Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Cunda Adası

Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal'ın bu haftaki lezzet rotası Ayvalık’ın Cunda Adası’na gidiyorlar.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Yemek Yayın Tarihi: 04.03.2017 Süresi: 31 dk
155lLefkeHEMEN İZLE Tarih boyunca birçok medeniyetin tercih noktası olan Lefke’de yer alan çeşit çeşit yeme-içme adresleri arasında Yaşin ve Hünal; Argonya Bakery, Bağlıköy, Konuk Evi, Sultan Ana Çiftliği ve Swan Of Soli Restaurant’a gidiyorlar.
154lSamatyaHEMEN İZLE Çokkültürlü bir mahalle olan Samatya'da yer alan çeşit çeşit yeme-içme adresleri arasında Yaşin ve Hünal, İlk Adım Et Lokantası, Safa Restaurant, Develi Samatya ve Tarihi Merkez Pasta Fırını'na gidiyor.
153lMersinHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’ın baş döndüren Mersin yemekleri için gittikleri adresler arasında; Mersin Hiltonsa, Tarsuslu Murat Usta, 2 Tike, Borsa Tantuni Ve Kiremithane Restaurant yer alıyor.
152lMakedonya - OhriHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’ın gittikleri adresler arasında; Mekiçite Od Straja, Ostrovo Restaurant, Biljanini İzvori, Restaurant Belvedere, Lux Caffe, Kutmicevica Restaurant yer alıyor.
151lÜsküpHEMEN İZLE Balkanların lezzetli geleneksel yemeklerinin peşine düşen Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te; Bit Pazarı Fırını, Ohrid Caffe, Turist Restoran, Makedonska Kuka ve Kosmos Köfte’ye gidiyorlar.
150lÜsküpHEMEN İZLE Balkanların kalbinde en lezzetli Balkan lezzetlerinin peşine düşen Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Üsküp gezisinde; Dojpaha, Ottoman Cafe, Nasreddin Hoca Slatkarnica, Rigara ve Destan Köfte’ye gidiyorlar.
149lBursaHEMEN İZLE En lezzetli tatların peşinde, Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Titiz Garaj Simit Fırını, Atadan Peynirci, Dardağan Tatlı, Tavacı Refik, Ciğerci Osman ve Mavi Köşe Lokantası’nda enfes yemekler yiyiyorlar.
148lBeyoğluHEMEN İZLE Lezzetli keşiflerini yapmak için birçok adrese giden Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal burada; Cuma Çukurcuma, Il Cortile İstanbul, Le Cuistot Bistro ve Hodan’a gidip damak çatlatan tatlarla buluşuyorlar.
147lİzmir - BergamaHEMEN İZLE Damakları çatlatan bu yemek gezisinde Bergama Sofrası, Burak Lokantası, Kuşlar Simitçi Fırını, Çakır Mandıra ve Casa Regina’ya gidip Bergama’nın yerel, özgün ve farklı tatlarıyla bir araya geliyorlar.
146lBergamaHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Bergama’da; Yeni Gün Kahvaltı Salonu, Bergama Altın Kepçe, Tulumcu Süt Ürünleri, Pehlivan Kokoreç ve Asmalı Cafe’de damakları çatlatan nefis tatların arayışı içindeler.
145lAdanaHEMEN İZLE Her köşe başından nefis kokuların yükseldiği Adana’da Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Ciğerci Memet Usta, Köy Sofrası, Apranti Restaurant, Ceyhan Ocakbaşı ve Doğan Kaymaklı Kadayıf’a gidip iştah açan yemeklerin izini sürüyorlar.
144lBalatHEMEN İZLE Bu semtteki yeme - içme adresleri arasında; meşhur Fetih İşkembecisi, Sevda Gazozcusu, Mare Mosso cafe, Merkez Şekercisi, Evin Unlu Mamulleri ve Balat Meze yer alıyor.
143lLüleburgazHEMEN İZLE Teoman Hünal ve Mehmet Yaşin bu bölümde Kırklareli'nin en büyük ilçesi Lüleburgaz'da; Bakucha Vineyard Hotel, Tarihi Park et lokantası, Lezzet çorba & köfte, Balaban Dondurma ve meşhur Ahmetbey Bahar Köftecisi'ne gidiyorlar.
142lKırklareliHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal bu bölümde, Süzülmüş Kardeşler, Tarihi Şar Lokantası, Küçük Mustafa Köftecisi, Gusto Celepoğlu Konağı ve Rumeli Hardaliye’ye gidip Kırklareli’nin en özel gastronomik lezzetlerini keşfediyorlar.
141lGeliboluHEMEN İZLE Gelibolu’nun en lezzetli yeme – içme yerlerine giden Hünal ve Yaşin burada; Hotel Caeli, Zafer Peynir Helvası, Selahattin Kemerli Konserveleri, North Shield Gelibolu ve Gelibolu Balık Restaurant’a gidip Gelibolu’ya özel tatlarla nefis bir buluşma gerçekleştiriyorlar.
140lTekirdağHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal ile hafızalara kazınacak bir lezzet gezisi gerçekleştiriyoruz. Yaşin ve Hünal Tekirdağ’ın nefis yemeklerini tatmak için; Köfteci Selim, Buğra Peynir Helvası, Yaman Peynircilik, Şirin Kokoreç ve Çamlıbel Restaurant’a gidip damaklarını çatlatıyorlar.
139lAfyon - KütahyaHEMEN İZLE Afyon ve Kütahya’nın en lezzetli adreslerine giden Yaşin ve Hünal; İkbal Lokantası Afyon, Mirimoğlu Helva ve Şekerleme, Aşçı Bacaksız, Helvacı Hakkı Helvacıoğlu ve Cumhuriyet Lokantası’nda yedikleri yemeklerle bir damak çatlatma gezisine daha imza atıyorlar.
138lAfyonHEMEN İZLE İç Ege’nin güzide şehri Afyon’da gurmelerimiz çok özel bir yemek gezisiyle daha karşımızdalar. Afyon’daki özel tatlarla buluşma noktaları arasında yer alan; NG Afyon Wellness & Convention, Kybele Butik Otel, Frigya Organik Köy Evi, Gamze Sucuk Döner’de görecekleriniz iştahınızı kabartacak.
137lİstanbulHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’ın, İstanbul’da bulunan çeşitli ülkelerin lezzetli mutfaklarını araştırmaya koyuldukları bu lezzet gezisinde; arada Cafe Endülüs, Musafır Indian Restaurant, Rustyfork ve Sushi Manga damak çatlatan adresler arasında yer alıyor.
136lMaltepeHEMEN İZLE Lezzet peşinde koşan gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Maltepe’de; Tarihi Beşçeşmeler Simit Fırını, Musa Bey Görele Pidecisi, Nedim Usta Cağ Kebabı, Tatar Turşucu Engin Usta ve Parga Balık’a gidip yedikleri yemeklerle keyiflerine keyif katıyorlar.
135lSirkeci – HocapaşaHEMEN İZLE Esnaf kültürünün zenginliğiyle pişen yemeklerin izini süren Yaşin ve Hünal, son dönemde parmakla gösterilen gastronomi merkezlerinden olan Sirkeci’de; Şehzade Cağ Kebap, Kasap Osman 1964, Güvenç Konyalı, Can Oba Restaurant ve Lokanta 1741’i ziyaret ediyorlar.
