Azerbaycan Bakü

Elif'in yolu bu bölümde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'den geçiyor.
Режиссёр: - Автор сценария: - В ролях: -
Жанр: Yemek Дата выхода: 11.02.2018 Продолжительность: 26 минут
86lSiyez BuğdayıHEMEN İZLE Tarladan sofraya yolculuğunu takip ettiğimiz siyez buğdayı ile 600 yıllık sipahi ocağına misafir oluyor, bulgur pilavını tadıyoruz. Ardından 500 yıllık bıçakçı bir aileyle tanışıyor, geleneksel bıçak yapımına şahitlik ediyoruz.
85lKastamonuHEMEN İZLE Elif’in yolu bu hafta Kastamonu’dan geçiyor. Saat kulesinden tarihi konaklarına yerel tariflerden, yaylalarına ve şapka müzesine kadar Kastamonu'da kültür ve lezzet dolu
84lAdatepeHEMEN İZLE Hem korunmuş mimari yapısı hem de zeytin ve zeytinyağı üretimiyle dikkat çeken Adatepe'de yine harika hikayeler yolculuğumuza eşlik ediyor.
83lKazdağıHEMEN İZLE Ardından Küçükkuyu sahilinde Kuzey Ege lezzetleriyle dolu bir sofrada İstanbul'dan bir göç hikayesine kulak veriyoruz.
82lAyvalıkHEMEN İZLE Kuzey Ege'nin klasik lezzetleri, Gürcistan'dan antikacılar çarşısına uzanan bir dükkanın öyküsü ve çok bilinmeyen bir el sanatı olan minenin incelikleri bu bölümde sizlerle.
81lAyvalıkHEMEN İZLE Bu geleneksel lezzetleri, Ayvalık sokaklarını, Elif'in favori tatlı ve kahve mekanlarını birlikte keşfediyoruz.
80lEkolojik ÇiftlikHEMEN İZLE Doğal yöntemlerle tarım ve hayvancılık yapan genç bir aileyle birlikte lezzet ve sağlık dolu bir hikayeye hazır mısın?
79lKüçükköyHEMEN İZLE Küçük otelleri, sanat atölyeleri ve yerel lezzetleri ile karakterize bir Boşnak köyü olan Küçükköy’ün tarihi ve hikayesi için ekranlara geliyor.
78lAntika PazarıHEMEN İZLE Oradan aldığımız antika kristallere nefis deniz mahsullu salata yapıyoruz. Ardından Los Angeles’ı İstanbul’a getiyoruz... Müzik ve sinema meraklılarına keyifli dakikalar yaşatıyoruz.
77lİstanbulHEMEN İZLE Bu bölüme Elif ve Ferhat Reis ile bir balıkçı teknesinde rastgele diyerek başlıyoruz. Teknede keyifli bir sohbet ve balıkçıların lezzetli tarifleri için sizleri ekran başına bekliyoruz.
76lAvrupa - PazarlarHEMEN İZLE Fransa'dan İtalya'ya oradan Avusturya'ya uzanan pazar alışverişleri Elif'in mutfağında harika bir tarife dönüşüyor. Lezzet yolculuğumuz mutfakta Güvenç Dağüstün'ün keyifli sohbeti ile renkleniyor.
75lLausanne - Olimpiyat MüzesiHEMEN İZLE Olimpiyat tarihini başlangıçtan günümüze sıradışı bir biçimde sunan bu harika müzede bizi sürprizler bekliyor.
74lGruyereHEMEN İZLE Elif'le Gruyere kalesinden, peynir üretimine, Fondü'den çikolataya kadar renkli bir yolculuğa hazır olun.
73lVeveyHEMEN İZLE Meşhur Vevey pazarında dolaştıktan sonra Elif mutfağa giriyor ve aldığı mantarlar ile iki leziz tarifi paylaşıyor.
72lDivonne Les BainsHEMEN İZLE Kasabanın meşhur pazarında dolaştıktan sonra birlikte mutfağa girerek lezzetli tariflerini bizimle paylaşıyorlar. Elif bu yolculukta da tarihe olan düşkünlüğünü ortaya koyuyor ve yakındaki Nyon Kalesini ve burada yer alan porselen sergisini sizler için keşfediyor.
