Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

İstanbul'un Yüzleri : Yedi Tepe İstanbul

Türkiye’de çağdaş sanatın önemli yedi ismi, yedi tepeli İstanbul'u resmetmek için kolları sıvıyor.
Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 27.05.2016 Süresi: 42 dk
58lİstanbul'un Yüzleri: İstanbul’un Müze HaritasıHEMEN İZLE Renklerin, farklı kültürlerin, medeniyetlerin şehri İstanbul, belleğindekileri müzelerde sergiliyor.
57lİstanbul'un Yüzleri: Doğu Roma Mozaik Sanatının...HEMEN İZLE Doğu Roma mozaik sanatının izinde Dr. Arzu Toraman eşliğinde Ayasofya Müzesi, Büyük Saray Mozaikleri Müzesi ve Kariye Müzesi’ndeki mozaiklerin pırıltılı dünyasını tarihsel, sanatsal ve teknik bir bakış açısıyla keşfedeceğiz.
56lİstanbul'un Yüzleri : Yedi Tepe İstanbulHEMEN İZLE Emine Şenses, Gafur Uzuner, Kadir Ablak, Mustafa Albayrak, Osman Akça, Peruze Hamurcu ve Seydi Murat Koç, Sainte Pulchérie Lisesi’nin sanat galerisi Oda'da düzenlenen "Yedi Tepe İstanbul" sergisi için gerçekleştirdikleri üretimleri paylaşıyor.
54lMerih Akoğul ile Fotoğraflarda İstanbulHEMEN İZLE Şehrin değişimi, devinimi fotoğraflara da yansıdı. Fotoğraf sanatçısı Merih Akoğul, dünün birikimi, bugünün getirdikleriyle şehrin sokaklarında yol alıyor. Geçmiş ve şimdi arasında İstanbul fotoğraflarının izini sürüyor.
53lNecmi Aksoy İle İstanbul'un AğaçlarıHEMEN İZLE Orman Mühendisi Prof. Dr. Necmi Aksoy, şehrin ağaçlarına dair öyküler anlatıyor. Baharın müjdecisi erguvanlar, şehri simgeleyen çınarlar, sonsuzluğa uzanan ehrami serviler...
52lİstanbul'un Yüzleri:Hayri F.Yılmaz ile YeniçerilerHEMEN İZLE Ortaçağın sonlarında Batı Avrasya'da önem kazanan piyade birlikleri ve düzenli orduların ilk örnekleri arasında yer aldılar. Tarihçi Necdet Sakaoğlu ile Topkapı Sarayı'ndan Harbiye Askeri Müzesi'ne, yeniçerilerin izinde bir yolculuk sizi bekliyor.
51lİstanbul'un Yüzleri: Şeyda HacızadeHEMEN İZLE İstanbul sokaklarını geziyor, bulduğu metal parçalar ile yepyeni ürünler ortaya çıkartıyor. Şeyda Hacızade'nin hayatına tanık oluyor, onunla İstanbul'un sokaklarını keşfe çıkıyoruz.
50lAyşe Türemiş ile Resimlerde GalataHEMEN İZLE Ressam Ayşe Türemiş ile semtin renkleri, Galata'nın katmanları ve bilinmeyenleri ekrana geliyor.
49lUfuk Kocabaş ile İstanbul LimanıHEMEN İZLE Sirkeci'den Kumkapı'ya, Haliç'ten Karaköy'e, şehrin limanları, farklı yolculukların sahnesidir... Sualtı kültür mirası üzerine araştırmalar yapan Prof.Dr. Ufuk Kocabaş, limanların bilinmeyen öykülerini anlatıyor.
48lEmre Aracı İle Çaykovski'nin İzindeHEMEN İZLE Ünlü bestecinin bu gezilerini Emre Aracı ile beraber ele alıyor, Çaykovski'nin geçtiği sokakları beraber geziyor ve İstanbul sokaklarında onun izini sürüyoruz.
47lİstanbul'un Yüzleri : Gürol AğırbaşHEMEN İZLE Bostan yeri, küçük semt tiyatrosu ve eski evleriyle bakir kalmayı başarmış, şehrin gürültüsünden uzak bu semti Gürol Ağırbaş ile geziyoruz.