134lKonyaHEMEN İZLE Şehri adım adım gezen iki gurme burada; Tarihi Konya Mutfağı, Ehil Fırın Kebap, Zade Yağları, Bayram Pastanesi ve Ferah Etli Ekmek’e gidiyorlar.
133lBağdat CaddesiHEMEN İZLE İştah açıcı yemeklerin peşine düşen Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Bağdat Caddesi’ndeki yemek gezisinde; Suppla Kemik Suyu Bar, Rumeli Kotok Köftecisi 1963, Olivia’s Pizzeria, Cadde Nazende ve Bebe İçli Köfte’ye gidip damaklarını çatlatıyorlar.
132lKahramanmaraşHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal burada; Başkonuş Yaylası, Akdeniz Mutfak Eşyaları, Narçiçeği Restoran, Saray Kasabı Kasap Paşa ve Kervan Pastaneleri’ne gidiyorlar.
131lKahramanmaraşHEMEN İZLE Maraş’taki yeme - içme adreslerini karış karış gezen Yaşin ve Hünal burada; Alpedo Dondurma, Meşhur Maraş Paça, Arif Şekerleme, Alfi Çörek, Kocabaş Konağı ve Pekeren Salaş Kebap’a gidiyorlar ve iştah açıcı bir geziye imza atıyorlar.
130lBomontiHEMEN İZLE Birbirinden ilginç ve lezzetli yemekler yapan mekanları gezen Yaşin ve Hünal’ın buradaki adresleri; Primitif Sokak Yemekleri, İsola Bomonti, Türk Fatih Tutak ve Glories Chocolate.
129lKapadokyaHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal 2. kez ziyaret ettikleri Kapadokya’da; Millocal Restaurant Cappadocia, Ailem Restaurant, Tık Tık Yöresel Restaurant, Kurtuluş Pide Salonu ve Ürgüp Cappadocia Restaurant’a gidip en özel yemek gezilerinden birine imza atıyorlar.
128lNişantaşıHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’ın en iyi, en lezzetli, en özel yemekleri yediği Nişantaşı gezisinin lezzet noktaları arasında; Petunya Pastaneleri, Tatbak, The Grungy, Frankie İstanbul ve Hiref Cafe yer alıyor.
127lBağdat CaddesiHEMEN İZLE Caddenin en özel ve en nefis yeme – içme adreslerinin izini heyecanla süren Yaşin ve Hünal burada; Voi Coffee Roastery, Kastamonu Pastırmacısı, Tusa & Co., Sour & Sweet Artisan Bakery ve Nello’s Italian Restaurant’a gidiyorlar.
126lSakaryaHEMEN İZLE Sakarya’nın lezzet üslerini keşfe çıkan Yaşin ve Hünal burada; Meşhur Köfteci Mustafa, Helvacı Ali Sakarya, Polatlar Sultanseki, Yegane Restoran ve Apetit Restoran’a gidiyorlar.
125lGöktürkHEMEN İZLE Yeme – içme mekanlarının büyük bir hızla arttığı bu mahallede, Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Jean Pierre Patisserie, Quyyu Hanımeli Balık, Muhit Burger, Delicious Göktürk, Nişantaşı Başköşe Göktürk ve Yasemin & Tuncel’e gidip damaklarını çatlatıyorlar.
124lNormandiyaHEMEN İZLE Gastronomi dünyasının en lezzetli mekanlarına sahip bu bölgede; Les Vapeurs, Le 5 Freres, Le Moulin Saint Georges Restaurant ve daha fazlasına gidiyoruz ve Fransız Mutfağı’nı daha yakından tanıyoruz.
123lHonfleur KomünüHEMEN İZLE Honfleur'un mimari güzelliği ve yemeklerinin ağız sulandıran özelliği bir araya gelince tadından yenmeyen bu programda; Le Clos De Grace, Le Manoir Des Impressionnistes, L'absinthe Hotel ve Honfleur Pazarı'nı geziyoruz.
122lParisHEMEN İZLE Gastronominin medar-ı iftiharı olan Paris’te; Le Grand Colbert, Les Deux Magots, L’entracte Cafe, Le Traiteur Marocain ve Brasserie Mollard lezzet üslerimiz oluyor. Olası bir Paris seyahatine gastronomik rehber niteliğinde bir gezi olan bu bölümü kaçırmayın.
121lKıbrısHEMEN İZLE Girne – Lefkoşa arasında mekik dokuyan gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal burada; Aroma Cafe Restaurant, Bellapais Gardens Hotel & Rest, Müze Dostları Restaurant, Koop Süt ve Elexus Hotel – Meyan Restaurant’ta iştah kabartan lezzetlerle damaklarını çatlatıyorlar.
120lKıbrısHEMEN İZLE Girne’de ağız sulandıran yemeklere şefkatle kucak açan Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal burada; Bittacı Fırını, Neşe Anibal Ev Yemekleri, Kemeraltı Aşevi Restaurant ve Elexus Hotel – Kaluga Restaurant’ı ziyaret ediyorlar.
119lBafraHEMEN İZLE Samsun’un bu lezzetli ilçesinde; meşhur menemenci Kel’in Yeri, Celal Usta Bafra Tandır, Niyazi Kesim Restaurant, Bafra Balkaymak Dondurma ve Bafra Kaymaklı Lokumevi’ne giden Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal sizi de bu nefis keşfe davet ediyor.
118lGaziantepHEMEN İZLE Yemeklerinin lezzetine doyum olmayan bir mutfağa sahip Antep’te gurmelerimiz; Ciğerci Mustafa, Katmerci Zekeriya Usta, Aşina Gaziantep Mutfağı, Cumba Künefe ve Altun Et Kebap’a gidip harikulade bir lezzet gezisi gerçekleştiriyorlar.
117lSamsunHEMEN İZLE Tarihimizde çok özel bir yeri olan güzel Karadeniz şehri Samsun’un nefis yemeklerini yemek için gurmelerimiz bu bölümde; Çarşamba Şehir Lokantası, Lezzet Döner 1925, İkizler Tandır, Efor Pide Salonu ve Müdavim Restaurant’a gidiyor.
116lTireHEMEN İZLE Bu hafta İzmir’in güzel ilçesi Tire’de lezzet turu gerçekleştiren Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Kaplan Dağ Restoran, Gastrotire, Osman Efendi Dondurma Tatlı Evi, Meşhur Kuyu Kebapçı Ali Usta, Hacıoğlu Tire Köfte 1936’ya gidip binbir çeşit yemekle damaklarını çatlatıyorlar.
115lÖdemişHEMEN İZLE Geniş yemek kültürüyle gezilesi yerlerden olan Ödemiş’te gurmelerimiz; Onur Pide, Hurşit Kebap, Dede Lokantası, Tuğrul ve Burak Büfe Kadir’in Yeri, Meşhur Ödemiş Lokmacısı Lokmacıoğlu ve Güven Helva’ya gidip en güzel yemek gezilerinden birini gerçekleştiriyorlar.
114lGörevimiz YemekHEMEN İZLE Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi alanında katılan Antep Mutfağı’nın yemekleriyle damak çatlatan gurmelerimizin şehirdeki lezzet noktaları arasında Küşlemeci Mehmet Usta, Baklavacı Zeki İnal, Dukat Beyran, Muhsinzade Türk Şiş Kebap ve uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali yer alıyor.
113lKazdağlarıHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Kazdağları, Çanakkale, Balıkesir semalarında keşfe çıkacaklar ve Güre Yakamoz Restaurant, Zeytinbağı Otel, Han Cafe, Zeus Dondurma ve Ida Blue’da nefis yemeklerin olduğu sofralarda damaklarını çatlatacaklar.
112lKazdağları ve BalıkesirHEMEN İZLE Ekranların en lezzetli, en iştahlı programı Görevimiz Yemek’te bu hafta Adalı Efe Zeytinyağı, Hacı Mide Ofisi, Lokanta Bahar Edremit, Emek Fatma Hanım’ın Yeri ve Ramada Resort Kazdağları’na giden gurmelerimiz damakları çatlatan yemeklerin müptelası oluyorlar.
111lDiyarbakırHEMEN İZLE İzleyince ışınlanmak isteyeceğiniz, ağızlarda sulanma yaratacak Diyarbakır gezisinde; Hindici Ömer Usta, Diyarbakır Lahmacun Merkezi, Çiğköfteci Hacı Siraç, İs’lo Kebap ve Hancı Et’e giden Yaşin ve Hünal’ın bu lezzetli gezisi ekranlara geliyor.
110lDiyarbakırHEMEN İZLE Süper ikili Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Mustafa’nın Kahvaltı Dünyası, Kebapçı Mehmet Usta, Kadayıfçı Sıtkı Usta, Fırıncı Diyarbakır ve Divan Otel Diyarbakır’da kıskandıran bir yemek turu gerçekleştiriyorlar.
109lBursaHEMEN İZLE Bursa’da bu hafta; Gökhan Aperatif, Pasto Bursa, Tavukçuoğlu İşkembe Çorbacısı, Ayanoğlu Mandıra & Kahvaltı, Hacı İlyas Lokantası ve Kebapçı Tamer’e giden Yaşin ve Hünal’ın bu özel anları ekranlara geliyor.
108lBursaHEMEN İZLE Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan bu uhrevi şehrimizde Yaşin ve Hünal; İnanç Fırın, Kayhan Köftecisi, Namlı Ciğerci, Fasülyeli ve Bağdat Hurma Tatlıcısı’nda Bursa’ya özgü tatları gözü kapalı silip süpürdüler.
107lİstanbul HEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Feriköy'de lezzetleriyle öne çıkan adreslerde lezzet turu yapıyor.
106lTarsusHEMEN İZLE Gurmelerimiz, Yeşilova Kebap ve Lahmacun Salonu, Mamülcü Mustafa, Alifakılının Meşhur Fıçı Şalgamı, Kervan Humus, Kebapçı Eyüp’te ziyafet ziyafete koşan Yaşin ve Hünal, kaliteli bıçakların yapıldığı tüfekçi Karadayı’da bıçakla ilgili merak edilenleri sorup öğreniyorlar.
105lTarsusHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’ın hayran kaldığı Tarsus’ta; Şelale Otağı Köy Kahvaltısı, Yeni Kent Lokantası, Seyyar Tatlıcı Tekin Usta, Tarsusi Serpil Kafe ve Mersin Hiltonsa – Ichellia Restaurant’ta geleneksel yemekler keşfediliyor.
104lAntalya HEMEN İZLE Gloria Hotels & Resort, Kaison, Arzum Döner ve Sakarya Pide Fırını’nda lezzetli yemeklerin tam ortasında damakları titretecek anlar yaşayan gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal sizi de bu keyfe ortak olmaya davet ediyor.
103lAntalyaHEMEN İZLE Bu sefer daha önce keşfedemedikleri yerleri abluka altına alan ikili Antalya’da; Paçacı Şemsi, Zamora, The Sudd, Volkan Şişçi Kadir’in Yeri, Şen Baba Kebap Salonu ve Asmani Restoran’a gidip damaklarında kalıcı lezzet izleri bırakmayı hedefliyorlar.
102lModaHEMEN İZLE Moda’da yeni açılan yerleri keşfe çıkan gurmeler burada; Naan Bakeshop, Lokanta Ahmet, Snob Street Food, Rita Moda 14 ve Munchies Crepes & Pancakes’e gidip, lezzet denizinde iştahla kulaç atacaklar ve keyifli anlar yaşayacaklar.
101lAnkaraHEMEN İZLE Boğaziçi Lokantası, Beykoz Paça İşkembe, Chef Akademi, 52 Ciğer Kebap ve Trilye Restaurant’ta nefis anlar yaşayan ve keyifli vakit geçiren Yaşin ve Hünal’ın bu Ankara gezisi ekranlara geliyor.
100lAnkaraHEMEN İZLE Başkentteki lezzet noktaları arasında; Gmo Simitçii, Mutlu Lokantası, Şehir Kebapçısı, Ankara HiltonSa ve onların karşı konulmaz yemekleri var.
99lBeylikdüzüHEMEN İZLE Mesafelere aldırış etmeden iyi yemek uğruna buraya gelen ikili, Beylikdüzü’ndeki yeme – içme potansiyeline hayran kaldılar. Bu haftaki damak çatlatan yerler arasında; Kilisli Restaurant, Kanatçı Muhtar’ın Yeri, Enbey Döner, Vakkas Tantuni ve Hamdizade var.
98lArnavutköyHEMEN İZLE Arnavutköy’de gittikleri; çilek tarlaları, Hudson İstanbul, Köfteci Ali Baba, Cutie Cake Co. ve Chef Meyhane’de ziyafet sofralarının tam ortasına düşen ikili sizi de bu özel anlara tanıklık etmeye davet ediyor.
97lKuzguncukHEMEN İZLE Mahallenin sakini gibi Kuzguncuk sokaklarına sızan ve yeme içmeye dair neresi varsa tek tek gezen Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Pulat Çiftliği, Metet Közde Döner, Manolya Pastaneleri, Corvino Kuzguncuk ve İsmet Baba Restaurant’ta yemeğin tadına doyasıya varıyorlar.
96lYeniköyHEMEN İZLE Boğazın güzel semti Yeniköy’deki damakları çatlatan adresler arasında; Yeniköy Emek Cafe, La Boom Emirgan, Araka, Emek Mantı Evi ve Azur Restoran yer alıyor.
95lYörük, Fransız, İsviçre ve İtalyan MutfaklarıHEMEN İZLE Yörük, Fransız, İsviçre ve İtalyan mutfaklarının en leziz yemeklerini yiyerek semt semt gezen Yaşin ve Hünal’ın bu haftaki yeme içme adresleri arasında; Alaf Kuruçeşme, Batard İstanbul, Chalet Restaurant Swissotel The Boshphorus ve Galvin Ristorante yer alıyor.
94lKapalıçarşıHEMEN İZLE Kültürel mirasın arasında bulunan ve Türk Mutfağı’nın en güzel yemeklerini lezzetli bir şekilde hazırlayan yeme - içme adreslerimiz arasında bu hafta; Dönerci Şahin Usta, Havuzlu Restaurant, Tarihi Subaşı Lokantası, Köfteci Mustafa, Şark Kahvesi ve Pandeli Lokantası var.
93lTiranHEMEN İZLE Bu küçük Balkan şehrinden umduklarını fazlasıyla bulan gurmelerimizin bu seferki adresleri, Restorant Reka, Piceri Pavarotti, Salt Restorant, Oda Restorant...
