Wilco ile Yaşasın Yemek:Sisam'da Pişer Bize De...

Wilco, bu sefer Sisam Ada'sına doğru bir lezzet avına çıkıyor ve Sisam'ın eşsiz doğası ve lezzetli tatlarıyla izleyici ile buluşuyor...
В ролях: -
Жанр: Belgesel Дата выхода: 06.05.2020 Продолжительность: 36 минут
44lWilco'yla Yaşasın Yemek: Denizden Sofraya/ KaridesHEMEN İZLE Karides'in izinde yola çıkıp, ağları mavi sulardan topluyoruz. Denizlerden sofralara, karidesin öyküsü ekranlara geliyor.
43lWilco'yla Yaşasın Yemek: Ezine BeyazıHEMEN İZLE Peynir denilince akla ilk gelen yerlerden birinde, Ezine'deyiz. Yörenin antik dönemlere uzanan tarihi atmosferinde, peynire dair her ne varsa dile geliyor.
42lWilco'yla Yaşasın Yemek: Doğaya DönüşHEMEN İZLE Organik tarım çiftliğinin lezzetli yemekleri, doğanın en güzel hali, kurulan düşlerin gerçeğe dönüş hikayesi ekrana geliyor.
41lWilco'yla Yaşasın Yemek: Tatlının EkşisiHEMEN İZLE Bereket ve bolluğun simgesi narla yapılan birbirinden leziz tatlar ekranlara geliyor.
40lWilco'yla Yaşasın Yemek : Peynir Değil, HellimHEMEN İZLE Wilco da adayla özdeşleşmiş hellim peşinde macerasına başlıyor. İlk önce Girne'nin tarih ve deniz kokan sokaklarında dolaşan Wilco, meşhur Girne Kalesi'ni de ziyaret ettikten sonra, hellimli lezzetlerle tanışmak üzere Ali Özçil'le buluşuyor.
39lWilco'yla Yaşasın Yemek - Samsun'un Yöresel OtlarıHEMEN İZLE Wilco ile Karadeniz'in yöresel otlarının, birbirinden leziz yemeklerinin tadına varıp, Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali'ni keşfe çıkmaya hazır olun.
38lWilco'yla Yaşasın Yemek: Enginar'ın Kalbi; UrlaHEMEN İZLE Enginara dair her türlü yemeği ve sanatı bir arada görmek istiyorsanız bu festival kaçmaz.
37lSofranın Gediklisi Bakliyat HEMEN İZLE Wilco,Mersinli aşçılardan bakliyat yemeklerıyle ilgili bilgiler alıyor,Humus yapmanın inceliklerini öğreniyor.Bir bakliyat fabrikasını ziyaret ederek Türkıye'de bakliyat üretimiyle ilgili bilgi ediniyor ve her zaman olduğu gibi kendi bakliyat tarifleriyle yeni lezzetler yaratıyor.
36lWilco'yla Yaşasın Yemek : Bal Gibi KabakHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco Van Herpen bu kez Sakarya'da balkabağı peşinde...Tatlısından tuzlusuna bir çok yemekte kullanılan balkabağı hasattan sofralarımıza geliyor.
35lWilco'yla Yaşasın Yemek: Ada Sakızı Komşu ArmağanıHEMEN İZLE Wilco, bu sefer damla sakızı ağaçlarının yetiştiği ada köylerini ziyaret edip, sakızdan yapılan benzersiz lezzetlerin peşine düşüyor.
34lWilco ile Yaşasın Yemek:Sisam'da Pişer Bize De...HEMEN İZLE Wilco, bu sefer Sisam Ada'sına doğru bir lezzet avına çıkıyor ve Sisam'ın eşsiz doğası ve lezzetli tatlarıyla izleyici ile buluşuyor...
33lWilco'yla Yaşasın Yemek:Sofraların Gücü/ IspanakHEMEN İZLE Wilco rotasını İzmir'e çeviriyor. Güç kaynağı, vitamin deposu ıspanağın tarladan sofraya uzanan öyküsü ekranlara geliyor.
31lWilco'yla Yaşasın Yemek : Antep'in Yeşil TadıHEMEN İZLE Fıstık yağından Menengiç kahvesine, Muska tatlısından, katmer ve fıstıklı pideye yemyeşil, lezzet dolu bir yolculuk.
30lWilco'yla Yaşasın Yemek :Bir Kırgız DüğünüHEMEN İZLE Wilco bu kez Kırgız köyü Ulupamir'de...Kahramanımız, geleneksel köy düğününe konuk oluyor.
29lWilco'yla Yaşasın Yemek : Yeraltından TatlarHEMEN İZLE Wilco rotasını Nevşehir'e çeviriyor.Yeraltında özel olarak depolanan vitamin hazinesi limon ve yöreye özgü enfes patates, lezzet sırlarını Wilco ile paylaşıyor.
28lWilco'yla Yaşasın Yemek : Karaciğer Dostu EnginarHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco, bu kez her derde deva hastalara şifa mucize bir lezzetin peşinde. Karaciğer'in dostu enginarın izinde, İzmir Urla'da.
27lWilco'yla Yaşasın Yemek : Toprağın TuruncusuHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco,bu kez sofraların A vitamini havucun izini sürüyor.
26lWilco'yla Yaşasın Yemek : Vitamin DeposuHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco,turuncu bir yolculuğa çıkıyor.Narenciye cenneti Finike,portakal bahçeleri,seraları,turunç reçeli ve portakal kurabiyesiyle ekranlara geliyor.
25lWilco'yla Yaşasın Yemek : Toprağın Şeker DeposuHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco'nun bu seferki hedefi şeker pancarı.
24lWilco'yla Yaşasın Yemek : Çek Bi' Kuru HEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco yine iş başında! Sofrada bu kez Anadolu mutfağının olmazsa olmazı ve bakliyatların kraliçesi kurufasülye var!
