Patlıcanlı Bütümet

Konya mutfağının en ilgi çekici özelliklerinden biri davet yemekleridir.
Режиссёр: - Автор сценария: - В ролях: -
Жанр: Yemek Дата выхода: 14.11.2021 Продолжительность: 29 минут
12l12.BölümHEMEN İZLE Asuman Şef konuğu Duran Özdemir ile Kapadokya sofrasına konuk oluyor. Tadına doyulmaz lezzetlerin ve keyifli bir sohbetin ardından stüdyoda Şef Melih İçirgen’le Koripopareni-Ürgüp köftesinin tarifini veriyor.
11l11.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez kabak çiçeği dolmasının püf noktalarını alıyor, stüdyoda ise dillere destan Nevşehir mantısının tarifini veriyor.
10l10.BölümHEMEN İZLE Nevşehir’in tatmadan geri dönülmeyecek yemeklerinden meşhur Nevşehir tavanın tadı damağımızda kalıyor. Stüdyoda ise Asuman Şef Nevşehir’in lezzetli köftesi Dıvıl ve şifa kaynağı etsiz tandır çorbasının tarifini veriyor.
9l9.BölümHEMEN İZLE Asuman Şef Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş ile güzel bir sohbetin ardından, Mardin yöresinden Osmanlı mutfağına girmiş bir şifa yemeği olan İncasiye ve Yine yöresel bir lezzet olan Kırsikat’ın tarifini veriyor.
8l8.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez ile Mardin'in nahit taşı ile yapılmış güzel sokaklarında gezerken nefis kaburga dolması ve zerde'nin tarifini alıyor, stüdyoda ise killiçe ve alluciye'nin tarifini veriyoruz.
7l7.BölümHEMEN İZLE Asuman Şef hem kendi mutfak kültürünü hem de farklı kültürlerden alınan değerleri içinde barındıran Mardin mutfağından dahudiyet ve hindili bulgur pilavının tarifini veriyor. Asuman Kerkez’in stüdyodaki konuğu ise Nazlı Bahadır.
6l6.BölümHEMEN İZLE Gastronomi Konağında Prof. Dr. Mustafa Sandıkçı ile doyumsuz bir sıra yemeği sohbetinin ardından, stüdyoya girip Afyonlular için çok önemli bir lezzet olan haşhaşlı mercimekli bükmenin tarifini veriyoruz.
5l5.BölümHEMEN İZLE Yöreye özel bir lezzet olan göce köftesi ya da yerel dille göce “köttüsü” ve sakala çarpan çorbasının tarifini veriyoruz. Şef Asuman Kerkez’e stüdyoda Cemile Büyükyıldırım eşlik ediyor.
4l4.BölümHEMEN İZLE Kentin coğrafi işaret tescili almış ürünlerinden haşhaş ile hazırlanan haşhaş helvası ve yine geleneksel lezzetlerinden zürbiye tarifi Şef Asuman Kerkez ile Şehir Mutfaklarında...
3l3.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez’in stüdyo konuğu ise Gastronomi Öğretim Görevlisi Erhan Çelik.
2l2.BölümHEMEN İZLE Stüdyoda ise Şef Hamza Kalkan ile maydanoz musakka pişiriyor.
1l1.BölümHEMEN İZLE Şehir Mutfakların’da Şef Asuman Kerkez konuğu öğretim görevlisi Tansu Çelik ile ilibada sarması ve vişneli su muhallebisinin tarifini veriyor.
14l14.BölümHEMEN İZLE Göbeklitepe Gastronomi Merkezi’nde Fethiye Canpolat ile yöresel lezzetler ile tadına doyulmaz bir sohbetin ardından, stüdyoda ağzıaçık pişiriyoruz. Şef Asuman Kerkez’in konuğu ise şef Umut Karakuş.
13l13.BölümHEMEN İZLE Şanlıurfa’da arkeoloji müzesi’ni ziyaretimizin ardından, ustasından balcan kebabının tarifini alıyoruz. Asuman şef mutfağında pancar boranısı yapıyor.
12l12.BölümHEMEN İZLE Asuman şef, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Zeynel Abidin Beyazgül ile güzel bir Urfa sofrasına konuk oluyor. Stüdyoda ise patlıcan ve kıymayla hazırlanan lezzetli bir ana yemek olan Urfa usulü kazan kebabı ve karacadağ pirinci ile yapılmış enfes pirinç pilavının tarifini veriyor.
11l11.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez aktüelde konuğu Pırıl Bilici ile bir sıfır atık yemeği olan ıspanak başı yemeği ve Şam tatlısı yapıyor, stüdyoda ise fellah köftesinin tarifini veriyor.
10l10.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez, stüdyoda konuğu Çukurova Otelciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu ile sıkmaç ve yeşil mercimekli bulgur pilavının tarifini veriyor.