92lArnavutlukHEMEN İZLE Bu yüzden de Yaşin ve Hünal’ın bu hafta Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yaptıkları gezide; Te Met Kodra, Restorant Sofra E Ariut, Reka Pasticeri ve Mullixhiu’da sofralarda olan köfteden elbasan tavaya, bozadan nefis trileçeye, zengin Arnavut mutfağı menüleri ağızların suyunu akıttı.
91lGalataHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Federal Coffee Company, Tarihi Bankalar Lokantası, Neolokal ve Sahrap Pera Restaurant’ta gezinin hakkını fazlasıyla veriyorlar.
90lİzmirHEMEN İZLE Her yerinden damla damla lezzet akan bu yemek şöleninde; kardeşler büfe sandviççi, Karşıyaka Yelken Restaurant, Dürüm Üstadı, Reyhan Pastanesi ve Tok Bbq’de yenilen efsane yemekler, Yaşin ve Hünal kadar sizin de ağzınızın suyunu akıtacak.
89lKuşadasıHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Kuşadası’nda; Tarihi Çınaraltı Restaurant, Değirmen Çiftlik Kuşadası, Şef Restaurant Kuşadası, Kuşadası Zeytin Festivali ve Efes Selçuk Köftecisi’nde muhteşem ötesi yemeklerle hem göze hem de mideye hitap ediyorlar.
88lDohaHEMEN İZLE Bu bölümde de lezzetli yemeklerden oluşan sofralar gezinin başrolünde yer alırken, gurmelerimiz Yaşin ve Hünal da yemek yemenin hakkını vererek performanslarıyla büyük alkış topladılar. 2. Doha yemek gezisinde gidilen; Mamig Restaurant, Zengo Restaurant, Spice Market Doha ve Shanghai Club...
87lDohaHEMEN İZLE Doha’daki en iyi restoranların izini süren Yaşin ve Hünal; Idam By Alain Ducasse, Nobu Doha, Al Enna Restaurant ve Toro Toro Doha’da çeşitli dünya mutfaklarının en nadide yemeklerini kendi usullerince silip süpürecekler.
86lİzmirHEMEN İZLE Gurmelerimizin yeni yerler, yeni tatlar keşfettiği bu çok özel gezi ve yaşanan keyifli anlar ekranlara geliyor.
85lAdanaHEMEN İZLE Ama bu sefer öyle bir çıkarıyorlar ki damaklar çatlamakla kalmıyor, ortadan ikiye ayrılıyor. Gurmelerimizin Adana’da gittikleri; Adana Koço Ocakbaşı, Karaçizmeli Lahmacun & Etli Pide, Ağaçaltı Tatlıcısı, Börekçi Rıza, Ali Baba Kebapçı’da neler yaşanmış neler...
84lAdanaHEMEN İZLE 7/24 yemekle yaşayan bu şehirde gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Hamburgerci Mükerrem, Ciğerci Mahmut, Adana Lezzet Festivali, Kaburgacı Cabbar, Şırdancı Emin’de geleneksel Adana lezzetlerini silip süpürüyorlar.
83lTrabzonHEMEN İZLE Yağmur çamur dinlemeden Trabzon’u karış karış gezen Yaşin ve Hünal; Dam Balık, Doubletree by Hilton Hotel, Trabzon Visera Restaurant Terrace, Konakoğlu Lokantası, Rüştü’nün Fırını ve Akçaabat’taki Köfteci Ali’de efsanelere yaraşır sofralarda damaklarını çatlatacak derecede yiyorlar.
82lÇengelköyHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal Çengelköy’de; tarihi Has Fırın Ekmek, Çengelköy Börekçisi, Del Mare Restaurant, meşhur Köfteci Recep Usta, Çengelköy Kokoreççisi, Aşhana İspir Kuru Fasuyecisi’ne gidip damaklarına coşkulu anlar yaşatıyorlar.
81lBoluHEMEN İZLE Gurmelerimiz bu gezide, Gazelle Restaurant, Müdür Restaurant, Kubbealtı Gözleme, Et Evi Bolu Çiftliği ve Mengen Cumhuriyet Şehir Parkı Çamlık Cafe’de usta aşçıların ellerinden çıkan, ağızların suyunu akıtan yemekleri yiyen Yaşin ve Hünal bakalım burada daha ne gibi sürprizlerle karşılaşacak.
80lMaslakHEMEN İZLE Çalışan nüfusun öğle aralarında Maslak’ta neler yediğini merak eden Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal burada; Gram, Burger Burrito, Maslak Pilavcısı, Markus Prime Ribs Society ve Pizza Napolist’e gidip zevkle, şevkle, iştahla yemek yiyecekler.
79lYunanistanHEMEN İZLE Bu sefer de Gümülcine’nin tadına bakacak olan gurmelerimizin bu gezisi öyle böyle lezzetli değil! Börekçi Gürol, Trakya Aile Lokantası, Tatlıcı Nedim, King Food, Ta Aderfia Restaurant, Melissa Restaurant ve Çukur Kahve’de nefis anlar yaşayacaklar.
78lDedeağaç HEMEN İZLE Türk Mutfağı’yla benzer özellikleri çok fazla olan Yunan Mutfağı’nı Nisiotiko Sea Food Restaurant, Gelateria Italos, To Spiti Tou Glykou, Kelari Pro, Bougatsa Marinos, Nea Klimataria ve Fleur De Lis Coffee Project’te keşfeden gurmelerimizin bu özel Dedeağaç gezisi ekranlara geliyor.
77lAlaçatıHEMEN İZLE Eğlenceli ve iştahlı gurmelerimiz; Sota Alaçatı, Kolburanos, İnsula Alaçatı, Yek Alaçatı, Dönerci Çetin ve Meyhane Şerefe’de dört başı mamur sofralarda damakları çatlatacaklar.
76lAlaçatı HEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet gezisine Sedirli Ev Alaçatı, Köşe Kahve, Alaçatı Ege Kumrum, Asma Yaprağı, Avrasya Lokantası ve Premier Solto Hotel By Corendon ortak oluyor. Yani anlayacağınız size bu bölümde de bol neşe, bol kahkaha ve çokça lezzetin garantisini veriyoruz.
75lBodrumHEMEN İZLE Ege’nin havası, suyu ve en önemlisi yemekleri gurmelerimizi derinden etkilemiş olacak ki bu haftaki yemek gezisi de Bodrum’da devam ediyor.
74lBodrumHEMEN İZLE La Pasion Restaurante Espanol’de ispanya mutfağı ile yemeğe başlayan Yaşin ve Hünal, Şirin Döner Bodrum’da sebzeli döner yediler. Kayserili Yeşim Hanım’ın Mutfağı’ndan sonra, ilk kez Sianji Wellbeing Resort’ta “raw food” denediler. Denizciler Derneği Cafe’de günün yorgunluğunu attılar.
73lKastamonuHEMEN İZLE Yaşin ve Hünal, Kırcalar Kuyu Kebabı’nda saatlerce pişmiş yumuşacık etleri yerken birden kendilerini Bintelli Çekme Helva’nın kollarında buluverdiler. Eflanili Konağı iki gurmeye özel yemeklerini bir bir yedirirken Daday Etli Ekmek ve Pide Salonu geziye son lezzetli noktayı koydu.
