyasıyla bezenen el emeği Damal bebeklerinin yapımı, yörenin güleryüzlü cesur kadınları eşliğinde sizlerle...
352lÖzel Gösterim : Sarı Siyah PedallarHEMEN İZLE İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri,100 yıl önce Çanakkale'de şehit düşen ağabeylerini anmak için 100 sarı siyah pedal ile Gelibolu'ya doğru yola çıkıyorlar.
351lÖzel Gösterim : Körüklü ÇizmelerHEMEN İZLE Efelerin sembolü,efelerin şanı körüklü çizme,yok oluşa direniyor.Aydın'daki bir atölyede yeni usta adayları,körüklü çizme yapmanın inceliklerini ustasından öğreniyor.
348lÖzel Gösterim : SokakHEMEN İZLE Sahiplendirilen köpeklerin hikayeleri dile geliyor...İstanbul sokakları ve barınakları aracılığıyla, yanıbaşımızdaki dostlarımızın öyküleri ekrana yansıyor.
345lÖzel Gösterim : Cam Yeniden CamHEMEN İZLE Maris Serçe Limanı’nda günümüzden bin yıl önce batan teknedeki buluntular, ona “Cam Batığı” ünvanını kazandırdı.
344lÖzel Gösterim: Şehrin Güzellikler Evi/DarülbedayiHEMEN İZLE Darülbedayi, perdelerini aralıyor. Darülbedayi'den şehir tiyatrolarına uzanan asırlık yolculuk ekrana geliyor.
303lÖzel Gösterim: Safranbolu EvleriHEMEN İZLE Küre Dağları'nın eteklerinde kurulu Safranbolu ve konakları ekrana geliyor!
301lÖzel Gösterim: AnıtkabirHEMEN İZLE Yine de pek azımız bu görkemli anıtın çarpıcı özelliklerini yakından tanır. Atatürk'ün 76.ölüm yıldönümünde, İz Tv merceğini Anıtkabir'e çeviriyor ve bu özel mekanı ölümsüzleştiriyor.
298lÖzel Gösterim: Afyon Ulu CamiiHEMEN İZLE 13.yüzyıl Selçuklu mimarisi yapılarından,özellikle ahşap işçiliği ile dikkat çeken Afyon Ulu Camii ekranlara geliyor.
297lÖzel Gösterim:Tarihin Değiştiği YerHEMEN İZLE Göbeklitepe'nin hikayesini uzman arkeologlardan dinleyecek ve bu alanın büyüsüne kapılacaksınız.
295lÖzel Gösterim : BajarHEMEN İZLE Göçlerle birlikte kültürlerin karışıp melezleştiği bir Metropol...Ve onun müzikal dilini anlamaya çalışan bir müzik grubu...
292lÖzel Gösterim: İki Bin Yıllık Gizlilik/SagalassosHEMEN İZLE Burdur'un Ağlasun dağlarının eteğinde saklı iki bin yıllık antik kent oyuncu Özgür Özgülgün eşliğinde ekranlara geliyor.
291lÖzel Gösterim: Fırtına'nın KonaklarıHEMEN İZLE Türkiye'nin belgesel ekranı,merceğini bu kez Fırtına Vadisi'nin yamaçlarına kurulu Çamlıhemşin konaklarına ve konak sakinlerine tutuyor.
290lÖzel Gösterim: Ölüm Yürüşü/SrebrenitsaHEMEN İZLE Srebrenitsa Katliamı'ndan kaçan ve orada hayatlarını kaybedenlerin anısına düzenlenen yürüyüş ekrana taşınıyor.
288lÖzel Gösterim: Kırkpınar GüreşleriHEMEN İZLE Anadolu tarihinde önemli bir yer tutan, Ata sporumuz tarihi Kırkpınar Güreşleri ekranlara geliyor.
287lÖzel Gösterim: İstanbul'un MerdivenleriHEMEN İZLE İstanbul'un birbirinden farklı karakterlere büründüğü, inişli çıkışlı yolculuğunu izleyin!
283lÖzel Gösterim: Side Antik KentiHEMEN İZLE Side antik tüm muhteşemliği ile ekranlarınıza geliyor.
281lÖzel Gösterim: Üç Harfli Büyü:GülHEMEN İZLE Her kalbin kapısını aralayan gülün, yetiştirilmesi, kullanımı ve kültürü ekranlara geliyor.
279lÖzel Gösterim: Ambarlı LimanıHEMEN İZLE Vinçlerin, tırların, yük gemilerinin oluşturduğu devler ülkesi, Ambarlı limanı kapılarını sizin için açıyor.
277lÖzel Gösterim: Veliefendi HipodromuHEMEN İZLE Nefes kesen yarışları, apranti eğitimi, yarış atları hastanesi, müzesi ve piknik alanıyla ekranlarda!
275lÖzel Gösterim: Mardin'de Sabancı İziHEMEN İZLE Müze kent Mardin ve Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi'nin kente etkileri bu belgeselde ekrana geliyor.
273lÖzel Gösterim: Sesin AklıHEMEN İZLE Türkiye'deki seslendirme tarihine damgasını vuran efsane isimler ekranlarınızda.
267lÖzel Gösterim: Kaş-Kekova'da Hayat VarHEMEN İZLE Turizmle sualtı ekosistemini dengeli bir şekilde yönetmek için, Kaş ve Kekova'da 2009 yılından bu yana WWF Türkiye önderliğinde örnek bir proje yürütülüyor.
257lÖzel Gösterim: Karlar Altında Koloni/AlmatıHEMEN İZLE Kazakistan'ın eski başkenti ve Orta Asya'nın en gelişmiş şehri Almaata ekranlara yansıyor.
250lÖzel Gösterim: Müziğin Almanya YolculuğuHEMEN İZLE Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın Beethoven'ın evine yolculuğu ekranlarda…
245lÖzel Gösterim: Yazmanın Adı/TokatHEMEN İZLE Tokat'ta 600 yılı aşkın geçmişi olan yazmacılık sanatı,hayatta kalmak için yeni ustalarını arıyor.
241lÖzel Gösterim: İlmek İlmek KarsHEMEN İZLE İlmek ilmek dokunan umutlar,hayaller,hikayeler...Kars'ın dünyaca ünlü kilimleri ve heybeleri yok oluşa direniyor.
240lÖzel Gösterim: İlmek İlmek KarsHEMEN İZLE Bir usta bin usta projesi, Avanos'ta topraktan bu kez umut üretiyor.
227lÖzel Gösterim: Sesin RuhuHEMEN İZLE Türkiye'deki seslendirme serüveninin nasıl başladığı ve sesin toplumsal hafızada ne denli yer ettiğinin izi sürülüyor.
5lÖzel Gösterim: Pamir'den Ulu Pamir'e...HEMEN İZLE Afganistan'ın Pamir bölgesinden, Türkiye'ye göç eden Kırgızlar'ın yaşamları ekranlarda.