Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Horoz Şekeri

Türk tatlıları'nın bu bölümünde, horoz şekeri tatlısını ele alıyoruz.
Yönetmen: - Senaryo: - Oyuncular: -
Türü: Yemek Yayın Tarihi: 06.08.2022 Süresi: 29 dk
5lGüllaçHEMEN İZLE Güllaç'ın tarihçesinin yanısıra, bu özel tatlının peşinde İstanbul'da birbirinden değerli isimlerden bilgiler derliyor, güllaç tariflerinden, ilginç kültürel unsurlara dek, güllacın tüm özelliklerini ekrana taşıyoruz.
4lHoroz ŞekeriHEMEN İZLE Bu özel tatlının peşinde İstanbul, Bursa ve Bergama' da birbirinden değerli isimlerden bilgiler derliyoruz. Türkiye'nin yaşayan insan hazinesi olan son iki geleneksel horoz şekeri üreticisini belgeliyor ve horoz şekerinin tüm özelliklerini ekrana taşıyoruz.
3lEkmek Kadayıfı HEMEN İZLE Ekmek kadayıfının tarihçesinin yanısıra, bu özel tatlının peşinde İstanbul ve Afyonkarahisar' da birbirinden değerli isimlerden bilgiler derliyor, ekmek kadayıfı tariflerinden, ilginç kültürel unsurlara dek, ekmek kadayıfının tüm özelliklerini ekrana taşıyoruz.
2lDeva-i MiskHEMEN İZLE Deva-i misk’in tarihçesinin yanısıra, bu özel tatlının peşinde İstanbul ve Edirne' de birbirinden değerli isimlerden bilgiler derliyor, deva-i misk tarifinden, ilginç kültürel unsurlara dek, deva-i misk' in tüm özelliklerini ekrana taşıyoruz.
1lZerdeHEMEN İZLE Türk Tatlıları'nın bu bölümünde, zerde tatlısını ele alıyoruz.