71lReblochonHEMEN İZLE Elif ile birlikte üretimden lezzetli tariflere Reblochon'la dolu bir bölüm için sizi ekran başına bekliyoruz.
70lMersinHEMEN İZLE Kız Kalesi’inden Kara Kale’ye, Cennet-Cehennem'den Adam Kayalar'a tarihin içinde geziyoruz. Bu gezinin sonunda yorgunluk molasını Mersin'in meşhur mavi yengecini tadarak veriyoruz.
69lMersinHEMEN İZLE Elif bu bölümde Mersin'i keşfediyor.
68lMidilliHEMEN İZLE Şef Niko ile mutfağa girip, dağ köylerinde seramik ustalarına uğruyoruz, en güzel plajların tadını birlikte çıkartıyoruz.
67lMidilliHEMEN İZLE Yazı özlediğimiz şu günlerde Elif ile Midilli'ye davet ediyoruz sizi.
66lMidilliHEMEN İZLE Ahşap oymacılığından, seramiğe, lokmadan geleneksel tariflere zanaat ve mutfağın kültürünü Elif’le keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
65lHeidelbergHEMEN İZLE Elif ve arkadaşı Flora sanattan yemeğe bu güzel kenti keşfetmeye çıkıyorlar.
64lHeidelbergHEMEN İZLE Bu şehri Elif’in ve orada yaşayan dostlarının önerileriyle geziyoruz. Mutfakta da Elif’ten size sürpriz bir tarif var.
63lKaraormanlarHEMEN İZLE 41 yıldır Michelin yıldızını koruyan bir restaurantdan çocuklarla görülmesi gereken masal müzesine Elif’in tüm sevdikleri bu bölümde.
62lAlmanyaHEMEN İZLE Elif’in Yolu bu bölümde Eski Yunan ve Romalılar'dan beri çok sevilen kuşkonmazın vatanında tarladan sofraya bir öykünün peşinde.
61lBodrumHEMEN İZLE Bodrum’un tepelerinde Pınar Hanım’la dolaşıp doğal sirkenin hikayesini öğreniyor, Kerem Görsev ve şef Deniz Kurt’la tatlı bir sohbet ve enfes tarifleri tadıyoruz.
60lAnnecyHEMEN İZLE Annecy’nin tarihi sokaklarında dolaştıktan sonra yorgunluğunu genç bir şefle hiç durmayan bir mutfakta yaptığı gastronomi turuyla atıyor.
59lKatarHEMEN İZLE Denizle çölün bulıştuğu noktada bir gezinti ardından kumda safari yapmak, çölde barbekü ve muzlu nan ekmeğinin yapılışına şahit olmak, dünyanın en yeni ve modern teknolojiyle donatılmış müzelerinden birini birlikte geziyoruz.
58lKatar HEMEN İZLE Farklı ülkelerden şeflerle tanışmak ve festivalde Türkiye’den getirdiği portakallar, limonlar ve irmikle Elif’in yaptığı lezzetlere şahit olmak için sizi ekran başına bekliyoruz.
57lAnnecyHEMEN İZLE Dağ sporları, yeşil alanları, kanalları ve köprüleri ile ünlü Annecy yolculuğuna ve Savoie Bölgesi’nin birbirinden leziz peynir çeşitlerinin yapımı ekranlara geliyor.
56lQuiberonHEMEN İZLE Elif’in yolu bu bölümde; birbirinden leziz tatlı çeşitleriyle Gaziantep’ten Lyon’a, İzmit’ten Quiberon’a uzanıyor.
55lLyon TierHEMEN İZLE Ünlü duvar resimlerini, sinema ve minyatür müzesini, ipek dokuma yapımını, gurme bakkalları ve 2018 dünya şampiyonu “paté en croûte" yapımına tanıklık ediyoruz.
54lFransa LyonHEMEN İZLE Tier bölgesinde el yapımı bıçak atölyelerini görmek ve bouchon restaurantların geleneksel lezzetleri ekranlara geliyor.
53lAtina Dimotiki AgoraHEMEN İZLE Tarihi Dimatiki Agora’ya, Atina’nın tatlı lezzetlerine ve Artemis sanat klubünün Hasabiko dans gösterisi ekranlara geliyor.
