Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Ya İstiklal Ya Ölüm - 16 Mart

Tarihler bundan tam 100 sene önce 16 Mart 1920’yi göstermektedir. Bomboş sokakların sessizliğini işgal kuvvetlerine ait askerlerin postal sesleri bozmaktadır.
Yönetmen: Yasin Uslu Senaryo: - Oyuncular: İlker Kizmaz, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Alina Boz
Türü: Drama Yayın Tarihi: 16.03.2020 Süresi: 180 dk
3lYa İstiklal Ya Ölüm - 30 MartHEMEN İZLE Suikast için görevlendirdikleri Mustafa Sagir, Fatih'te bir eve yerleşir. Sagir, cami cemaati arasında, kahvelerde dolaşıp, sempatik ve sıcak tavırlarla insanlarla diyalog kurup, kendini Hint hilafet komitesi üyesi olarak tanıtır. Milli mücadeleyi över.
2lYa İstiklal Ya Ölüm - 23 MartHEMEN İZLE İşgal sonrası Meclis-i Mebusan’ın kapatılması; Mustafa Kemal’in Anadolu’da kurmayı planladığı meclisin açılması adına önemli bir adımın başlangıcı olur… Mebusan Meclisi’ndeki mebusların bazıları işgal güçleri tarafından tutuklanırken bazıları da kendi imkanları ile Mustafa Kemal’in çağrısına uyarak Anadolu’ya geçmeye çalışmaktadırlar.
1lYa İstiklal Ya Ölüm - 16 MartHEMEN İZLE Kamyonlardan inen Hindu ve İngiliz askerlerinin girdiği karakolda çıkan çatışmalar sonucu acı kayıplar yaşanmaktadır.İstanbul Telgraf Merkezi’ne işgalin haberi ulaştığında moraller bozulmuştur. Fakat böylesine zorlu bir günde dimdik ayakta durmak gerekmektedir.