46lİstanbul'un Yüzleri : Veysel Donbaz HEMEN İZLE Türkiye'nin sayılı Sümerologlarından Veysel Donbaz ekranlarınıza konuk oluyor. Kil tabletlerde yazılı olan ölü diller, yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle modern dillere tercüme ediliyor.
45lİstanbul'un Yüzleri: Ümit Ünal ile Hayatın KadrajıHEMEN İZLE Yazdığı ve yönettiği filmlerle Türk sinemasında ayrıcalıklı bir yer edinen Ümit Ünal, kendi İstanbul'unu anlatıyor. Hayatın kadrajı, ekranlara yansıyor.
44lİstanbul'un Yüzleri:Denizin Ressamı; Haslet SoyözHEMEN İZLE Yaptığı sanatsal çalışmalarla 40 yılı geride bırakan, denize olan tutkusunu yaptığı resimlere yansıtan Haslet Soyöz'ü ekranlarda izleyin.
43lDevrim Erbil ile Çizgilerde İstanbulHEMEN İZLE Akademi yıllarından Devlet Sanatçısı unvanına, İstanbul temalı eserlerinden sergilerine, Yedi Tepeli şehirle iç içe geçen öyküsü ekrana yansıyor. 60 yıldır İstanbul'da yaşayan ve şehrin dokusunu yakından tanıyan, gerçek renklerini bilen ressam Devrim Erbil ilhamını da bu şehirden alıyor.
42lİstanbul'un Yüzleri : Tolga Gümüşay ile...HEMEN İZLE Tolga Gümüşay ile Galata'nın katmanlarını bulup keşfetmek,sokakların,binalarının sesine kulak vermek...
41lİstanbul'un Yüzleri : Yiğit Tahtalıoğlu ile...HEMEN İZLE Profesyonel rehber ve amatör pilot Yiğit Tahtalıoğlu, Hezarfen'in rotasını izliyor; havacılığın tarihi ekranlara yansıyor...
40lİstanbul'un Yüzleri : Mine Soysal ile İstanbul...HEMEN İZLE Mine Soysal eşliğinde İstanbul'un saklı öyküleri ekranlara geliyor.
39lİstanbul'un Yüzleri : Canlı Tarih MüzesiHEMEN İZLE Çocuk yaşlarda başlayan bir tutkunun izinden giderek,İstanbul'un en yeni müzesinin yaratıcısı Nejat Çuhadaroğlu izleyici ile buluşuyor...
38lİstanbul'un Yüzleri : Emre Zeytinoğlu ile...HEMEN İZLE Taksim Stadyumu'ndan Vefa'ya, Şeref Stadı'ndan Papazın Çayırı'na, Emre Zeytinoğlu ile şehirdeki statların öyküleri ekrana yansıyor.
37lİstanbul'un Yüzleri : Celal Kadri Kınoğlu'yla...HEMEN İZLE İlk çocukluk yıllarının geçtiği Şişli'den, 70'li yıllarda bir sayfiye yeri olan Suadiye'ye, konservatuvar yıllarına tanıklık eden Kadıköy'den, tiyatro sahnelerine, Celal Kadri Kınoğlu'nun kendi İstanbul'u ekranlara yansıyor.
36lİstanbul'un Yüzleri : Ercan Kesal ile...HEMEN İZLE Oyuncu,yazar ve doktor Ercan Kesal, bu kez öykülerini sizlerle paylaşıyor. Yolu İstanbul'da kesişen anılar, yeniden canlanıyor.
35lİstanbul'un Yüzleri : Afife Batur ile Vedad...HEMEN İZLE Sirkeci Büyük Postane'den, Defter'i Hakani Binası'na, İstanbul'un saklı kalmış tarihi apartmanlarından, şehrin önemli kamu binalarına, Vedad Tek'in bıraktığı benzersiz yapılar ekrana geliyor.
34lİstanbul'un Yüzleri : İstanbul'un Bulutsuzluk...HEMEN İZLE Rock müziğinin yanısıra mimarlık alanında da önemli çalışmalara imza atan Nejat Yavaşoğulları, bu kez İstanbul'u anlatıyor.
