Tekirdağ

Tekirdağ’ın Yenice Köyü’nde köy kahvaltısıyla başlayan serüven şef Hazer Amani’nin tarlaya gitmesiyle devam ediyor.
Режиссёр: - Автор сценария: - В ролях: -
Жанр: Yemek Дата выхода: 11.11.2022 Продолжительность: 32 минут
10l10.BölümHEMEN İZLE Yöresel kahvaltıyla başlayan serüven, Sinop mantısının özelliklerini keşfederek devam ediyor. Ardından yöresel yemeklerden nokulun nasıl yapıldığını öğrenip yöreye özgü diğer lezzetlerin hikayeleri ve tatlarıyla buluşuyoruz.
9l9.BölümHEMEN İZLE Geleneksel kahvaltıyla başlayan serüven, Gaz Lambası Müzesi'nde tarihe tanıklıkla devam ediyor. İnsan gücüyle çalışan dokuma tezgahında kumaş dokuyan zanaatkarın emeği gözler önüne seriliyor.
8l8.BölümHEMEN İZLE Yöresel kahvaltının ardından, küp peyniri ve kuru kaymak yapımının inceliklerini keşfediyoruz. Şef Mehmet Gök ile birlikte, Nevşehir’in imza yemeklerinin tadına varıyor ve yerin altında devasa patates depolarında verilen emeği gözler önüne seriyoruz.
7l7.BölümHEMEN İZLE Beyranla başlayan sabahlar, ustalıkla hazırlanan ciğerler ve her lokmasında kültür barındıran yöresel tatlarla dolu Gaziantep’de, kuşaktan kuşağa aktarılan köklü aile işletmelerinde lezzet yolculuğuna çıkıyor.
6l6.BölümHEMEN İZLE Ege'nin incisi Alaçatı, taş evleri, dar sokakları ve renkli atmosferiyle hem ruhunuza hem de damağınıza hitap edecek. Alaçatı’nın özel mekanlarına konuk olup, geleneksel ve yeniden yorumlanmış yemeklerini tadacak, her lokmada Alaçatı’nın ruhunu hissedeceksiniz.
5l5.BölümHEMEN İZLE Kuzey Kıbrıs’ın tarih kokan köylerinde Şef Hazer Amani yöresel lezzetleri tadıyor ve yüzlerce yıllık tarifler ve eşsiz yemek çeşitleriyle tanıştırıyor.
4l4.BölümHEMEN İZLE Bereketli narenciye bahçelerinde başlayan serüven, Ege mutfağının temelini oluşturan Ege otları ve Bodrum mandalinasının eşsiz kokusuyla devam ediyor.
3l3.BölümHEMEN İZLE Mavi yengecin sıra dışı lezzeti, Karataş’a özgü yöresel yemekler, geleneksel tarımla yetiştirilen narenciye bahçeleri ve özenle hazırlanan sürpriz final yemeğiyle dolu dolu bir bölüm sizleri bekliyor.
2l2.BölümHEMEN İZLE Geleneksel Ege mimarisiyle donatılmış Kirazlı Köyü’nde gözlemeler ve bahçeden masaya gelen taptaze ürünlerin yer aldığı rengarenk bir masa ile başlayan serüven, geçmişle bugünü harmanlayan Kuşadası keşkeği ile devam ediyor.
1l1.BölümHEMEN İZLE Şef’in sürpriz menüsünün yanı sıra, buz tutmuş Çıldır Gölü’nde balık tutmaktan peynir tadımına, atlı kızaklardan lezziz Kars kazlarına bambaşka bir bölüm sizleri bekliyor!
18lMersinHEMEN İZLE Hazer Şef aldığı malzemeleri narenciye bahçeleri arasında doğanın içinde, etle harmanlıyor...
17lAntalyaHEMEN İZLE Hazer Amani Türkiye’nin gizli hazinesi Antalya’nın Ormana Köyü’nde doğanın sunduklarını keşfe çıkıyor...
