8lGeleceğin DeniziHEMEN İZLE Savaş Karakaş bu bölümde, hayalet ağ avcıları, derinlerde unutulmuş balıkçılık, gırgır, trol gibi av araçlarına savaş açıyor.
7lİstilacılarHEMEN İZLE Sualtı Araştırmaları Derneği’nden Dr.Mert Gökalp,denizlerimizde yayılım gösteren istilacıları tanıtıyor. Kimi zehirli,kimi de yakıcı olan bu türlere karşı ne yapabiliriz?
6lDenize ErenlerHEMEN İZLE İzmit Büyükşehir Belediyesi’nin balık salım töreninde Körfez’e yavru balıklar bırakıyor ve onların yolculuklarını izliyoruz.
5lMasmavi - GömeçHEMEN İZLE Sadece dalıcıları değil, aynı zamanda deniz canlılarını da kendine çekecek sanatsal bir etkinlik, Gömeç’deki su altı heykellerine son dokunuşları deniz canlıları yapıyor.
4l Umut PinaHEMEN İZLE 17 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Sarı,Akdeniz’de ölen ve yaşam savaşını ancak Marmara’nın derinliklerinde sürdürebilen Pina’yı tanıtıyor.
3lBahar TemizliğiHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Türk Deniz Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk ile denizlerimizdeki atık yönetimi ve ileri biyolojik arıtma sistemlerinin izini sürüyor.
2lBoğaz’ın ÇocuklarıHEMEN İZLE Savaş Karakaş, denizlerimizde yaşayan üç farklı yunus türünü, İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Arda Tonay rehberliğinde Boğaz’da gözlemliyor.
1lMarmara'nın MercanlarıHEMEN İZLE Savaş Karakaş bu bölümde, Marmara Denizi’ndeki Prens Adaları’nda yürütülen mercan rehabilitasyonunu büyüteç altına alıyor.