72lKastamonuHEMEN İZLE Lezzeti on üzerinden on puan olan yemeklerle fazla iyi bir gezi geçiren gurmelerimiz bu şirin ve nefis şehirde; Tabakoğlu Pastırma ve Sucuk, Kaya Pide & Kebap, Tabakoğlu Fırın, Tiritçi Bülent, Naila Döner ve İksirli Çiflik’te unutulmaz anlar yaşayıp damatları çatlatan yemekleri yediler.
71lGaziantepHEMEN İZLE Gurmelerimiz bu leziz şehirde; Löküs Ciğer, Orkide Pastanesi, İmam Çağdaş Kebap ve Baklava Salonu, Akşam Simit Fırını ve Yesemek Restaurant’ta kahkeden ciğere, katmerden lahmacuna tam bir ziyafet yaşıyorlar.
70lGaziantepHEMEN İZLE Beyrandan tutun şiiri yazılan baklavaya kadar neler var neler. Kebapçı Halil Usta, Tahmis Kahvesi, Koçak Baklava, MSM Mutfak Sanatları Merkezi, Kelebek Paça Beyran, Dürümcü Habeş’te Yaşin ve Hünal’la birlikte siz de kendinizden geçeceksiniz.
69lReşitpaşaHEMEN İZLE Son dönemde yeme konusunda yukarı çıkan bir ivmeyle göze çarpan Reşitpaşa’da; Havan’dan By Beff Gourmet, Starbucks, Mittag, Odun Pizza ve El Sabor Gastroteka’ya gidip yeni yerler keşfedip, nefis yemekler yiyorlar.
68lKayseriHEMEN İZLE Altınsaray Pöç & Kuzu Dolma Çemen’s Gurme, Hilton Kayseri’de deyim yerindeyse nefis bir ziyafet yaşadılar. Ayrıca yılkı atlarının yakından görülmesine, Anadolu’ya yolculuk fotoğraf turları ve Atçı Ali Dayı-Ali Kemer’in katkılarıyla harika bir gezi ekranlara geliyor.
67lKapadokyaHEMEN İZLE Bu gezide damakları ortadan ikiye bölecek yerler; Ustaeller Döner Salonu, Museum Hotel, Dibek Restaurant, Turbo Pide & Tava Salonu, Lil'a Restaurant Kapadokya.
66lOrduHEMEN İZLE Yaşin ve Hünal; Radisson Blu Hotel’de yöresel yemekler, Uzun Saçlı’nın Yeri’nde eski usulle demlenen çay, Saklıbahçe Restaurant’ta köfte, Vonalı Celal Usta’da taze Karadeniz balığı, Aktaşlar Restaurant’ta Ordu pidesi ve Kahraman Tost’ta lezzeti de kendisi de dev tostları afiyetle yiyip içtiler.
65lYeşilköyHEMEN İZLE Gurmelerimiz Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal bu gezide; Şefo Mantı, İhtiyar Balıkçı Restaurant, Yeşilköy Roma Dondurmacısı, Dilim Pizza ve Gelik Restaurantları’nda ziyafet üstüne ziyafet yapıyorlar.
64lTuzlaHEMEN İZLE Sürprizlerle dolu tuzla keşfinde Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal; Merkez Lokantası İçmeler, Tatlı Konyalılar Etli Ekmek Fırın Kebap, Meraklı Köfteci, Sandzak Balkan Mutfağı ve Has Fırın’a gidip keyifli zamanlar geçiriyorlar.
63lDünya Mutfağı HEMEN İZLE Azeri mutfağı için Zeferan Restaurant, İran’ın mutfağını görmek için Asuman İran Restoranı, Rus yemekleri için Ayaspaşa Rus Lokantası ve Kore mutfağı için ise Çam Süt Mangal Restaurant’ta muhteşem bir gezi gerçekleşiren gurmelerimiz, bu çeşitliliği aynı anda tatmanın mutluluğunu yaşıyorlar.
62lBaşakşehirHEMEN İZLE Tahmin bile edilemeyecek kadar güzel yemekler yiyen Yaşin ve Hünal; Kömür Türk Mutfağı, Ercan Steakhouse & Barbeque, Kuzubeyi Kuzu Çevirme, Mirbey Börek ve Lezzet-i Şark Antep Sofrası’na giderek Başakşehir’i silip süpürüyorlar.
61lŞanlıurfaHEMEN İZLE Urfa’nın neresine giderseniz gidin tatları damakta kalacak yemekler için iki dostun gittikleri yerler; Bayram Lokantası Şükrü Usta, Uğur Lokantası Sofi Usta’nın Yeri, Hamarat Eller Çarşısı, Pirzolog ve Cevahir Han Restaurant.Tam bir ziyafet çeken Yaşin ve Hünal’ın yemek gezisi ekranlara geliyor.
60lŞanlıurfaHEMEN İZLE Bu güzel şehrinde; Kahkey Ciğer Salonu’nda ciğerle kahvaltı, üzerine de Cevahir Han Restaurant’ta başka bir kahvaltıyla geziyi başlattılar. Ardından Miroğlu Kadayıf & Dondurma’da billuriyeyi afiyetle yediler. Son olarak Nevali Hotel’de Urfa’ya yakışır bir sofrada unutulmaz bir final yaptılar.
59lİstanbulHEMEN İZLE Yaşin ve Hünal bu haftaki yemek gezisini, Tayland mutfağı Pera Thai, İtalyan Mutfağı’nın lezzetini aktaran Casa Di Pera, suşi cenneti Japon Mutfağı’nın temsilcilerinden Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi ve karışık baharat kokulu Hint Mutfağı’nı görmek için de Tandoori İstanbul’da gerçekleştirdi.
58lİzmir - Part 2HEMEN İZLE Tarihi Kemeraltı Börekçisi’nde başlayan gezi, Uğur Lokantası, meşhur Hisarönü Şambalicisi ve Tire Kebapçısı Ali Usta’yla devam etti. Ardından meşhur Söğüşçü’nün yolunu tutan Yaşin ve Hünal Adabeyi Balık Restaurant’ta final yaparak İzmir gezisini noktaladı.
57lİzmir - Part 1HEMEN İZLE Ege’nin incisinde ki yemek turu Alsancak Dostlar Fırını’nda Boyoz’la başladı. Sonrasında Altın Kapı Restaurant’ta iskender dönerin, Kumrucu Şevki’de kumrunun, Kokoreççi Asım Usta’da kokoreçin, Balmumu Dükkan Lokanta’da sakatatlı ziyafet sofrasının altından girip üstünden çıktılar.
56lBerlinHEMEN İZLE Bu haftaki programın kapsama alanında, yine Berlin’deki yemek sektörünün üst sıralarında bulunan mekanlar var.
55lBerlinHEMEN İZLE Gezi Mercan Restaurant’ta başlayıp Hasır Restaurants'ın dillere destan döneri ve kebaplarıyla devam ediyor. Ardından Taka Fish House'da yedikleri hamsi tava ve balık çeşitleriyle "yok artık!" dedirtip finalde Mustafa's Gemüse Kebap'ta sebzeli döneri yiyince kendilerinden geçiyorlar.
54lElazığHEMEN İZLE Amcanın Yeri’nde ekmek arası köfteler, Kilis Kebap Salonu’nda çeşit çeşit kebaplar, lahmacunlar… deyim yerindeyse silip süpürdüler. Bu kadar değil elbet; Kapalıçarşı Pide Fırını’nda peynirli ekmek, Balakgazi Tesisleri’nde yöresel Elazığ yemekleri de gezi boyunca şahit olacaklarınız arasında.
