Yurt dışında Digiturk
izlemenin adresi

Romanların İzinde: Zaniyeler

Günlük olarak yazılan, ilk doğalcılığın temsilcilerinden kabul edilen Selahattin Enis tarafından kaleme alınmıştır.
Oyuncular: -
Türü: Belgesel Yayın Tarihi: 11.06.2016 Süresi: 25 dk
39lRomanların İzinde : Ağır Roman - Metin KaçanHEMEN İZLE Metin Kaçan’ın İstanbul’un arka sokaklarını, başka hayatları anlattığı Ağır Roman ekranlara geliyor.
38lBizim Büyük Çaresizliğimiz - Barış BıçakçıHEMEN İZLE Romanların İzinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Barış Bıçakçı’nın “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı romanı ekranlara geliyor.
37lRomanların İzinde : Gölgesizler – Hasan Ali ToptaşHEMEN İZLE Romanların izinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Hasan Ali Toptaş’ın Gölgesizler adlı romanı ekranlara geliyor.
36lRomanların İzinde: Kirpi – Sulhi Dölek HEMEN İZLE Romanların izinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Sulhi Dölek’in Kirpi adlı romanı ekranlara geliyor.
35lBay Muannit Sahtegi’nin Notları – Vüsat O. BenerHEMEN İZLE Romanların İzinde edebiyatçıların dünyasında bir gezintiye çıkmayı ister misiniz? Vüs’at O. Bener’in garip karakteri Bay Muannit Sahtegi’nin notları ekranlara geliyor.
34lRomanların İzinde: Melih Cevdet AndayHEMEN İZLE Melih Cevdet Anday’ın çevresindeki herkes tarafından yalnız bırakılmış İsa’yı anlattığı İsa’nın Güncesi ekranlara geliyor.
33lRomanların İzinde : Yılanı Öldürseler–Yaşar KemalHEMEN İZLE Yaşar Kemal’in toplumsal cinnetin bir çocuğu katil olmaya iten sebepleri anlattığı yılanı öldürseler romanı ekranlarınıza geliyor.
32lSahnenin Dışındakiler – Ahmet Hamdi TanpınarHEMEN İZLE Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Kurtuluş Savaşı zamanında İstanbul’un durumunu anlattığı sahnenin dışındakiler isimli romanı ekranlara geliyor.
31lRomanların İzinde : Ölmeye Yatmak – Adalet AğaoğluHEMEN İZLE Adalet Ağaoğlu’nun Ölmeye Yatmak romanında, Aysel karakteri üzerinden Cumhuriyet kadınının özgürleşme serüveni anlatılıyor.
30lRomanların İzinde: Ruh Adam - Nihal AtsızHEMEN İZLE Edebiyatımızın en başarılı psikolojik romanlarından olan kitapla, Türk tarihine dair bir yolculuğa çıkabilir, eski masalların dünyasına kaçabilirsiniz.
29lRomanların İzinde : Yılkı Atı - Abbas SayarHEMEN İZLE Abbas Sayar insanoğlunun içine düştüğü hırs, öfke ve sevgisizlik gibi kavramları Yılkı Atı’nda eşsiz bir hikâyeyle ince ince işliyor.
28lRomanların İzinde : Anayurt Oteli - Yusuf AtılganHEMEN İZLE Taşrada bir otel. Yalnızlığıyla arkadaşlığı seçmiş bir otel görevlisi, Zebercet. Bir gün otele bir kadın geliyor ve Zebercet’in dünyası altüst oluyor.
27lRomanların İzinde: Tehlikeli Oyunlar / Oğuz AtayHEMEN İZLE Oğuz Atay'ın ikinci romanı Tehlikeli Oyunlar'la modern romanımızın bu eşsiz dünyasına doğru yeni bir keşfe çıkıyoruz.
26lRomanların İzinde: Kurt KanunuHEMEN İZLE Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" İZ Tv'de.
25lRomanların İzinde : Minyeli AbdullahHEMEN İZLE Hekimoğlu İsmail tarafından kaleme alınan roman, Mısır'ın Minye şehrinde büyüyen Abdullah'ın başından geçenleri anlatmaktadır...
24lRomanların İzinde : Yorgun SavaşçıHEMEN İZLE Tarihi bir roman olmasına rağmen, sade bir üslup ile yazılan eser, Kurtuluş Savaşı'nın hangi şartlar içinde yapıldığını anlamamıza yardımcı oluyor.
23lRomanların İzinde : Kurtlar SofrasıHEMEN İZLE Toplumsal gerçekçilik ışığında yazılan roman, Türk edebiyatının en önemli yazarlarından ve şairlerinden biri olan Atilla İlhan tarafından kaleme alınmıştır.
22lRomanların İzinde : Saatleri Ayarlama EnstitüsüHEMEN İZLE Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü Romanların İzinde'de...
21lMurtazaHEMEN İZLE Kara mizah yüklü olan roman, küçük hayatı içinde büyük vazifeler için seçilmiş olduğunu düşünen Bekçi Murtaza’nın hikayesini anlatmaktadır.
20lAli Nizami Bey’in Alafrangalığı ve ŞeyhliğiHEMEN İZLE Hisar’ın, muamma dolu bir insanı anlattığı Ali Nizami Beyin Alafrangalığı ve Şeyhliği romanı, traji-komik bir hayatı anlatmaktadır.