32lİstanbul'un Yüzleri : Alternatif SahnelerHEMEN İZLE Şehrin en bilinen tiyatro seyircisi Baysan Payman,Beyoğlu'nda eski bir apartman dairesini ya da kullanılmayan bir garajı sahneye dönüştürenlerle ekranlarda!
31lİstanbul'un Yüzleri : Eray Canberk İle...HEMEN İZLE Sultan Abdülmecid'in Darülmualimin'den Cumhuriyet'in Yüksek Öğretmen Okulu'na eğitimci yetiştiren Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi'nin öyküsü ekrana taşınıyor.
30lİstanbul'un Yüzleri: Ertuğrul Karslıoğlu ile HaliçHEMEN İZLE Onun için İstanbul demek, Haliç demek... Balat- Fener semtlerinin mimari güzelliği, bölgede bulunan ve İstanbul'un geçmişine ışık tutan sarnıçlar, Haliç'in temizleme çalışmaları sonraki değişimi ve Pierre Loti Kahvesi'nin muhteşem manzarası, onun gözünden ekrana geliyor...
29lİstanbul'un Yüzleri : Mehmet GüreliHEMEN İZLE Mehmet Güreli'yle Cihangir'in sokak aralarından Boğaziçi'ne uzanan rengarenk bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.
28lİstanbul'un Yüzleri : İstanbullu Bir YabancıylaHEMEN İZLE Elisabeth Edwards...22 yıldır İstanbul'da yaşıyor.Doğduğu büyüdüğü yer İstanbul değil ancak o hayatını İstanbul'da kurmuş.Hepimiz kadar İstanbullu...
27lİstanbul'un Yüzleri : Vedat Onar'la...HEMEN İZLE İstanbul'da gün ışığına çıkarılmış hayvan kemikleri Prof.Dr. Vedat Onar rehberliğinde ekranlara geliyor.
26lİstanbul'un Yüzleri : Eskimeyen RuhlarHEMEN İZLE Antika denildiğinde akla gelen tüm soruların yanıtları için, izleyenler, ihtişamlı müzayedelerden, Mecidiyeköy ve Horhor Antikacılar Çarşısı'na doğru yolculuğa çıkıyor.
25lİstanbul'un Yüzleri : Behiç Ak ile Kalemin...HEMEN İZLE Cumhuriyet Gazetesi'nde bant karikatür çizen,çocuk kitabı yazarlığı ve çizerliği,oyun yazarlığı yapan Behiç Ak ekrana geliyor.
24lİstanbul'un Yüzleri : Selvin Gafuroğlu ile...HEMEN İZLE İstanbul'un birbirinden farklı semtlerinde atölye sahibi sanatçılar,Selvin Gafuroğlu'nun şehirdeki sanat yolculuğuna konuk oluyor.
23lİstanbul'un Yüzleri :Burçak Evren ile Düş ŞatolarıHEMEN İZLE Bugün birer birer maziye karışan Beyoğlu sinemalarının büyülü öyküleri ekrana yansıyor.
22lİstanbul'un Yüzleri : Sinan Genim ile...HEMEN İZLE Şehrin,karşılıklı birbirine bakan hisarları,tarih boyu Boğaz'ın hakimi oldu.Anadolu ve Rumeli Hisarı'nın tarihi, Sinan Genim'le dile geliyor.
21lİstanbul'un Yüzleri : Lale Uluç ile Saraydaki...HEMEN İZLE Sanat tarihçisi Lale Uluç,16.yüzyıl Şiraz el yazmalarının izini sürüyor. El yazmalarının büyüleyici hikayeleri ekrana yansıyor.
19lİstanbul'un Yüzleri : Akın Eldes'le GitarİstanbulHEMEN İZLE Türkiye'nin en önemli gitar virtüözü,rock ve caz gitaristlerinden Akın Eldes ekranlara geliyor.
18lİstanbul'un Yüzleri : Atıl Kutoğlu ile Modanın...HEMEN İZLE Tasarımcı Atıl Kutoğlu farkıyla İstanbul'dan Viyana'ya uzanan yolculukta modanın kalbine dokunmak isteyenler ekran başına!
17lİstanbul'un Yüzleri : Bant MahalledeHEMEN İZLE İstanbul'un gençlik ruhuna farklı bir bakış...Müzik,sinema,kültür,sanat,tasarım vb.konularda yayın yapan Bant dergisi,şehrin genç ve alternatif yüzünü yansıtıyor.
