Sudaki İzler : Kızıl Yolculuk

Savaş Karakaş, batıkları ve mercan kayalıklarıyla ünlü Kızıldeniz'de...
В ролях: -
Жанр: Belgesel Дата выхода: 18.02.2016 Продолжительность: 40 минут
146lVan'ın İncileriHEMEN İZLE Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan, üreme dönemlerinde suyun akışının tersine yüzerek, tatlı sulara göç eden inci kefallerinin imkansız yolculuğu ekrana geliyor.
145lVan MercanıHEMEN İZLE Savaş Karakaş, bilimsel danışmanı Prof Dr. Mustafa Sarı rehberliğinde dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü'nde.
144lSudaki İzler: PlastonHEMEN İZLE Bu soruna dikkat çekmek isteyen Savaş Karakaş, sahillerimizi plastikten temizlemek için harekete geçiyor, siz de ona katılın!
143lSudaki İzler: MoalboalHEMEN İZLE Peki ama ya insanoğlu vahşi yaşama müdahale ederse? Savaş Karakaş, Filipinler Moalboal'da sardalya sürüsüyle başlayıp, dünyanın en büyük balığı dev balina köpekbalıklarıyla deniz yaşamının nabzını tutuyor.
142lSudaki İzler: Malapascua’nın YıldızıHEMEN İZLE Malapascua’nın yıldızı, Sapankuyruk köpekbalıkları ekrana geliyor.
141lSudaki İzler : Coron BatıklarıHEMEN İZLE Japon donanması Coron’da uğradığı hava saldırısına boyun eğdi.Olympia Maru ve Okikawa Maru’yu derinlerde ziyaret ediyoruz.
140lSudaki İzler: Apo MacerasıHEMEN İZLE 34 kilometrekarelik Apo Mercan Kayalığı Malezya, Papua-Yeni Gine, Filipinler, Endonezya, Timor-Leste, ve Solomon Adaları dahil dünyanın 6 ülkesinin deniz alanlarıyla kuşatılmış sıcak bir nokta. Savaş Karakaş’ın aradığı deniz kızına nihayet kavuştuğu ‘Apo Macerası’ ekranlara geliyor.
139lSudaki İzler : Denizin DişleriHEMEN İZLE Oysa, insanların inanç ve alışkanlıklarındaki küçük bir değişimle köpekbalıkları turist ve gelir sağlayan bir cazibe yaratabilir. Savaş Karakaş, bu örneklerden birini Maldivler’de yerinde inceliyor ve sualtında kaplan köpekbalıklarıyla buluşuyor.
138lSudaki İzler: Mavi UfukHEMEN İZLE Sudaki İzler‘in tercihi elbette mavi ufkun ötesine kadar dalmak oldu. Teknemiz Horizon III ile 1200 adacığın en ücra olanlarına eriştik, Hint Okyanusu’nun bereketli suyuna da billur tuzuna da bulandık. İnsan canlısı manta vatozları, balina köpekbalıkları bu yeryüzü cennetine bizi kabul etti.
137lSudaki İzler: Dominik HEMEN İZLE Muhteşem batıklar ve nefes kesen mağaralarıyla ‘Dominik’ Sudaki İzler’de. Önce Acun Ilıcalı kaptanlığında deniz üzerinde hız rekoru denemesi, ardından Uwe Rath rehberliğinde iki güzel batık ve bir tatlı su mağarasında teknik dalış. Dominik ve ada hayatına bir de ‘Sudaki İzler’ gözünden bakın.
136lSudaki İzler: Serbest DalışHEMEN İZLE Serbest dalış sadece spor değil bir tutku ve yaşam biçimi. Serbest dalışın sırları Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.
135lSudaki İzler: U21 EfsanesiHEMEN İZLE İngiliz savaş gemileri Triumph ve Majestic, Fransız nakliye gemisi Carthage’ı batırarak müttefiklerin denizlerdeki hakimiyetine son verdi. U21 efsanesi Sudaki İzler’de aydınlanıyor.
134lSudaki İzler: Sualtı RagbisiHEMEN İZLE Sualtı ragbisi, 1960’lı yıllarda Fransız deniz komandolarının Kenya sahillerinde Hindistan cevizinin içine kum doldurarak oynadıkları bir oyundu. Sporun; ülkemizde ve dünyada geldiği nokta Savaş Karakaş’la Sudaki İzler’de.