52lGaziantepHEMEN İZLE Nefis Antep helvasının ve tatlılarının tadına baktıktan sonra, Ragıp Güzelbey’in yaptığı birbirinden renkli ve iştah kebapların tadına bakıyoruz.
51lGaziantep Mutfak SanatlarıHEMEN İZLE Sabah kahvaltısında beyran yapılışına tanıklık eden Elif, Gaziantep’in geleneksel el sanatlarını keşfe çıkıyor. Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’nde diyetisyenlerle yöresel yemeklere farklı bir dokunuş için sizi ekran başına bekliyoruz.
50lAtina - VarkizaHEMEN İZLE Varkiza’nın güzel sahilinde birbirinden lezzetli deniz ürünleriyle yapılan tariflere tanıklık etmek, sanatçı George Lappas’ın eserlerini ve ünlü modacı Nikos Apostolopoulos’un tasarımlarını görmek, Yunan gecelerinin eğlencesine bir göz atmak için ekranlarında buluşalım!
49lAtina- AtikaHEMEN İZLE Zengin tarihi mirası,sahilleri,terasları ve şehrin sembolü haline gelmiş grafitileri ile ünlü, filozof Platon’nun da yaşadığı Atika Bölgesi’nin başkenti Atina ekranlarda.
48lMardin HEMEN İZLE Mardin Müzesi ile Mezoptamya tarihine adım attıktan sonra geleneksel Mardin mutfağını tadıyor.
47lMidyatHEMEN İZLE Midyatın kadim el sanatı telkarinin en genç ustalarından birinin atölyesinde mesleğin inceliklerini dinledikten sonra, Mor Gabriel Manastırı’nı gezen Elif, son olarak Midyat'ta bir yemek hocasının evine konuk oluyor ve yerel lezzetlere ait tarifleri ustasından öğreniyor.
46lİzmitHEMEN İZLE Keyifli bir haftasonu seyahatinde İzmit çevresinde saklı kalmış lezzet, kültür ve el sanatları noktalarını keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
45lUrla Zeytinyağı MüzesiHEMEN İZLE Zeytinyağı müzesi ve bağ yolunda dolaşan Elif, daha sonra Dilara Koçak ile mutfağa giriyor. Keyifli bir sohbet ve zeytinyağlı, sağlıklı tarifler için sizi ekran başına bekliyoruz.
44lFransa Carnac ve QuiberonHEMEN İZLE Asterix hikayelerinin geçtiği bölgede Elif'le mezolitik dönemden kalan taşlar arasında dolaşmak, talassoterapi metotlarına uygun sağlıklı tabakların şefinden ipuçları öğrenmek, Saint Goustan limanından 100 senelik bir yelkenliyle dolaşmak için sizi ekran başına bekliyoruz.
43lMersin Narenciye FestivaliHEMEN İZLE Narenciye Festivali ile cıvıl cıvıl olan sokaklarda dolaşıyor, narenciyeyle yapılan geleneksel yemeklerden tatlılara farklı tarifleri tadıyoruz.
42lLeros AdasıHEMEN İZLE Plajları, lezzetli yemekleri, sanatçıları ve tarihi ile keyif ve huzur dolu Leros'ta Elif'in sevdiği köşeleri keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
41lKocaeli NarköyHEMEN İZLE Yeşil yıldız ne demek, ata tohumu nedir, tohum takası nasıl yapılır hepsi bu programda...
40lUrla Zeytin HasadıHEMEN İZLE Urla'da bir çiftlikte zeytin hasadı ile başlıyor, Türkiye'nin ödüllü zeytinyağının üretiminin aşamalarına şahit oluyoruz. Bölgenin mahsülleri ile yapılan lezzetli tarifleri paylaşıyoruz.
39lLeros AdasıHEMEN İZLE Leros, harika plajları ve nefis yemekleri kadar edebiyat, tarih ve sanat dolu köşeleriyle sizi bekliyor. Turistik yerler dışında gezmeyi, seyahatte ada halkı ile kaynaşmayı sevenler için tüm ipuçları bu bölümde.