53lİtalya HEMEN İZLE Modena’yı altını üstüne getiren gurmelerimiz Generi Alimentari da Panino’da damakları fethedecek, Mazzetti L’originale’de balsamik yapımını öğrenecek ve Franceschetta58’de nefis bir final yapacaklar. Modena’nın büyülü atmosferinde gerçekleşecek bu ağız sulandıran tur ekranlara geliyor.
52lMalatya HEMEN İZLE Bu özel şehirde Özcan Et Lokantası’nda doğrama, tarihi Hacıbaba Sinan Et Lokantası’nda lokum gibi etler, Armağan Kayısı’da kayısı, Öz Güngör Kebap’ta zırh kebabı, Koyunoğlu Kurabiye’de un kurabiyesi, son olarak Hilton Teras Restauran’ta Malatya lezzetlerini hem yiyip hem öğrenecekler.
51lAtaşehirHEMEN İZLE Hatay Gurme’de kahvaltıyla başlayan gezi, Dedecan Ocakbaşı’nda devam ediyor. Gurmelerimiz Spring Street’te pizza çeşitlerini dilim dilim yiyip, Virginia Angus’ta hamburger ve antrikotu bir oturuşta silip süpürüyorlar. Son durağımız Fıstıkzade Ataşehir’de ise Antep baklavalarıyla finali yapıyorlar.
50lParmaHEMEN İZLE Leziz ötesi gezide; parmesanın yapılışına tanıklık ederken, İtalyan usulü nefis tostları yiyorlar. Deniz ürünleri restoranında farklı yemekleri tercih edip, sonrasında Ristorante La Forchetta da pizza ve risottoya hayran kalıyorlar. Son olarak kahve içerek finali yapıyorlar.
49lBolognaHEMEN İZLE Bu leziz ötesi gezide; Anna Maria Trattoria Restaurant’ta el yapımı makarnalar, Gamberini’de harikulade tatlılar, Simoni’de çeşit çeşit peynir ve sandviç, Oggi Gelato’da İtalyan dondurmaları ve Trattoria Pizzeria Belle Arti’de anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği pizzaları hakkını vererek yediler.
47lÜmraniyeHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Sarıhan İşkembe, Kalbur Et Kebap, Karagöz Sofrası ve son olarak Oryapark'daki Pizza Lokal ve Yaşar Usta’nın sorbe ve dondurmalarını afiyetle yediler. Ümraniye’nin nefis lezzetleri ve yemek düşkünü gurmelerimizin gezisi ekranlara geliyor.
46lSelimiyeHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Sardunya Restaurant & Otel, Kuzbuku Neighbours Restaurant, Octopus Restaurant, Mavi Pide ve Ella Yacht Club. Bu özel yerlerin nefis lezzetleri ve yemek düşkünü gurmelerimizin gezisi ekranlara geliyor.
45lCihangirHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Savoy Pastanesi’nde başlayan gezi, Antre Gourmet Shop’ta devam etti. Daha sonra Jash İstanbul’un özel lezzetlerini yiyip oradan 100 yılı aşkın hizmet veren Asri Turşucusu’nu teftişe gittiler. Finalde ise Adana İl Sınırı’nda günü tamamladılar.
44lTekirdağHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; köfte cenneti Tekirdağ’da düzenlenen lezzet şenliği kapsamında çeşit çeşit köfteleri silip süpüren gurmeler sonrasında, Şar Pastanesi, Latif Lokantası Çakıroğlu Peynir Helvaları’nın olağanüstü peynir helvası da midelerde yerini alanlar arasındaydı.
43lEdirneHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Köfteci Osman, Ciğerci Niyazi Usta, meşhur Hayrabolu tatlısı ve peynir helvası için Tatlı Konağı, sonrasında Tadımda Lokantası’na geçtiler güzel bir masada mis gibi ziyafet çektiler. Son olarak da Keçecizade’ de güzel bir final yaptılar.
42lGöcekHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Daidala Balık Restoranı, Club Prive By Rixos Lounge, Göcek Sofra Ev Yemekleri, Ayran Kafe, Dursun Ustanın yeri ve finalde Güverte Restoran’da yedikleriyle tam ziyafet çekmiş oluyorlar.
41lYenibosnaHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; tarihi Osmanlı işkembe ve kelle paça, İkizler Kuru Keyfi’nde ispir fasulye, Sahra Erzurum cağ kebabı, köftede arşa çıkmış uzunköprülü köfteci Hüsmen Ağa ve son olarak Nalia Karadeniz Mutfağı’nda Karadeniz’in yöresel lezzetleriyle final yapıyorlar.
40lBüyükadaHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Yalovalı Kardeşler Şarküteri’de patates kroket ve kadınbudu köfteyi tadıyorlar, Prinkipo İstikamet Fıstık Ahmet, Fıçı, Köfte Piyaz Büyükadalı, Dolci Pastanesi, Altan’ın Ciğeri ve Milto... Finali ise Büyükada Roma Dondurmacısı’nda yapıyorlar.
39lİstanbulHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Şans Restaurant, dünyanın en iyileri listesine giren Mikla Restaurant, Mürver Restaurant, dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck'ın yaratıcısı olduğu Spago ve efsane boğaz görünümüne sahip Sunset Grill & Bar.
38lCunda AdasıHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Cook Point’te gül mantısı ve daha fazlasını tadıp, meşhur taş kahve, ayna, lal Girit Mutfağı’nın meşhur yemeklerini keşfediyorlar. Bunun yanı sıra Bay Nihat Restoran, son olarak da lokma dökmede rekor kıran Lokma Saki’de finali yapıyorlar.
37lAyvalıkHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Ayvalık tostunun mabedi Sultan Fast Food, Şeytanın Kahvesi, Paşa Çorba Salonu, Çamlık Dondurmacısı, Güler Tatlıhanesi ve en taze peynir, zeytin, zeytinyağının bulunduğu Sarıbaş tarım ve süt ürünleri. Gurmelerimizin muhteşem lezzet macerası ekrana geliyor.
36lEgeHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Edremit’teki Cumhuriyet Lokantası, Kervan Kahvaltı Yemek Salonu, Oklavam Mantı Evi, Aşçı Bekir’in Lokantası ve Köfteci İsa… Günün finalini ise Ören Karakaş Otel’in güzel manzarasında yapan gurmelerimizin lezzet maceraları ekrana geliyor.
35lUrlaHEMEN İZLE Gurmelerimizin lezzet durakları ise şöyle; Ünal Kardeşler Katmer Salonu, Beğendik Abi Lokantası, Yengeç Restoran, Kokoreççi Onur, Şafak Lokantası, Ömre Bedel Ev Yemekleri ve eski Pazaryeri Dönercisi... Ege'nin incisi İzmir'in Urla ilçesinde muhteşem bir lezzet macerası ekrana geliyor.
34lBeşiktaşHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal'ın gastronomi durakları ise şöyle: Çarşı'nın efsanevi mekanlarından tarihi Karadeniz Dönercisi, Balkan Lokantası, lezzeti dükkanın kokusundan anlaşılan Soydan Turşuları, ince hamurdan ceviz mantısıyla ünlü Sinop Mantı...