133lSudaki İzler: Paletli YüzmeHEMEN İZLE İki ayağa takılan büyük bir paletle yunuslara benzeyen yıldız sporcular, monopaletle yüzmenin püf noktalarını Savaş Karakaş’a anlatıyor.
132lSudaki İzler: Sualtı HokeyiHEMEN İZLE Hakemin uyarısıyla nefeslerini tutan iki takım da havuzun dibine dalıyor. Amaç, kauçuk kaplamalı kurşundan bir topu hokey sopası yardımıyla rakip takımın kalesine ulaştırmak. Oynaması kadar seyretmesi de zor olan sualtı hokeyi Sudaki İzler’de.
131lSudaki İzler : AldebaranHEMEN İZLE Teknemiz adını, gökyüzündeki kırmızı dev yıldız Aldebaran’dan alıyor. Aldebaran, Arapça 'takip eden' veya 'izleyen' demek. Sanırım Kızıldeniz’de adının hakkını verdik!
130lSudaki İzler : Son Savaşçı-3.Bölüm : İmrozHEMEN İZLE 20 Ocak 1918 tarihinde üçüncü bombardıman görevi için Ege’ye açılır. İmroz harekatını başarıyla tamamlamayan Midilli, aldığı beş mayın yarasıyla son nefesini verir.
129lSon Savaşçı-2. Bölüm: Karadeniz TaarruzuHEMEN İZLE Yakılıp yıkılan Rus liman ve depoları, batırılan Rus gemilerinin girdabı Osmanlı İmparatorluğu’nu 1. Dünya Savaşı’nın içine çeker.
128lSudaki İzler: Son Savaşçı/ 1. Bölüm- İttifakHEMEN İZLE Türk ve Alman deniz araştırmacılarını, en deneyimli dalgıçları ve gelişmiş sualtı görüntüleme teknolojilerini bir araya getiren “Son Savaşçı” belgeseli, izleyenleri I. Dünya Savaşı yıllarına götürüyor.
127lSudaki İzler : Koyun AdasıHEMEN İZLE Osmanlı İmparatorluğu’nun denizlerdeki parlak zaferlerinden biri olan koyun adaları savaşına ait kalıntılar tespit edilerek bilimsel incelemeleri yapıldı. Ülkemiz karasularında ilk kez bu derinlikte yapılan arkeolojik çalışmanın belgeseli ekranlara geliyor.
126lSudaki İzler: KapalaiHEMEN İZLE Malezya’da Kapalai dalış merkezinden memnun olmadan dönen dalıcı hiç duymadım. İşin sırrını yerinde görmeye karar verdim. Dikkat suyun altında size büyü yapıyorlar!
125lSudaki İzler : SipadanHEMEN İZLE 1984 yılında deniz koruma alanı ilan edilen tropik adayı her gün sadece belirli sayıda dalıcının ziyaret etmesine izin veriliyor. Baraküda ve akya sürülerinin,yüzlerce kaplumbağa, toskafa papağan ve köpekbalığının yuvası olan Sipadan deniz parkını Savaş Karakaş sizin için ziyaret ediyor.
124lSudaki İzler: Pas TutkusuHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Malezya’da dünyanın turistik dalış yapılabilir tek petrol platformu Seaventures ve dev ofrozların yuvası Blue Liberty ‘de Sudaki İzler ’i sürüyor.
123lSudaki İzler : TiomanHEMEN İZLE Tioman adası 39 km uzunluğunda 12 km genişliğinde Malezya'nın doğu kıyısında yer alan küçük bir adadır. Yoğun bitki örtüsü, az tahrip edilmiş ormanları, mercan kayalıkları ile ünlü ada özellikle dalış yapanlar için mükemmel bir seçimdir. En iyi tropikal ada Tioman ekranlara geliyor.
122lSudaki İzler : Kızıldeniz'in Şeytan ÜçgeniHEMEN İZLE Kızıldeniz her mevsim, dünyanın her köşesinden dalıcıları kendine çeker. Her daim müdavimlerinden birisi de hiç kuşkusuz Savaş Karakaş'tır.
121lSudaki İzler : Mantalarla DansHEMEN İZLE Okyanus ülkesi Maldivler, balayı cenneti olarak bilinir ama asıl cenneti dalıcılar keşfedebilir.Maldivler’de her dalış adeta bir balayı.