38lUrla Sanat SokağıHEMEN İZLE Sanat sokağında Elif’in favori adresleri, plaklar ve seramikler, yöreye has lezzetler ve harika deniz mahsulleriyle dolu bir bölüm için sizi ekran başına bekliyoruz.
37lFransa BritanyaHEMEN İZLE Bölgenin meşhur tuzlarından, balıkları haritalara ve eski gemi parçalarına resmeden ressama, dünyaca ünlü istridyelerin üretimine ve tariflerine kadar turistlerin rotası dışında kalan bir çok gizli adres bu bölümde sizleri bekliyor.
36lMuğla Stratonikeia Antik KentiHEMEN İZLE Kazı başkanıyla milat öncesinden günümüze keyifli bir sohbet, restore edilmiş antik evler, tarih boyu bölgede yapılan yemekler ve Osman Hamdi Bey'in eviyle renkli bir yolculuk sizleri bekliyor.
35lİsviçre CenevreHEMEN İZLE Bir saat restorasyon atölyesinden başlayan gezimiz, antik şehrin güzel sanat galerileri ve Thonon-Les-Bains'de Michelin yıldızlı genç şef Raphael Vionnet'in mutfağında devam ediyor. Cenevre'de Elif'in sevdiği adresleri keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
34lBodrum OfrozHEMEN İZLE Bodrum'da Elif'in favorileri olan farklı lezzetleri, Bodrum'lu sanatçıları ve güzel müziklerle dolu bir eğlenceyi birlikte yaşamak için sizi ekran başına bekliyoruz.
33lFransa YvoireHEMEN İZLE Léman gölünün kıyısında Yvoire sokaklarında kaybolmak, cam atölyeleri, farklı sanatçıların bir araya geldiği galerilere göz atmak, 5 duyuya hitap eden bir bahçeyi keşfetmek ve göl balıklarından yapılan şahane lezzetlere şahit olmak isterseniz sizi ekran başına bekliyoruz.
32lFransa ChatelHEMEN İZLE Chatel dağ köyünde yapılan dağ sporlarını izlemek, Elif’le vadi üzerinde 200 metrede uçmak, abodance peynirinin yapımını görmek ve 1800’lerden kalma bir çiftlik evinde lezzetli bir raclett deneyimi için bu bölüm kaçmaz.
31lBritanya AurayHEMEN İZLE Saint Gustan limanında 6 saatlik gel-gitlere şahit olmak, Michelin Yıldızlı Şef Anthony ile Atlantik balıkları almak için pazarda gezmek ve harika tarifleri öğrenmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
30lAzerbaycan AteşgahHEMEN İZLE El sanatlarını, meşhur Azeri tatlarını ve yüzyıllardır hiç sönmeyen ateşi ile Ateşgah'ın hikayesini Elif'le keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
29lKos AdasıHEMEN İZLE Bu ikinci bölümde Elif, Kos Adası’nın tarihini keşfe çıktıktan sonra sizi, yakın dostu Noemi Erkohen ile teknede harika bir reçel tarifini paylaşmaya, şef Sakis ile füzyon mutfak etkileri taşıyan yeni tatlara ve adanın huzurlu havasına davet ediyor.
28lKos AdasıHEMEN İZLE Plajları, kafeleri, alışveriş seçenekleri ve geleneksel Yunan mutfağının dünya mutfağıyla buluştuğu tarifleriyle Kos’a doğru bir yolculukta Elif’e eşlik etmek üzere sizi ekran başına bekliyoruz.
27lFransa VannesHEMEN İZLE Elif’le birlikte anayollardan çıkıp ara yollara saparak Saint-Dégan Eko Müzesi’ni ziyaret etmek, eski çağlardan kalma renkli yapılara ev sahipliği yapan Vannes şehrini görmek ve Türkiye’de uzun yıllar yaşamış gazeteci Jérôme Bastion’un evinde harika tarifler öğrenmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
26lBarcelona KatalonyaHEMEN İZLE Ortaçağdan kalma sokaklar arasında dolaşmak, seramik sanatının inceliklerini görmek, yöresel peynirlerle ilgili bilgi almak ve iki Akdeniz ülkesinin mutfaklarının füzyonu ile yapılan tatları keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
25lBarcelonaHEMEN İZLE İspanya’daki başarılı Türk Şef Yiğit Uzunçarşılı ile La Bouquria Barcelona pazarında farklı lezzet noktalarının keşfinin ardından ünlü Tapas Bar El Mercat’ın mutfağında klasik tapas tarifleriyle keyif dolu bir sohbet sizleri bekliyor.
