Address for watching
Digiturk abroad

Help - Support

/ I have a problem, I need solution

In this section we are providing explanatory videos about our service.
If they do not work for you, we will forward you to the support line.
You can simply write your problem to the following areas to reach related content.

Requested help video is not found.

Frequently asked questions
Kullanıcı girişi (login) yapamıyorum

1. Kullanıcı bilgilerinizi kontrol ederek tekrar deneyiniz.

2. “Şifremi unuttum” diyerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

3. Bu şekilde de giriş yapamıyorsanız tarayıcınızda cache temizliği yaparak yeniden giriş işlemini deneyiniz.

4. Başka bir cihazdan da giriş yapamıyorsanız müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Hatalı Kullanıcı Adı veya Şifre

Digiturk Play'e giriş yaparken "Hatalı Kullanıcı Adı veya Şifre" mesajını alıyorsanız Online Destek hattı ile görüşebilirsiniz. Müşteri Temsilcileri siteye girişiniz için yardımcı olacaklardır.

IP kutuda "Hata Oluştu Lütfen Tekrar Deneyiniz" hatası alındığında izlenecek adımlar nelerdir ?

IP kutunuzda "Hata Oluştu Lütfen Tekrar Deneyiniz" hatası alınıyorsa, Müşteri Hizmetleri ile görüşerek üyelik bilgilerinizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.   Müşteri temsilcileri bilgilierini kontrol ettikten sonra gerekirkse kutu üzerinden  bazı kontroller yapmanızı isteyebilir. Örneğin Youtube'da video oynatılabiliyormu ? Kutunun yazılım bilgisi. Kutunun internet bağlantısı kontrolü gibi. 

 

IP kutuda “Sinyal Yok” Hatası

Ip kutunuz eğer 7120 model ise öncelikli olarak arka kısımdaki power switch'in ON konumunda olduğunu kontrol ediniz.

Kutu fiş çıkar tak yapılarak, kutunun ön panelindeki standby LED'inin mavi yandığından ve kutunun açık olduğundan emin olunmalıdır. Mavi Led yanmıyor ise kutuya elektrik gitmiyor demektir. Müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.  Mavi led yanıyorsa ve kutunun menülerine ulaşılabiliyorsanız yazılım versiyonu kontrol edilmelidir. Müşteri hizmetlerinden güncel yazılım versiyonunu öğrenebilirsiniz. 

Yayında Takılmalar ve Mozaiklenme Sorunları

Öncelikli olarak modem kapatılıp açılmalıdır.  

Eğer kablosuz modem kullanıyorsanız kutuyu kablo ile bağlayıp denenmelidir. Kablolu bağlantı üzerinden kontrol edildiğinde problem yok ise kablosuz bağlantı bulunduğunuz noktadan sağlıklı çalışmamasındandır.

Kablolu bir bağlantıda bu sorun yaşanıyorsanız bağlantı üzerindeki ekipmanlar kontrol edilmelidir. Öncelikli olarak farklı bir ethernet kablosu kullanılarak kontrol edilmelidir.  Kablolu bağlantı, PC veya başka bir cihaz ile kontrol edilir.

Farklı cihazlarda internet kullanımı var ise, sorun yaşandığı zamanlarda,  bu cihazlardaki internet bağlantısı kapatılarak kontrol edilir.

Youtube’dan içerik izleyerek aynı problemin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer Youtube’da sorun yaşamıyorken Digiturk Play’de sorun yaşıyorsanız ve bu sorun yaşadığınız içerikler belli ise Müşteri Hizmetlerini sorun yaşanan içeriklerin bilgisini verebilirsiniz. Müşteri temsilcileri teknik ekibe sorun yaşanan içerikleri bilgisini iletip çözümlenmesini sağlayacaklardır.

Tekrar İzle veya Canlı Tv Geriye Alındığında Bazı Kısımlarda Siyah Ekran Olması

Tekrar izle içeriklerinde 5 dakika'dan kısa süreli olarak siyah ekran sorunu yaşanıyorsa bu durum sistemden kaynaklı geçicidir. Eğer siyah ekran sorunu daha uzun süreli yaşanıyorsa Müşteri hizmetlerine sorunu iletebilirsiniz.

IP Kutu ’da kullanıcı girişi yapamıyorum

1. Üyelik bilgilerinizi kontrol ediniz.

2. Şifremi Unuttum ile şifre değişikliği yapınız.

3. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Canlı TV izlerken hata alıyorum

1. Yurtdışında roaming yaparak hizmet alıyorsanız Türkiye IP’si aldığınız için Digiturk Yurtdışı Play uygulamasını kullanamazsınız. ait bir operatörden internette bağlanıyorsa Türkiye IP’sini alır ve yayın alamazsınız. Yayın alabilmeniz için ya Wi-Fi ya da yurtdışı bir operatöre ait internet bağlantısı kullanmalısınız.

2. Kullandığınız Digiturk Play uygulamasının son sürüm olduğunu kontrol ediniz.

3. Octoshape Player anlaşmasının kabul edildiğinden emin olun.

4. Digiturk Play uygulamasını, uygulama yöneticisi üzerinden kapatarak tamamen kapanmasını sağlayınız ve daha sonra tekrar başlatınız.

5. İnternet bağlantı hızının gereksinimleri karşıladığından emin olun. Bunun için herhangi bir hız testi uygulamasıyla hedef noktayı Amsterdam seçerek ilgili testi yapabilirsiniz.

6. Kullandığınız proxy veya VPN servisi varsa ağ ayarlarınızı varsayılana çekiniz.

7. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Mobil Cihazdan Kullanıcı girişi (login) yapamıyorum

1. Kullandığınız Digiturk Play uygulamasının son sürüm olduğunu kontrol ediniz.

2. Digiturk Play uygulamasını, uygulama yöneticisi üzerinden kapatarak tamamen kapanmasını sağlayınız ve daha sonra tekrar başlatınız.

3. "Şifremi Unuttum" işlemini yaparak yeniden giriş yapmayı deneyiniz. Başka bir cihazdan da giriş yapabilip yapamadığınızı teyit edebilirsiniz.

4. Sorun devam ediyorsa müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.