120lSudaki İzler : BalinaHEMEN İZLE 2.Dünya Savaşı'nda, Balina'ya av olan Fransız nakliye gemisi Nantaise ve Alman tankeri Wilhelmsburg sizlerle.
119lSudaki İzler : SamyeliHEMEN İZLE Fakat bazılarının kaderinde gizlendikleri derinlikte gömülmek vardı. Sudaki İzler, 1941 yılında İngiliz denizaltısı Perseus’un batırdığı İtalyan tankeri Maya ve 1943 yılında kaybolan İngiliz denizaltısı Simoom’un (Samyeli) keşfine tanıklık ediyor.
118lSudaki İzler : Maviye YolculukHEMEN İZLE Savaş Karakaş, bu kez ilk yıllardan bugüne değişmeyen mavi yolculuk felsefesinin izinde... Cevat Şakir Kabaağaçlı nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı'ndan, Azra Erhat'a, mavi dünyanın büyülü serüveni ekranlara geliyor.
117lSudaki İzler : Mantaların İzindeHEMEN İZLE Savaş Karakaş, köpekbalıkları, yunus ve kaplumbağa kaynayan sularda mantaların izini sürüyor.
116lSudaki İzler: Dalışın Everest'iHEMEN İZLE Sudaki İzler Kea'da, dünyanın en ünlü dalgıçlarıyla birlikte dalışın Everest'ine tırmanıyor.
115lSudaki İzler: Derinlerdeki HayaletHEMEN İZLE Kimi balıkların son nefesini verdikleri derinlerde unutulmuş tuzaklar; kimiyse balıkların yuvarlanıp çoğalmaları için bin bir emekle oluşturulmuş yapay resifler. Savaş Karakaş, denizin derinliklerindeki hayalet ağlar ve Kuşadası'nda batırılan Airbus A300'ün izini sürüyor.
114lSudaki İzler : Denizin BereketiHEMEN İZLE Eskiden Hisarönü körfezinde avlanan balıkçılar, 35 metreden balık sürülerini görebilirken, Savaş Karakaş sürüleri görmek için 35 metre daldı. Savaş Karakaş; balık peşinde koştuğu bir mavi yolcukta konuyu uzmanların tartışmasına açıyor, çözüm önerileri arıyor.
113lSudaki İzler: Üsküdar Vapuru FaciasıHEMEN İZLE Son tanıklar anlatıyor, yıllarca süren mahkeme tutanaklarında, denizin derinliklerinde ve sansür perdesinin ardında gizli kalan bilgi ve belgelerle gerçekler nihayet gün ışığına çıkarılıyor. Savaş Karakaş'ın hazırlayıp sunduğu, Sibel Göloğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Üsküdar Vapuru Faciası" ekranlarda...
112lSudaki İzler : Çanakkale 100HEMEN İZLE Savaş Karakaş ile,100 yıl önce kanla sulanmış Çanakkale topraklarında yitirdiğimiz canları arıyoruz.Barbaros Şehitliği,Anzak Koyu,Kanlısırt,Conkbayırı...
111lSudaki İzler : Ver Elini BozcaadaHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Eleni'nın sudaki izlerini sürmek için Bozcaada'ya dümen kırıyor.
110lSudaki İzler : İmkansız GörevHEMEN İZLE 73 metre derinlikte yatan denizaltının içerisine girmek ekranda…
109lSudaki İzler : Marmara'ya DönüşHEMEN İZLE Sudaki İzler, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılına, derinlerinden siperlere imzasını atıyor...
108lSudaki İzler : Anzakların BağrındaHEMEN İZLE Birinci Dünya Savaşı'nda kullanılan denizaltılar ve Melbourne' deki savaş anıtı ''Shrine'' ekrana yansıyor.
107lSudaki İzler : Gelibolu'nun HayaletleriHEMEN İZLE Savaş Karakaş,denizlerdeki tarihin izini sürüyor.
99lSudaki İzler: Dalışın KabesiHEMEN İZLE Şarm El Şeyh'de bu kez tankların izi sürülüyor.Tiran Boğazı'nda batan Kormoran gemisi ile İsrail-Mısır Savaşı'nda denize dökülen tankların görüntüleri ekranlarda!
97lSudaki İzler : Arkadaşım DeveHEMEN İZLE Bir dalış cenneti olan Şarm El Şeyh'deki en eski ve özel dalış merkezlerinden biri olan Camel'de sualtı maceralarımıza çöl develerini de ekliyoruz.