16lİstanbul'un Yüzleri : Dağhan Baydur ile...HEMEN İZLE Galatasaray Adası ve Kuruçeşme sahillerinde müzik yolculuğuna davetlisiniz.
15lİstanbul'un Yüzleri : Cem Sorguç'la GazhanelerHEMEN İZLE İstanbul'un Yüzleri'nde bu kez Mimar Cem Sorguç'la gazhanelerin geçmişine ve bugününe bir yolculuğa çıkıyoruz.
14lİstanbul'un Yüzleri : Hayat Veren ŞehirHEMEN İZLE Yusuf Kamil Paşa ile eşi Zeynep Hanım tarafından hastalara ücretsiz hizmet vermek amacıyla yaptırılmış olan Zeynep Kamil Hastanesi'nin öyküsü ekranlarda.
13lİstanbul'un Yüzleri : Murat Murathanoğlu'yla...HEMEN İZLE Spor ve Sergi Sarayı'ndan Abdi İpekçi Spor Salonu'na uzanan yolculuk,basketbolun efsaneleri ile ekrana taşınıyor!
12lİstanbul'un Yüzleri : John Freely ile...HEMEN İZLE Amerikalı profesör John Freely, Eminönü'nde Evliya Çelebi'nin adımlarının izini sürüyor.
11lİstanbul'un Yüzleri : Hakkı Devrim ile ArnavutköyHEMEN İZLE Boğaziçi'nin en eski semti Arnavutköy gazeteci Hakkı Devrim'in keyifli anlatımıyla ekrana yansıyor.
10lİstanbul'un Yüzleri: Ekrem Özen ile OrtaköyHEMEN İZLE Ressam Ekrem Özen ile Ortaköy'ün sanat dünyasına ve geçmişine yolculuğu ekrana geliyor.
9lİstanbul'un Yüzleri:Tuluyhan Uğurlu ile BeylerbeyiHEMEN İZLE Sarayı, küçük çarşısı ve bir sanatçının ilham kaynağı olan küçük sığınaklarıyla Beylerbeyi ekrana geliyor.
8lİstanbul'un Yüzleri: Uğur Tanyeli'yle LeventHEMEN İZLE Mimarlık tarihçisi Uğur Tanyeli ile Türkiye'nin modernleşen yüzü ve Levent'in köklü tarihi ekrana yansıyor.
7lİstanbul'un Yüzleri: Nazlı Eray ve HayalHEMEN İZLE Geçmişin kapıları, İstiklal Caddesi ve Pierre Loti Tepesi'nden, Nazlı Eray'ın İstanbul'una aralanıyor.
6lİstanbul'un Yüzleri: Ataol Behramoğlu'yla BüyükadaHEMEN İZLE Yaşamını sürdürdüğü Büyükada'da, ona ilham veren her köşe, onun kendi anlatımıyla ekrana taşınıyor.
5lİstanbul'un Yüzleri: Nedim Gürsel'le İstanbul...HEMEN İZLE Yazar Nedim Gürsel ile Bebek, Rumelihisarı ve Anadoluhisarı'nda yapılan gezinti ekrana taşınıyor.
4lİstanbul'un Yüzleri: Hasan Pulur'la Bab-ı AliHEMEN İZLE Usta gazeteci Hasan Pulur, Türk gazeteciliğinin ilk adımlarının atıldığı Bab-ı Ali'yi anlatıyor.
3lİstanbul'un Yüzleri: Edhem Eldem'le GalataHEMEN İZLE Prof.Dr. Edhem Eldem, tarihi semt Galata'nın geçmişine ışık tutuyor.
2lİstanbul'un Yüzleri: Mario Levi ile KadıköyHEMEN İZLE İstanbul bir masaldı kitabının yazarı Mario Levi ile İstanbul'un tarihi semti Kadıköy'de keyifli bir yolculuk...
1lİstanbul'un Yüzleri: Haldun Hürel'le Balat-FenerHEMEN İZLE Üç Hürel üyelerinden sanat tarihçisi Haldun Hürel ile İstanbul'un tarihi semtlerinden Fener ve Balat'ta keyifli bir yolculuk...