24lFransa Pirene Dağları HEMEN İZLE Girona çevresindeki küçük kasabalarda dolasan Elif’le Michelin yıldızlı bir restoranda genç şef Víctor Torres ile tadım menüsünden tabakların hazırlanışına şahit olmak, karlar içinde bir çiftlikte peynir yapımına katılmak için sizi ekran başına bekliyoruz.
23lAzerbaycan BaküHEMEN İZLE İçeri şehrin güzel sokakları, geleneksel Azerbaycan mutfağından tarifler, Azeri ressam ve heykeltraşlarla atölyelerinde sohbetlerin ardından harika bir müzik ziyafeti için sizi ekran başına bekliyoruz.
22lAzerbaycan ShakiHEMEN İZLE Shaki Hansarayi, ipek fabrikası ve Azerbaycan mutfağının geleneksel yemeklerini Elif’le keşfetmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
21lAzerbaycan BaküHEMEN İZLE Ardından, Azerbaycan’ın geleneksel yemeklerinden biri olan şah pilavı tarifinin sırlarını öğrenen Elif izleyicileri daha sonra bir başka önemli Azeri geleneği ile tanıştıracak. Çay ve reçel uyumunun şaşırtıcı lezzetleri ekrana gelecek.
20lInnsbruck TirolHEMEN İZLE Alplerin kalbinde teleferikle dolaşmak, dünyaca ünlü manzaralar, keyifli sohbetler, yöresel yemekler ve dansları izlemek için sizi çocukluk kahramanımız Heidi'nin memleketine davet ediyoruz.
19lFransa Valbonne ve AntibesHEMEN İZLE 1500’ lü yıllardan beri pek de değişmemiş olan sokaklarda dolaştıktan sonra 3. kuşak bir ekmek ustasının fırınına ve taptaze ürünleriyle meşhur bir pazara uğrayan Elif dayanamayıp mutfağa giriyor ve harika tarifler hazırlıyor.
18lViyana Gustav Klimt HEMEN İZLE Klimt eserlerinin izinde Belvedere Sarayı ve Burg Tiyatrosu’nu gezmek, leziz Viyana Snitzel’inin püf noktalarını izlemek ve bir dans okulunda temel vals adımlarını öğrenmek için sizi ekran başına bekliyoruz.
17lYunanistan Tarım OkuluHEMEN İZLE Yunanistan'da tarım, hayvancılık ve yemek kültürü üzerine araştırma yapan bu okulda eğitmenler ve öğrencilerle tanışmak, Elif'le birlikte zeytinyağı tadımına, peynir ve reçel atölyelerine katılmak ve okulun mahsülleriyle yapılan lezzetli tariflere göz atmak için sizi ekran başına bekliyoruz.
16lFransa Grasse ParfümHEMEN İZLE Parfümün tarihine kısa bir yolculuk ardından, profesyonel bir mutfakta, yaratıcı bir şefle mantar ve deniz mahsullerine usta bir dokunuşla yapılan lezzetli tarifler ekranlarınıza geliyor.
15lAvusturya Swarowski MüzesiHEMEN İZLE Swarovski kristal müzesindeki farklı sanatçıların eserleri ve kristalle harikalar yaratan butik tasarımcıların ürünleriyle ışıl ışıl bir bölüm. Ayrıca Elif ve tasarımcı arkadaşı Karo nefis tirol lezzetleri için birlikte mutfağa giriyor. Kristal ışıltısındaki bu bölümü kaçırmayın.
14lViyana OperaHEMEN İZLE Viyana Devlet Operası’nın sahnesinde Türkiye'nin gururu dünyaca ünlü tenor Murat Karahan'ın yer aldığı M. Butterfly temsili sonrası, Viyana sokaklarını, yılbaşı pazarını ve Viyana'ya özgü lezzetleri Elif'le birlikte keşfetmeye var mısınız?