95lSudaki İzler : Heavy MetalHEMEN İZLE Savaş Karakaş 2003 yılında Antalya açıklarında batan Iberian Coast gemisinin batığına dalıyor ve hikayesini ekrana taşıyor.
94lSudaki İzler : Cankurtaran Kemer'iHEMEN İZLE İyi bir yüzücü veya dalgıç olarak hayat kurtarmak isteyenler ekran başına!Savaş Karakaş;cankurtaranlık eğitimi alıp,kutsal mesleğe kulacını atıyor.
93lSudaki İzler : Derinlerde UçanlarHEMEN İZLE Savaş Karakaş,Akdeniz'deki uçak batıklarının izini sürüyor.Hadley's Harem ve Finike'deki meçhul uçak batığı Sudaki İzler’de...
90lSudaki İzler: TrimixHEMEN İZLE Savaş Karakaş,18 Mart 1915'te Nusrat'ın döktüğü mayınların kurbanı olan Irresistible ve 25 Mayıs'ta Alman U21 denizaltısının batırdığı Triumph'a ulaşmak için dalıyor.
89lSudaki İzler: Marmara SeferiHEMEN İZLE İngiliz denizaltısı E14'ün önce Marmara'da bıraktığı izlere ve ardından dünya çapında yankı uyandıran keşif öyküsüne tanık olun.
88lSudaki İzler: Hulda Fethiye'deHEMEN İZLE Sudaki İzler ülkemizin ünlü heykeltraşlarından İlhan Koman'ın hayattayken içinde yaşadığı, şimdi ise eserlerinin sergilendiği Hulda gemisine uğruyor.
87lSudaki İzler: Aksona MancornaHEMEN İZLE Savaş Karakaş, son süngerci Aksona Mehmet'in peşinde, süngerin ve süngercinin izinde...
86lSudaki İzler: Karpaz: Dalmadan OlmazHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Kıbrıs'ın en gözde sualtı bölgesi Karpaz'da.
84lSudaki İzler: Sahipsiz GemiHEMEN İZLE İğneada'da salyangoz avcılarının 90'lı yılların başında Karadeniz'in dibini tararken buldukları batığın sırrını Savaş Karakaş çözmeye çalışıyor.
83lSudaki İzler: Savaş Alanı DedektifiHEMEN İZLE Savaş Karakaş; bir savaş alanı dedektifi titizliğiyle sizin için yine Çanakkale'de.
82lSudaki İzler: Batık AtlasıHEMEN İZLE 1915 yılında bu sularda görev yapmış ve sonra denizin derinliklerinde unutulmuş tüm savaş ve lojistik destek gemilerinin izleri "Batık Atlası'nda" toplanacak.
81lSudaki İzler : Karadenizdeki Bahtı KaraHEMEN İZLE Rotamızı bu kez Karadeniz'e çeviriyor, Karasu açıklarında yatan Hitler'in kayıp denizaltısı U 20'nin sırlarını aydınlatıyoruz.
80lSudaki İzler : Dalış BayramıHEMEN İZLE Kaş'ta kanyon Türkiye'nin en iyi dalış noktasıdır.Yüzeyden otuz metreye kadar nefes kesici bir duvar dibindeyse gizemli bir batık "Dimitri" kanyon dalışınızı süsler.
79lSudaki İzler : Sualtından YansımalarHEMEN İZLE Savaş Karakaş,Bodrum'da "Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası'nın" nabzını tutuyor.
78lSudaki İzler : Suvla'nın Derin SırlarıHEMEN İZLE Suvla (Anafartalar) Koyu'nda,savaştan kalan iskele ve gemi kalıntıları büyüteç altına alınıyor.
77lSudaki İzler : Anzak'ın Derin SırlarıHEMEN İZLE Belgesel,sualtı araştırmasında keşfedilen kalıntılardan yola çıkarak Anzak Koyu'nda 1915 yılında yaşananları izleyiciye aktarıyor.
74lSudaki İzler : Yüzdüm Yüzdün YüzHEMEN İZLE Savaş Karakaş yunusların özgürlüğü için Meis'den Kaş'a tam 7100 metre yüzüyor.
73lSudaki İzler : Dal Çık AyvalıkHEMEN İZLE El değmemiş doğası,oksijen ve zeytin deposu dağları,pırıl pırıl deniziyle Ayvalık; görücüye çıkıyor.