9l9.BölümHEMEN İZLE Ardından, stüdyoda geleneksel bir Adana yemeği olan kaburgalı etli dolmanın tarifini veriyor.
8l8.BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez ile Adana denince ilk akla gelen lezzetlerden karakuş tatlısı ile tahinli karakılçık köftesinin tarifini veriyoruz. Stüdyoda ise kendisine Nesrin Karataş eşlik ediyor.
7l7.BölümHEMEN İZLE Adıyaman'da ikram ve usulün ön planda olduğu bir kültür öğesi olan harfhane gecelerine konuk oluyoruz. Adıyaman çiğ köftesini yerinde tadan Asuman Kerkez stüdyoda yöresel bir davet yemeği boş kaburga ve tevlehev 'in tarifini veriyor.
6l6.BölümHEMEN İZLE Adıyaman peynirinin geleneksel yöntemlerle üretiminin sırlarını alıp, stüdyoda kahta'nın öne çıkan lezzetlerinden meyyir çorbası ve kavurmalı hıtap yapıyoruz.
5l5.BölümHEMEN İZLE Asuman şef, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ile güzel bir sohbetin ardından stüdyoya giriyor ve konuğu Umut Reçber ile pekmezli topak helva ve buhara pilavı pişiriyor.
4l4.BölümHEMEN İZLE Şehir Mutfaklarının bu bölümünde Asuman Kerkez Tokat'ta yetiştirilen sebzelerle, yaylalarında otlatılan kuzuların etinden yapılan coğrafi işaretli Tokat kebabını tadıyor.
3l3. BölümHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez, stüdyoda Tokat Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu’nu konuk ediyor. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen ve Tokat’ın yöresel yemeklerinden olan keşkek ve leylek gilliği tatlısının tarifini veriyor.
2l2. BölümHEMEN İZLE Yöresel olarak sevilen ve tüketilen lezzetlerden bacaklı çorba ve bat yemeği tarifi Asuman Kerkez'in mutfağında sizlerle buluşuyor.
1l1.BölümHEMEN İZLE Şehirlerin kültürlerini en iyi anlatan öğelerinden birisi mutfaklarıdır. Tokat'ın kültür ögeleri arasında yer alan ve yüzyıllardır kullanılan honça tepsisi ise bunun en önemli örneklerindendir. Asuman Kerkez bu bölümde stüdyoda Ebru Korali'yi misafir ediyor ve karabakla dolmasının tarifini veriyor.
26lErzurumHEMEN İZLE Şehir Mutfakları’nın yeni bölümünde Erzurum’da, Osmanlı ve saray mutfağında yer edinmiş aşmalı yahni ve yöresel lezzetlerden un helvası tarifi ile ekranlara geliyoruz.
25lAşotu ÇorbasıHEMEN İZLE Stüdyoda ise kendisine Ebru Erke eşlik ediyor.
24lLor Dolması ve Dut ÇullamasıHEMEN İZLE Şef Asuman’ın mutfağına bu bölümde iş kadını Dilek Şahsuvaroğlu konuk oluyor ve lor dolması ve dut çullaması tarifi sizlerle paylaşılıyor.
23lBurhaniyeHEMEN İZLE Asuman şef, Baçem’de Nazım Tanrıkulu ile tıbbi ve endemik bitkiler üzerine doyumsuz bir sohbetin ardından, Berrin Bal Onur'un konuk olduğu stüdyoda otlu ekmek ve Balıkesir Çalkama’nın tarifini veriyor.
22lArapsaçı ve Kuzu Etli Şevketi BostanHEMEN İZLE Zeytinyağının başkentinde, İzzet Durko’dan ada köftesinin püf noktalarini öğrenip, stüdyoda arapsaçı ve kuzu etli şevketi bostan yapiyoruz . Ardından şef Asuman Kerkez’in konuğu Mehmet Cavlı ile keyifli bir zeytinyağı tadımınında bulunuyoruz.
21lBalıkesir Gaymaklısı ve Peynirli Patlıcan KızartmaHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez, Cunda Adası'nda şef Savaş İrlan'dan levrek ve Kakavya'nın sırlarını alıp, stüdyoda uluslararası gurme ve şef Haldun Z. Tüzel ile Balıkesir gaymaklısı ve peynirli patlıcan kızartması yapıyor.
20lDartıHEMEN İZLE Melen Çayı kenarında yetiştirilen mandaların sütünün kaymağından elde edilen ve "dartı" adı verilen iç malzeme ile hazırlanan tatlı, Şehir Mutfakları’nda...