23lWilco'yla Yaşasın Yemek : Tarlanın Sarı İncisiHEMEN İZLE Wilco'nun Anadolu lezzetleri peşindeki yolculuğunda şimdiki durak mısır.
22lWilco'yla Yaşasın Yemek - Afyon'un Bereketi HaşhaşHEMEN İZLE Anadolu'ya ait lezzetlerin izini sürmeye devam eden Wilco'nun yolu Afyon'a uzanıyor.Binlerce yıldır süren bir gelenek,haşhaş üretimi ekrana geliyor.
21lWilco'yla Yaşasın Yemek : Arı'nın HazinesiHEMEN İZLE Wilco Van Herpen'in yolu bu kez çalışkan arının hazinesini,sıvı altının izini sürmek üzere Kars'a düşüyor.
20lWilco'yla Yaşasın Yemek : Ege'nin Mucize OtlarıHEMEN İZLE Ege'nin bereketli toprakları,birbirinden leziz yemeklere ilham kaynağı olan otlara can veriyor.doğanın uyanışına kulak veren Wilco soluğu Bodrum'da alıyor.
19lWilco'yla Yaşasın Yemek - Mevsimsiz LezzetHEMEN İZLE Kumluca Türkiye'de seracılığın başkenti.Wilco Van Herpen,kış günlerinde de yemekten vazgeçemediğimiz sebze ve meyvelerin izini sürmek için düşüyor yollara.
18lWilco'yla Yaşasın Yemek : Ada MutfağıHEMEN İZLE Anadolu'nun lezzetlerini keşfetmek için yola çıkan Wilco Van Herpen'in yolu bu kez Bozcaada'ya uzanıyor.
17lWilco'yla Yaşasın Yemek - Bereket TaneleriHEMEN İZLE Pirincin tarladan sofraya uzanan öyküsü ekrana geliyor.
16lWilco'yla Yaşasın Yemek - Ödemiş'in Sarı KızıHEMEN İZLE Wilco Van Herpen,bu kez Ödemiş'in lezzetli patatesinin izinde düşüyor yola.İstikamet Ödemiş'in "Birgi" beldesi.
15lWilco'yla Yaşasın Yemek:Tanrıların SofrasıHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco,antik yemeklerin izinden gidiyor.Hedef Çorum.
14lWilco'yla Yaşasın Yemek:Çamdaki MucizeHEMEN İZLE Azimli aşçımız Wilco, bu kez yemeklerinden eksik etmediği çam fıstığının izinden gidiyor. İzmir bergama'nın Kozak Yaylası ile Özdeş yemişi yerinde tadıyor.
13lWilco'yla Yaşasın Yemek:KuzugöbeğiHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco yine iş başında! İstikamet bu kez toroslarda saklı bir tat...
12lWilco'yla Yaşasın Yemek:Yüzde Yüz OrganikHEMEN İZLE Wilco'nun mutfağına gelen "organik ürünlerin" öyküsü ekranlarda!
11lWilco'yla Yaşasın Yemek:Azı Karar Çoğu ZararHEMEN İZLE Lezzet avcısı Wilco,bu kez eski çağlardan beri besin maddesi olarak kullanılan tuzun izinden bir yolculuğa çıkıyor!
10lWilco'yla Yaşasın Yemek:Sonsuzluğun Meyvesi ZeytinHEMEN İZLE Yıllardır Anadolu'yu gezen Wilco Van Herpen'in bu seferki rotası Mudanya.
9lWilco'yla Yaşasın Yemek:Yemeğin Tadı TereyağıHEMEN İZLE Süt kaynar,kaymak alınır,yayık bir gider bir gelir... İşte size tereyağı... Lezzet avcısı Wilco, Anadolu mutfağının vazgeçilmezi tereyağının izini sürüyor!
8lWilco'yla Yaşasın Yemek:Balık Değil HamsiHEMEN İZLE Wilco bu kez hamsinin izinde! Denizden sofraya uzanan öyküsü ve pilavdan ekmeğe, tuzlamadan tavaya bin bir lezzetiyle hamsi ekrana geliyor!
7lWilco'yla Yaşasın Yemek:Lezzetin Rengi /SafranHEMEN İZLE Wilco bu kez safranın anavatanı Safranbolu'ya doğru yola çıkıyor.
6lWilco'yla Yaşasın Yemek:Şekerin Tadı Kebabın AdıHEMEN İZLE Wilco, Türkiye'de kestane yetiştiriciliğinin en yoğun olduğu Aydın'a gidiyor.
5lWilco'yla Yaşasın Yemek:Tarlanın Altını/AyçiçeğiHEMEN İZLE Wilco'yla Yaşasın Yemek, bu kez güne bakan ayçiçeklerinin serüvenini ekrana getirecek.
4lWilco'yla Yaşasın Yemek:Acı mı AcıHEMEN İZLE Wilco kırmızı biberin ana vatanı Gaziantep'te.
3lWilco'yla Yaşasın Yemek:Ekmeden BiçilmezHEMEN İZLE Wilco eşliğinde, bolluk ve bereketin, yaşam ve emeğin simgesi ekmeğin öyküsü ekrana yansıyor.
2lWilco'yla Yaşasın Yemek:Keskin YolculukHEMEN İZLE Köklü tarihçesinden sofra kültüründeki yerine, bıçakların öyküsü Wilco Van Herpen eşliğinde ekrana yansıyor.
1lWilco'yla Yaşasın Yemek:Van'ın Lezzeti/Otlu PeynirHEMEN İZLE Wilco farklı lezzetlerin peşinde ilerliyor. İlk durağında, Van'ın ünlü otlu peynirinin izini sürüyor.