70lSudaki İzler: Dehlizlerin SırrıHEMEN İZLE Savaş Karakaş,Yerebatan Sarnıcı,Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nın derinliklerinde, şehrin karanlıkta kalmış sırlarına ışık tutuyor.
64lSudaki İzler: Ağlayan FlipperHEMEN İZLE Hep mutlu görünen yunusların, yaşamlarının acı dolu diğer yüzü Savaş Karakaş'la ekrana geliyor.
63lSudaki İzler: Denizciler KahvesiHEMEN İZLE Savaş Karakaş; deniz tutkunu konuklarını Rahmi Koç Müzesi'nde ağırlıyor.
62lSudaki İzler: DalyogaHEMEN İZLE Savaş Karakaş; Dalyan'da hem dalıyor hem de yoga yapıyor.
61lSudaki İzler: Destanlaşan GemilerHEMEN İZLE Savaş Karakaş, dümen sularında vatan toprağının düşmandan temizlendiği, güvertelerinde cumhuriyetin kurulduğu kahraman gemilerin izinde...
60lSudaki İzler: Sualtının DuayenleriHEMEN İZLE Sudaki İzler, Oasis Alışveriş Merkezi'nin 10. yıl etkinliği olarak Bodrum'a armağan ettiği sünger avcıları sergisini tüm Türkiye ile buluşturuyor.
59lSudaki İzler: Uçtum Kaçtım Daldım ÇıktımHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Fethiye'de 1700 metre yüksekten süzülüp,Afkule ve Türk Hamamı'nın turkuaz renkli sularına dalıyor.
57lSudaki İzler: Kemer Sualtı GünleriHEMEN İZLE Sualtı fotoğraf ve video yarışmaları ile SG 120 gemisinin batırılma töreninin yapıldığı kemer sualtı günleri ekrana geliyor.
56lSudaki İzler : Kızıl YolculukHEMEN İZLE Savaş Karakaş, batıkları ve mercan kayalıklarıyla ünlü Kızıldeniz'de...
54lSudaki İzler : Kaptan-ı DeryalarımızHEMEN İZLE Savaş Karakaş, denizcilik tarihinin ölümsüz isimleri Kaptan-ı Deryalarımızın izini sürüyor.
52lSudaki İzler : Yaşayan GemilerHEMEN İZLE Sudaki İzler,Yarhisar,Ege Fırkateyni ve Piri Reis denizaltısıyla Kocaeli'nden İzmir'e umutla seyir ediyor.
51lSudaki İzler : Deniz GurbetçileriHEMEN İZLE 1890'da Japonya'da fırtınaya dayanamayıp batan Ertuğrul Fırkateyni'nin hikayesi ekrana taşınıyor.
48lSudaki İzler : Batıktan Çıkan KahramanHEMEN İZLE Türk topçu Zabiti Mustafa Ertuğrul'un kahramanlık destanı, Savaş Karakaş eşliğinde ekrana yansıyor.
47lSudaki İzler : İçimdeki DüşmanHEMEN İZLE Serbest dalıcılar için sualtındaki en büyük risklerden biri olan sığ su bayılması ekrana yansıyor.
46lSudaki İzler: Sualtında TerleyenlerHEMEN İZLE Sanayi dalgıçlığının farklı dünyasındaki keşif yolculuğu Savaş Karakaş ile ekrana yansıyor.
45lSudaki İzler: Socotra MacerasıHEMEN İZLE Savaş Karakaş eşliğinde, Hint Okyanusu'nun yalnız takımadaları Socotra'da batık gemi Sunset'in izleri sürülüyor.
44lSudaki İzler: Sessiz AnzacHEMEN İZLE Çanakkale Savaşı'nın kaderini değiştiren ve 30 Nisan 1915'ten bu yana 75 metre derinlikte yatan Avustralya AE2 denizaltısının öyküsü...
43lSudaki İzler: Küçük Balık Büyük BalıkHEMEN İZLE Savaş Karakaş'ın turkuaz sulardaki rotası, dalgıçların dilindeki efsane mekanı, dalış cenneti Kaş'ı gösteriyor.
40lSudaki İzler: Müsellim KayalıklarıHEMEN İZLE Türk ve Yunan bayrakları Müsellim Kayalıkları'nda yan yana geldiği gibi karşı karşıya da geliyor.