33lKonyaHEMEN İZLE Ardından, Cemo'da etli ekmeğin, Mithat Tirit salonunda tiridin, Lokmahane'de geleneksel Konya yemeklerinin, Kadınlar Pazarı ve Gurme Park'ta ise peynirlerinin tadına bakıyorlar. Lezzetin peşinden giden müdavimi olduğu Görevimiz Yemek'teki bu lezzet şölenini kaçırmayın!
32lBeyoğluHEMEN İZLE Kokoreç, ıslak hamburger, dilli kaşarlı tost gibi lezzetlerin yanı sıra, meşhur Beyoğlu Söğüş Kelle'de ekmek arası söğüş, Canım Ciğerim'de ciğer ve çöp şiş, tarihi Kalkanoğlu Pilavcı’sında kuru fasulye ile kavurmalı pilav tadan gurmelerimizin bu lezzet turunu kaçırmayın!
31lÇanakkaleHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal bu bölümde Fabrika Kahvaltı Evi'ni, Gelin Görümce Esnaf Lokantası'nı, Tatlan Helva Fabrikası'nı, Bayramiç Hacı Kayyum Yeşil Park Restaurant'ı, Kadir Usta Peynir Helvacısı'nı ve Yalova Restaurant'ı ziyaret ediyor ve özgün lezzetleri keşfe çıkıyorlar.
30lÇanakkaleHEMEN İZLE Gurmelerimizin, destanlar yazılan Çanakkale'deki keşif noktaları ise şöyle: el açmasıyla ünlü börekçisi, Düzenli Börek Evi, Biga'da yunus kuzu oğlak çevirme ve Köfteci Arif, nohut kahvesiyle ünlü Cemil Usta'nın yeri, deniz mahsülleriyle ünlü Hayati Şef... Çanakkale'deki lezzet şölenini kaçırmayın!
29lMardinHEMEN İZLE Güne Darülzarafan Manastırı'nda kahvaltıyla başlayan Yaşin ve Hünal, Mardin mutfağında önemli bir yere sahip olan bulguru keşfe çıkıyorlar ve Göllü Köyü'nde özel bir bulgur çeşidinden yapılan yapılan kuzu etli pilav tadıyorlar. Mardin'in geleneksel zengin mutfak kültürü bu bölümde ekrana geliyor.
28lSarıyerHEMEN İZLE Gurmelerimizin Sarıyer'deki durakları ise şöyle; Asmaaltı Kahvaltı Ve Balık Evi'nde pişili geleneksel kahvaltı,tarihi Sarıyer Börekçisi'nde karışık börek, Pideban'da döner, tarihi Sarıyer Muhallebicisi'nde kazandibi ve su muhallebisi, Anzer Sofrası'nda ise en ünlü Karadeniz yemekleri...
27lMersinHEMEN İZLE Gezgin-gurmelerimizin Mersin'deki durakları ise şöyle: Memoş Usta'da tantuni, Dondurmacı Halil'de cezerye, Kerebiççi Oğuz'un dükkanında kerebiç tatlısı, balık ve sakatatçılar pazarında kokoreç, Künefeci Emin Usta'da Mersin usulü künefe ve Şef Cihan Küçükçavdar'ın hazırladığı Lübnan mezeleri...
26lModaHEMEN İZLE Önce Çay Tarlası’na uğruyor ve güne mıhlama ve menemenle başlıyorlar. Sonrasında Pişi’ye giden iki ünlü gurme, ardından Basta’da kaburga etinden dürüm, Mini Eatary’de acılı mini hamburger, Tahin’de humus, Asuman’da çilekli çikolata kavanozu Asuman ve Aida’da dana yanağın tadına bakıyorlar.
25lHatayHEMEN İZLE Gurmelerimiz bu kez Hatay'da Leban Restaurant'ta çiğ köfte ve çeşitli mezeler, İsa Usta Fırını’nda rezene ve çörek otuyla yapılan külçe böreği, tarihi Bizim Künefeci'de Hatay usulü künefe, Humusçu İbrahim Usta'da geleneksel usulde yapılan humusun tadına bakıyorlar.
24lHatayHEMEN İZLE Antakya Kahvaltı Evi’nde başlayan Hatay turu, haşhaş kebabından kıymalı çiğ köfteye kadar pek çok lezzeti buluşturan Konak Restaurant’da devam ediyor. Hatay’ın ünlü dönercisi olan Abdo Döner’de soslu Hatay döneri tadan gurmelerimiz, Çınaraltı’ndaki Yusuf Usta’nın ellerinden künefe yiyorlar.
23lKaraköyHEMEN İZLE Güne Dem Çay Evi’nde üç farklı çeşit çay tadarak başlayan gezginler ünlü şef ve işletmeci Arda Türkmen’in mekanı olan Mükellef’te çok farklı yorumlarla hazırlanan meze ve sakatat çeşitlerini tadıyorlar. Gurmelerimizin daha sonraki durakları Karaköy Çorbacısı, Nato Esnaf Lokantası ve Burger Lab...
22lEskişehirHEMEN İZLE Yaşin ve Hünal, Eskişehir'de bu kez tarihi Odun Pazarı Fırını’nın haşhaşlı ekmeğinin, Köfteci Ahmet’in meşhur köftesinin, Trakya Lokantası'nın et haşlama ve güvecinin, Şerbet Evi’nin geleneksel Osmanlı şerbetlerinin ve tanınmış Helvacı’nın en sevilen helva çeşitlerinin tadına bakıyorlar.
21lEskişehirHEMEN İZLE Kırım çiğbörek, Karakedi Bozacısı, Trakya Lokantası ve Mazlumlar Muhallebicisi iki gezginin Eskişehir’de uğradığı mekanlardan sadece birkaçı… Bozkırın muhteşem tatlarını öğrenmek istiyorsanız ekran başına!
20lNew YorkHEMEN İZLE Central Park’ta güne başlayan gurmelerimizin kahvaltısı Alman mutfağından Amerikalılara geçmiş olan hot dog oluyor. Yaşin ile Hünal sokak lezzetlerini denedikten sonra ünlü Katz’s Şarküteri’de pastırmalı bir sandviçi paylaşıyorlar. Gurmelerimiz, ünlü Xian'a ve Dominique Ansel Bakery’e de gidiyorlar.
19lKemerburgazHEMEN İZLE Turşucu Hacı Salih Demir’de karışık turşu yiyerek turşu suyu içtikten sonra gurmelerimizin yolu bu kez, ünü İstanbul dışına taşan Kardeşler Lokantası’na düşüyor. Bölge esnafıyla sohbet ederek geziye devam eden gurmelerin, son durağı ise çiçek yoğurt ve süt ürünleri.
18lBursaHEMEN İZLE 3 Köfte adlı küçük dükkanda köfte ve tatlı yiyen Yaşin ile Hünal, Bursa’nın tarihi han ve çarşılarını da geziyorlar. Hünal’ın çocukluk anılarının da bir parçası olan Yeşil Bursa’da son olarak İskender İskenderoğlu’nda Bursa kebabı yiyen gurmelerimiz, bu güzel kente veda ediyorlar.
17lBursaHEMEN İZLE Tarihi Yaşayanlar Börekçisi’nde güne başlayan gurmelerimiz, daha sonra Uludağ Kebapçısı’nda lezzetli birer döner kebap yiyorlar.Kardelen kestane şekeri mağazasında çeşitli kestane şekerlerinin tadına bakan gurmelerimiz Acı Dayı Cantık Pide’de enfes kıymalı pideleri yedikten sonra tarihi İdris Pideli Köfte’ye de uğruyorlar.