19lYufkalı Konuralp PilavıHEMEN İZLE Geçmişi Osmanlı dönemine dayanan, Düzce’nin coğrafi işaretli ürünü Konuralp pirinci, haşlanmış nohut, et ve kemik suyu ile pişirilen yufkalı Konuralp pilavı , şef Asuman Kerkez’in mutfağında sizlerle buluşuyor.
18lMeşhur Düzce KöftesiHEMEN İZLE Meşhur Düzce köftesi ve bir gürcü mutfağı tarifi pholobiyayı şef Asuman Kerkez sizler için pişiriyor .
17lFındıklı BaklavaHEMEN İZLE Düzce'de fındıklı baklavayı tadan şef Asuman Kerkez, stüdyoda bu haftaki konuğu şef Sinem Çapraz ile çerkes tavuğu ve haluj pişiriyor.
16lGüveç, Sucuk İçi ve Nevzine HEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez, Sofra Dergisi’nin genel yayın yönetmeni Emine Tunadan’ı Şehir Mutfakları’nda konuk ediyor.
15lFırın Ağzı ve Kurşun AşıHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez’in mutfağına bu bölümde yerel lezzetler konusunda uzman şef Sinem Özler konuk oluyor.
14lYağ MantısıHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez 'in sunduğu Şehir Mutfakları’na yemek kültürleri araştırmacısı danışman Filiz Hösükoğlu konuk oluyor.
13lÇirliHEMEN İZLE Asuman Kerkez bu bölümde Konya çarşılarında kuruluk çeşitlerini tanıtırken stüdyoda da Konya’da kayısı kurusu katılarak yapılan, Türkmen köylerinin düğün yemeği çirli ya da çilli ismiyle bilinen yemeği yapacak.
12lBadem Helvası ve Sirkencubin Şerbeti HEMEN İZLE Osmanlı ve Mevlevi mutfağının vazgeçilmez tatlarından olan sirkencubin şerbeti aynı zamanda vücuda da şifa oluyor. Asuman Kerkez bugün Konya Mutfağı’nın bu çok özel tatlılarını mutfağında uyguluyor.
11lTopalakHEMEN İZLE Konya mutfağı uzmanlarından Muzaffer Güvenç’in konuk olduğu bu bölümde, ana malzemesi bulgur olan, Konya’nın en meşhur davet yemeği Topalak’ı şef Asuman Kerkez anlatıyor.
10lFurun Kebabı HEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez’in mutfağına yemek yazarı ve gastronomi uzmanı Doç. Dr. Yılmaz Seçim konuk oluyor. Kurutulmuş yesil fasulye kavurması ve furun kebabını birlikte pişiriyorlar.
9lArabaşı ÇorbasıHEMEN İZLE Konya usulü arabaşı çorbası şehir mutfaklarının bu bölümünde sizlerle buluşuyor.
8lHassaten LokmaHEMEN İZLE Konya’da yüzyıllardır süren bir mutfak geleneği olan, bir diğer adı ile mevlevi pilavı şef Asuman Kerkez’in sunumuyla Şehir Mutfakları’nda...
7lEkşili Kabak YemeğiHEMEN İZLE Konya mutfağından su kabağı ile yapılan enfes bir lezzet. Şehir mutfaklarının yeni bölümünde ekşili kabak yemeğini, şef Asuman Kerkez sizler için pişiriyor.
6lSacarası TatlısıHEMEN İZLE Eskiden iki saçın arasında pişirildiği için bu ismi alan saç arası tatlısını şef Asuman Kerkez sizler için yapıyor.
5lPatlıcanlı BütümetHEMEN İZLE Davet yemeklerinin en güzeli kara yemek takımının ana yemeği patlıcanlı bütümet şef Asuman Kerkez'in sunumuyla ekranlarınızda...
4lEtli EkmekHEMEN İZLE Aynı zamanda coğrafi işaret tescili olan etli ekmek Asuman Şef’in geleneksel tarifleri yaşattığı mutfağında sizlerle buluşuyor.
3lKonya Usulü Kıymalı Su BöreğiHEMEN İZLE Şef Asuman Kerkez sizler için Konya usulü kıymalı su böreği ve kayısı hoşafı yapıyor.
2lTandır ÇorbasıHEMEN İZLE Orta Asya 'dan, Selçuklu 'ya, oradan da mevlevi mutfağının sofralarına giren bir ikram aşı,tutmaç çorbası... Şef Asuman Kerkez'in sunumuyla, yemek uzmanı ve yazar Sahrap Soysal Şehir Mutfakları’nda...
1lKonya MutfağıHEMEN İZLE Konya mutfağının en gözde tariflerinden, davetlerin ve düğünlerin vazgeçilmez lezzetlerinden bamya çorbası ve Düğün Pilavı'nı , İtalyan şef Claudio Chinali ve şef Asuman Kerkez birlikte pişiriyor.