19lRomanların İzinde : YalnızızHEMEN İZLE Peyami Safa'nın Doğu-Batı sentezini ve hayattaki insani değerleri konu alan bir romanıdır.
18lRomanların İzinde : Fatih-HarbiyeHEMEN İZLE Romanda, Fatih ve Harbiye semtleri, Doğu-Batı çatışmasın simgeler. “Fatih”, geleneksel doğuyu simgelerken, “Harbiye” modern batıyı temsil eder. Bu çatışma ve iki hayat arasında kalmış Neriman…
17lRomanların İzinde: Sultan Hamid DüşerkenHEMEN İZLE Yazar, romanda bir devrin genel görüntüsünü anlatırken; insanların, tavırlarına ve davranışlarına da eleştirel bir tavırla yaklaşmaktadır. Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" ekranlarda.
16lRomanların İzinde: Denizin ÇağırışıHEMEN İZLE Yazar bir kasaba öğretmeninin çelişkilerini ve iç dünyasında yaşadığı çatışmaları büyük bir incelikle ortaya koymaktadır. Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" ekranlarda…
15lRomanların İzinde: Kürk Mantolu MadonnaHEMEN İZLE Sabahattin Ali'nin başyapıtı olan bu roman, Maureen Freely ve Alexander Dawe tarafından İngilizceye çevrildi. Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" ekranlarda…
14lRomanların İzinde : Üç İstanbulHEMEN İZLE İstanbul'un esere konu olan üç dönemi, romanın başkahramanı Adnan'ın yaşamındaki üç dönemi de kapsar; fakir ve idealist Adnan, zengin ve "önemli" Adnan, hasta ve bedbaht Adnan...
13lRomanların İzinde: Sinekli BakkalHEMEN İZLE Halide Edib Adıvar tarafından yazılan "Sinekli Bakkal"da, doğu-batı, aşk-mantık, eski-yeni gibi zıtlıklar işlenmiştir.
12lRomanların İzinde: Yeşil GeceHEMEN İZLE Reşat Nuri Güntekin tarafından kaleme alınan roman,yenilikçi bir öğretmenin,kararmış ve sadece yeşil bir ışıkla aydınlanmış zihinlere karşı verdiği mücadeleyi anlatır.
11lRomanların İzinde: ZaniyelerHEMEN İZLE Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" ekranlarda…
10lRomanların İzinde: Kiralık KonakHEMEN İZLE Kitap, Osmanlı Devleti'nin çöküş döneminde, batılılaşma ve geleneksel değerlerin, kuşaklar arasındaki değer yargılarının, yaşam biçimlerinin çatışmasını irdeler. Tanzimat döneminden, günümüze Türk romanlarını ele alan "Romanların İzinde" İz Tv'de.
9lRomanların İzinde : Kara KitapHEMEN İZLE "Kara Kitap" eserleri yabancı dile çevrilen ilk Türk yazarlardan olan Suat Derviş tarafından kaleme alınmış ve 1921 yılında basılmıştır.
8lRomanların İzinde : ŞıpsevdiHEMEN İZLE Romanda, Paris`ten döndükten sonra batının hayat tarzına özenmiş ve gözünü para hırsı bürümüş olan Meftun ve ailesinin başına gelen olaylar anlatılmaktadır.
7lRomanların İzinde : Mai ve SiyahHEMEN İZLE Halit Ziya Uşaklıgil'in kaleme aldığı Mai ve Siyah, dönemin yaşantısını karakterin gözünden okuyucuya aktarmaktadır.
6lRomanların İzinde: MuhadaratHEMEN İZLE Türk edebiyatının ilk kadın romancısı olarak tanınan ve Fatma Aliye Hanım'ın ilk romanı olan “Muhadarat” Romanların İzinde'de inceleniyor.
5lRomanların İzinde : ZehraHEMEN İZLE Nabizade Nazım’in Yazdığı Ve İlk Defa 1894’de Servet-İ Fünun’da Tefrika Olarak Yayımlanmış Olan Romanı; “Zehra” Romanların İzinde de.
4lRomanların İzinde: Turfanda mı Yoksa Turfa mı?HEMEN İZLE Tanzimat ve II. Meşrutiyet döneminin önemli fikir adamı olan, Mizancı Murat'ın 1892 kaleme aldığı "Turfanda mı Yoksa Turfa mı ?" Romanların İzinde'de…
3lRomanların İzinde : MüşahedatHEMEN İZLE Ahmed Midhat Efendi'nin 1891'de yazdığı Müşahedat, Türk edebiyatının ilk doğalcı romanı olma özelliğini taşımaktadır.
2lRomanların İzinde : SergüzeştHEMEN İZLE Samipaşazade Sezai'nin 1888'de yayınlanan, Türk edebiyat tarihinde önemli bir yeri olan Sergüzeşt, romantizmden realizme geçiş eseri olarak kabul edilir.
1lRomanların İzinde: Taaşşuk-ı Talat ve FitnatHEMEN İZLE Batı edebiyatı tarzında yazılmış ve Osmanlıca harflerle basılmış ilk Türk romandır.