16lBosna HersekHEMEN İZLE Büyük bir şarküteride güne başlayan gurmeler Pekara İmaret’te “kıfle” denilen çörekleri tadıyorlar.Mostar yolu üzerindeki Zdrava Voda adlı restoranda kuzu çevirme ziyafeti çeken Yaşin ve Hünal'ın bir sonraki adresi Şadırvan Restauant! Gurmelerimizin, buradaki tercihleri ise; bir Osmanlı yemeği olan Begova (bey) çorbası ve kaymaklı “çevapi”.
15lBosna-HersekHEMEN İZLE Gurmelerimiz, sacda pişen Boşnak böreklerinin ardından, Hadzibajriç Restaurant’ta işkembe ve bir tür mantı olan klepenin tadına bakıyorlar. Eski gol kralı Tarık Hodziç’in açtığı köfteciye de uğrayan gezginlerimizin, son durağı ise, Restaurant Brajloviç'te lezzetli karışık ızgaralar...
14lErmenistan HEMEN İZLE Gurmelerimizin öğle yemeği için tercihleri ise, Saloon Restaurant'daki nar soslu dana pirzola oluyor. Artushi Mot'ta tavuklu keşkek ve leziz sini mantısı yiyen iki gezgin, Ermeni mutfağının vazgeçilmezi olan "haş" adlı paça çorbasına tam not veriyor. Gurmelerimizin buradaki son durağı ise The Club.
13lErmenistanHEMEN İZLE Peraşki, sucuk ve basturma ile edilen kahvaltının ardından, ayva ve pirinçle yapılan “kapama”, bir tür ciğer yahnisi olan “dijvijik” ve “burgurlu yaprak sarma” da gurmelerimizin keşfettiği lezzetler arasında.Yaşin ve Hünal, kuru gıdadan turşuya pek çok ürünü satıldığı ünlü pazarı da geziyorlar...
12lAntalyaHEMEN İZLE Gurmelerimizin sonraki durakları ise Türkiye’nin en iddialı döner kebabını yapan Dönerci Hakkı Baba ve Dondurmacı Yaşar’ın dükkanı oluyor. Ardından, gurmelerimiz soluğu eski bir aile işletmesi olan Hasan Antalya’da alıyor. Son durakları ise Yenigün Reçelleri’nin fabrika satış mağazası ve Arma Balık.
11lAntalyaHEMEN İZLE Ardından Börekçi Tevfik’in enfes böreklerini yiyerek yola devam ediyorlar. Tura, Piyazcı Sami'de devam eden gezginlerimizin bir sonraki durağı ise Mustafa Usta’nın yöresel bir çörek olan “bağaca” imal ettiği fırını oluyor. Antalya’daki son durak ise Antalya’nın en ünlü restoranlarından 7 Mehmet...
10lKadıköyHEMEN İZLE Lezzet turuna Menemenci Cemal Usta’nın tereyağlı menemeni yiyerek başlayan gurmelerimizin ikinci durağı Borsam Taşfırın Lahmacun...Maç öncesi sokak lezzetlerini tercih eden gurmelerimizin sonraki durakları ise; Reks Kokoreç,Rüştiye Köfte, Ciğerci Hulusi ve Elazığ’lı Çiğ Köfteci Gakkoş Usta...
9lŞileHEMEN İZLE Güne doğal tarım ürünleri ile başlayan gurmelerimiz, eski Ağva yolundaki Boşnak köyünde nefis hamur işlerini tadıp, deniz kıyısında balık yemek için Şile limanında bulunan Marin Balık'ı tercih ediyorlar. Çamlık Mercan Köşk Restaurant'ta enfes kaymaklı kara lahana sarmasının tadına bakıyorlar.
8lBalatHEMEN İZLE Forno’da ev yapımı lahmacun ve pidelerin tadına bakan gurmelerimiz, daha sonra Köfteci Arnavut'ta köfte ziyafeti çekiyorlar. Gurmelerimizin kahve molası için tercihleri ise Cumbalı Kahve ve Coffee Department. Gezginlerimiz Balat’taki lezzet turunu, Alibeyköy’deki Meşhur Tulumbacı'da tamamlıyor.
7lAdanaHEMEN İZLE Doyumsuz lezzetlerle Adana Yeşil Kapı Kebap, muzlu sütüyle ünlü Kazım Büfe, yöresel yemekleriyle Hiltonsa, kapısında kuyruklar oluşan Tatlıcı Gönül Kardeşler, parmakla gösterilen Ali Göde Şalgam, bici bici üstadı Abuzer Usta ve Adana’nın sembolü onbaşılar kebap gurmelerimizin durakları arasında…
6lAdanaHEMEN İZLE Gurmelerimizin ilk durakları, Börekçi Levent ve Ciğerci Kel Mahmut’un dükkanı...Bu enfes kahvaltıdan sonra, Adana’nın en ünlü kebapçılarından Kaburgacı Yaşar Usta’da nefis lezzetlerin tadına bakan Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, Adana Ulu Camii bahçesinde yaşlı ağaçların gölgesinde keyifle çaylarını yudumluyorlar.
5lFatihHEMEN İZLE Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal, turlarına ünlü goralı sandviçleriyle başlıyorlar. Gezginlerimizin sonraki durakları ise Ersoy turşuları, Öz Kilis Lahmacun, şeref Büryan ve Unkapanı Pilavcısı… gezginlerimiz, günü tarihi Fatih Sarmacısı’nda, Osmanlı saray mutfağının vazgeçilmezi; sarma ile tamamlıyorlar.
4lHarbiyeHEMEN İZLE Lezzetli Çin ve Uzak Doğu mutfağından başlayan gurmelerimiz, Dragon Restaurant’a, eşsiz Hint mutfağı için Dubb Indian Restaurant’a gidiyor. Geziye Fransız mutfağıyla devam eden gezginlerimiz, Akdeniz mutfağının en özel tatlarını La Petite Maison’da deneyimliyor ve günü borsa lokantasında tamamlıyor.
3lBeykozHEMEN İZLE Yeşille mavinin buluşma noktası Beykoz’da, tarihi Kök Kardeşler Lokantası’nda paça çorbasıyla güne başlayan gurmelerimiz ünlü “beykoz kebabı”yla keşfe devam ediyorlar. Yaşin ve Hünal’ın bu keşifteki tatlı tercihi ise 123 yıllık bir gelenekten yana; Sakkaflar tarihi meşhur kanlıca yoğurdu...
2lOrtaköyHEMEN İZLE Ortaköy’de kumpirle güne başlayan gurmelerimiz, kömür ateşinde pişmiş kokoreç ve midye tavanın tadına baktıktan sonra soluğu Feriye Lokantası’nda alıyorlar. Aydın Şef’in iki gurme için tavsiyesi ise “bonfile” ve “kuzu incik” oluyor. “Görevimiz Yemek”i izlerken yine evde kalmak istemeyeceksiniz!
1lEminönüHEMEN İZLE Yaşin ve Hünal'ın eminönü gezisinin önemli durakları arasında Hacı Bekir Lokumları, Sirkeci'deki meşhur Filibe Köftecisi, tarihi Hocapaşa Pidecisi, Hafız Mustafa Tatlıcısı ve tarihi Sirkeci Garı'ndaki Orient Express Restaurant bulunuyor.