16lUrlaHEMEN İZLE Bu sakin sahil kasabasının eşsiz tatlarını yakından tanıyacak, Şef Hazer Amani ile tadına doyulmaz bir manzara eşliğinde çok özel lezzetlerle tanışacaksınız!
15lKaz DağlarıHEMEN İZLE Şef Hazer Amani Ayvacık’ın Yeşilyurt köyünde doğanın sunduğu benzersiz malzemelerle yörenin meşhur et mantarı, Balıkesir kuzusu ve kırmızı patlıcan ile enfes bir lezzete imza atıyor...
14lKayseriHEMEN İZLE Anadolu’nun en köklü ve eski yerleşim yerlerinden biri olan bu bereketli topraklarda yetişen ürünleri toplayan şef, yörenin olmazsa olmazı pastırmayla birlikte tadına doyulmaz bir güveç yapıyor.
13lAdıyamanHEMEN İZLE Ünlü şef 2 bin yıllık medeniyetin izlerini taşıyan Perre Antik Kenti’nde Kommagene Krallığı’nın ismini taşıyan bir tarife imza atıyor.
12lTrabzonHEMEN İZLE Şef Hazer Amani Karadeniz’in incisi Trabzon’da eşsiz bir manzarada yeniden yorumladığı yöresel tariflerle parmak ısırtıyor.
11lÇatalcaHEMEN İZLE Yemeğini Terkos Gölü kıyısında hazırlayan şef, turna balığını sebzelerle harmanlayıp pirinçle buluşturuyor. Enfes bir tarif bizleri bekliyor…
10lTokatHEMEN İZLE Ormanın içinde Terkos Gölü kıyısında şefin elleriyle topladığı pırasalar enfes bir yemeğe dönüşüyor.
9lAyvalıkHEMEN İZLE Ardından, Ege’nin çeşit çeşit otları ve balıklarıyla yapılan eşsiz bir tarif sizleri bekliyor!
8lCumalıkızıkHEMEN İZLE “Dünya Mirası” listesinde yer alan, nostaljik sokaklarıyla sizi zamanda yolculuğa çıkaracak bu tarihi köyde lezzet şölenine hazır olun!
7lSafranboluHEMEN İZLE Bol safranlı, iştah kabartan bu bölüm sizleri bekliyor!
6lMersinHEMEN İZLE Çukurova’nın misafirperverliği, tarihi ve birbirinden lezzetli yemekleri bu bölümde bir araya geliyor!
5lKastamonuHEMEN İZLE Tarihi bir çiftliği ziyaret eden Hazer Şef kendi elleriyle yaptığı kesme tahtasını da kullanarak yörenin meşhur Taşköprü sarımsağı, siyez bulguru ve pastırmasıyla ekşili pilav yapıyor… Ilgaz Dağları’nın eteklerinde, odun ateşinde tadına doyulmaz bir tarif ve sayısız deneyim sizleri bekliyor!
4lAdanaHEMEN İZLE Yöreye has lezzetlerin bir araya geldiği bu bölümde Hazer Şef Adana lezzetlerini yorumlayarak ortaya yep yeni leziz bir tarif çıkarıyor.
3lTekirdağHEMEN İZLE Her bir malzemesini Tekirdağ’ın bereketli topraklarından toplayan şef, güveçte ağır ağır pişirdiği kuzu etli ve bol sebzeli nefis bir türlü yemeği hazırlıyor.
2lDüzceHEMEN İZLE Yeşilyayla köyü’nde köyün yerlileriyle taş değirmende mısır öğütüyor, peynir yapıyor, tarla tarla geziyor. Şef Hazer Amani bu kez benzersiz bir manzara eşliğinde yüz yıllık tariflere kendi yorumunu katıyor!
1lBozcaadaHEMEN İZLE Bu minik adanın büyük lezzetlerini yakından tanıyacak, şef Hazer Amani’yle gün batımı eşliğinde, adadan ve doğadan malzemelerle yapılan çok özel bir lezzetle tanışacaksınız!