39lSudaki İzler: Hayalet GemiHEMEN İZLE 1918'de Çanakkale Boğazı'nda vurulan İngiliz denizaltısı E-14, 89 yıldır bilinmeyen bir yerde keşfedilmeyi bekliyor...
38lSudaki İzler: Liman TepeHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Urla'da sualtında kalmış antik limanın izlerini sürüyor. Antik gemilerin tekrar denize dönüş öyküsü ekrana yansıyor.
37lSudaki İzler: Deniz TutsaklarıHEMEN İZLE Çok tartışılan balık çiftliklerinin derinliklerinde, denizde tutsak olmuş balıklar ve geçimini ondan sağlayan insanlar...
36lSudaki İzler:Reis Ve DalgıçHEMEN İZLE Savaş Karakaş Marmara'ya yelken açıyor. Sivri Ada'da midye çıkarıyor...
35lSudaki İzler : Pınar-1HEMEN İZLE Bodrum ikinci batığına kavuşuyor. Bodrum Sualtı Derneği, Pınar 1 gemisini Sudaki İzler'de derinlere uğurluyor.
34lSudaki İzler:SG 115HEMEN İZLE "Sahil Güvenlik 115" gemisini Sudaki İzler'de derinlere uğurluyor. Bodrum ilk batığına kavuşuyor.
33lSudaki İzler : Denize Uzak İki LimanHEMEN İZLE Savaş Karakaş ile Denizcilik Fuarı ve Denizler Kitabevi ekrana taşınıyor...
32lSudaki izler:Mustafa Ertuğrul'un İzindeHEMEN İZLE Kahraman Türk subayı Mustafa Ertuğrul'un hikayesi ekrana taşınıyor.
31lSudaki İzler : Akdeniz'de Buluşma 2.BölümHEMEN İZLE Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin düzenlediği 3.Uluslararası Sualtı Film Festivali'ne konuk oluyoruz.
30lSudaki İzler : Akdeniz'de Buluşma 1.BölümHEMEN İZLE Doğu Akdeniz Uluslararası Sualtı Fotoğraf Ve Film Festivali'nin yıldızları Savaş Karakaş eşliğinde ekrana taşınıyor.
29lSudaki İzler : Deniz BittiHEMEN İZLE Savaş Karakaş, giderek azalan ve denizlerde tükenmeye yüz tutan balığın izini sürüyor...
28lSudaki İzler : Denize HasretHEMEN İZLE Savaş Karakaş, deniz akvaryumları ve gemi modelcilerinin dünyasını ekrana taşıyor.
27lSudaki İzler : MuavenetHEMEN İZLE Savaş Karakaş,Morto koyunda İngiliz savaş gemisi Goliath'a ilk dalışın ve Muavenet şehitlerinin hikayesini anlatıyor...
26lSudaki İzler:Çanakkale'nin Sesi 2.BölümHEMEN İZLE Savaş Karakaş,Çanakkale konulu resim yarışmasını ziyaret ediyor ve Piri Reis Deniz Müzesi'ni geziyor...
25lSudakı İzler: Sudan HayallerHEMEN İZLE İngiliz müzisyen ve oyunculardan oluşan grup Türk sularında keyifli bir mavi yolculuğa çıkıyorlar...
24lSudakı İzler: Sualtındaki GizlerHEMEN İZLE Savaş Karakaş, gemi enkazlarından Elazığ Hazar Gölü'ndeki batık şehrin kalıntılarına, sualtındaki gizlerin izini sürüyor.
22lSudaki İzler: Denizde 10 KasımHEMEN İZLE Atatürk'ü 10 Kasım'da Savorana yatında anıyoruz...
21lSudaki İzler: Dalmak ya da DalmamakHEMEN İZLE Dalış sporunun riskleri ve güvenli bir dalış için yapılması gerekenler anlatılıyor...
20lSudaki İzler: Engelleri AşmakHEMEN İZLE Yaşamını trafik kazasında kaybeden Suat Ayöz'ün izinden, sualtında engellilerle yapılan bir dalış...
19lSudaki İzler: Amfora'nın İzindeHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Foça'dan denize açılan bir araştırma gemisinde bilimadamlarıyla beraber yüzlerce yıllık amforaların izini sürüyor...
18lSudaki İzler: İstanbul'un KollarındaHEMEN İZLE Savaş Karakaş, Marmaray kazısında Yenikapı'dan çıkarılan batıkların izini sürüyor...