13lToskana Borgo San LorenzoHEMEN İZLE Alışveriş, pratik bilgiler, Toskana usulü barbekü keyfi ile dolu dolu geçen bu bölümde, sizi Elif'in müzisyen dostlarının evinde keyifli bir sohbete, harika tariflere ve sürpriz bir mini konsere de davet ediyoruz.
12lSt Tropez Brigitte BardotHEMEN İZLE St.Tropez'nin en ünlü sembolü Bardot'nun heykelinin açılışına katılıyor ve resim sergisini geziyor. Daha sonra Gendarmerie müzesine uğrayan Elif, İtalyan arkadaşı Nicola ile mutfakta lezzetli bir tarifi deniyor ve Güney Fransa'ya özel lezzetlerden Sokka'yı tadıyor.
11lİtalya Sanremo HEMEN İZLE Şef Roberto ile mutfakta pratik ve lezzetli bir balık tarifini deneyen Elif, Fransa’dan bile alışverişe gelenlerin olduğu ünlü Ventimiglia pazarına da uğruyor.
10lMakedonya Ohrid HEMEN İZLE Güzel bir Balkan şehrinin Unesco koruması altındaki tarihi ve dar sokaklarında dolaşmak, Ohrid Gölü’nde sandalla gezmek ve geleneksel bir yöntemle pişirilen balığın tadına bakmak için sizi ekran başına bekliyoruz.
9lİstanbul Wolfgang PuckHEMEN İZLE Sabahın erken saatlerinde lüfer peşinde başlayan gün, mısır çarşısı ve Topkapı Saray mutfaklarından geçerek, Hollywood yıldızlarının favori tariflerinden biriyle sona erdi. Bu keyifli bölümde sizi İstanbul'un tadını iki şefle birlikte çıkartmaya bekliyoruz.
8lYunanistan SelanikHEMEN İZLE Atatürk'ün doğduğu evden, Manastır Askeri İdadisi’ne çocukluğunun izlerini ararken, Selanik'te mutfağa giriyor ve Atatürk'ün sevdiği yemekleri yapıyor.
7lFransa Hyeres HEMEN İZLE Hyeres’ın sokaklarında dolaştıktan sonra tarım madalyalı ev sahibesi Marie-Claude ve eşiyle mutfakta keyifli bir gün geçiren Elif, daha sonra Hier adalarını keşfe çıkıyor. Porquerolles adasında François Joseph Fournier’nın hikayesi ise bu bölümün sürprizi.
6lİtalya PietrasantaHEMEN İZLE Mermer ocaklarında Michelangelo’nun geleneğini sürdüren genç sanatçılar, Pietrasanta’nın heykel ve enstalasyonlarla renklenen meydanları, uçsuz bucaksız plajlar ve genç şeflerin mutfağında lezzetli deniz mahsulü tarifleriyle dopdolu bir İtalya bölümü bizleri bekliyor.
5lSt TropezHEMEN İZLE Paul Signac ve Henri Matisse tablolarından yelken yarışlarına uzanan yolculuğumuz, bir dost mutfağında pratik ve leziz bir tarifle tatlanıyor.
4lİtalya LuccaHEMEN İZLE Puccini’nin izini sürdüğümüz festivallerle dolu bu küçük şehirde, Medicilerden kalma bir restoranda Lucca lezzetlerini tadıyoruz.
3lGürcistan Chateau MukhraniHEMEN İZLE Magnum fotoğrafçılarıyla kesişen yolu, Château Mukhrani’de geleneksel Gürcü lezzetlerinin tadımına uzanıyor.
2lİtalya ScarperiaHEMEN İZLE Scarperia'da yüzyılları aşan bir gelenek olan bıçak yapımı ile başlayan yolculuk, zeytin bahçelerinden geçerek Donatella’nın mutfağında taze makarna sohbetiyle devam ediyor.
1lTiflisHEMEN İZLE Cıvıl cıvıl bir şehirde eskimeyen lezzet chahobili tadıyoruz. Her yerinde yaşam olan renkli ve heyecanlı bit pazarı, sokak sesleri arasında Gabriadze Kukla Tiyatrosu, içinden zaman akmış tarihi finüküler restaurantta tadım. Hepsi Elif ile Lezzet Yolculuğu’nda.